اطلاعاتی در خصوص ترمووود

چوب نما

حالا دیگر به خوبی ترمووود را می شناسید و با مطالب ارائه شده می توانید با کارایی و ویژگی های منحصر به فرد ترمووود آشنا شوید. در این مقاله نیز قصد داریم شما را با تمامی ویژگی های منحصر به فرد ترمووود آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

چوب مورد نیاز

چوب مورد استفاده برای تولید ترمووود غالبا چوب نرم درختان جنگل های کشورهای اسکاندیناوی می باشد که کاملا مورد تایید تاییدیه جنگل داری کشورهای اروپایی ( PEFC ) می باشند. از اینرو می توانید کاملا اطمینان حاصل کنید که محصولات ترمووود از جنگل های کاملا حفاظت شده و مورد تایید برداشت می شود. فرآیند گرمادهی نیازی به اضافه کردن افزودنی های شیمیایی ندارد. می توان فقط با کنترل کردن میزان گرما و بخار اعمال شده، عملکرد و کارآیی فرآیند ترمووود را بهبود بخشید.

فرآیند خشک کردن

برای تولید ترمووود های مختلف گرمادهی های با دماهای متفاوتی اعمال می شود. ترمووود D که به عنوان ترمووود ماندگار شناخته می شود تا ۲۱۲ درجه سانتی گراد و ترمووود S که به عنوان ترمووود پایدار شناخته می شود تا ۱۹۰ درجه سانتی گراد گرمادهی می شوند.

طی فرآیند گرمادهی ، تغییرات ساختاری و شیمیایی بر روی چوب رخ می دهد که بعضی از مشخصه های آن را تغییر و بعضا بهبود می بخشد.

دمای بالا باعث می شود که بعضی از افزودنی های طبیعی چوب از بین برود که منجر به ارائه عملکرد و کارآیی بهتر می شود.

پایداری

ترمووود بسیار پایدار تر از چوب نرم غیر فراوری شده می باشد. طی فرآیند گرمادهی، تغییراتی بر روی چوب رخ می دهد که باعث می شود چوب ، رطوبت کمتری جذب کند. محدودیت جذب رطوبت در ترمووود باعث کاهش احتمال باد کردن ، تکه تکه شدن یا شکستن احتمالی صفحات ترمووود می شود.

کیفیت کاری ترمووود

از ترمووود می توان در بسیاری از مناطق استفاده کرد و‌کاربردهای مختلف دارد که شامل نماهای داخلی و بیرونی می شوند. برای بیان مثال هایی از کاربرد ترمووود می توان به کف پوش ها و سقف ساختمان ها، قالب سازی، نماها، مبلمان باغ، تجهیزات زمین بازی کودکان، عایق بندی صدا ، پنل بندی سونا، فنس ها و تراس و ایوان ها اشاره کرد. ترمووود مورد بسیار ایده آلی برای استفاده در مکان هایی است که در معرض تابش نور خورشید می باشند.

قابلیت جابه‌جایی

ترمووود را می توان در قطعات کوچک نیز حمل و‌ نقل کرد.

توصیه هایی در مورد نصب ترمووود

توصیه می شود که از استفاده از استیل ضد زنگ، فلزهای بدون منفذ، میخ ، پیچ و دستگاه های برقی میخ پرت کن خودداری شود.

چگالی

چگالی ترمووود ۳۵۰ الی ۴۸۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. هنگامی که میزان رطوبت ترمووود به میزان ۶ درصد باشد، صفحات مختلف دارای چگالی های متفاوتی خواهند بود.

رنگ های موجود

رنگ ترمووود تحت تاثیر دما و مدت زمان فرآیند گرمادهی اعمال شده می باشد. هرچه دمای فرآیند بالاتر باشد، رنگ چوب تیره تر خواهد بود. تنوع رنگ بر اساس چگالی چوب نرم نیز متفاوت خواهد بود. هنگامی که ترمووود در معرض نور فرابنفش یا UV قرار بگیرد مقداری نقره ای خاکستری می شود ، مگر آنکه با لایه ای محافظت شود.

با ما همراه باشید تا مطالب بیشتری در خصوص ترمووود در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر از محصولات و قیمت کالا ها می توانید به سایت مراجعه کنید و در صورت عدم دستیابی به اطلاعات می تواندی با شماره های موجود در سایت تماس گیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.