بهترین نوع چوب برای مبل و بررسی ویژگی های آن ها

بهترین نوع چوب برای مبل

همانطور که می دانید، امروزه مبل ها به یکی از ارکان اصلی در لوازم و دکوراسیون منزل تبدیل شده اند و وجود آن ها در همه خانه ها لازم می باشد. همه ما می دانیم مبل ها قیمت نسبتا بالایی را به خود اختصاص می دهند و به همین خاطر نمی توان به طور سالانه آن ها را تعویض نمود و می بایست به هنگام خرید یک مبل با چوب مناسب و مرغوب را تهیه کرد تا هیج آسیبی به آن نرسد.بسیاری از افراد ممکن است به هنگام خرید مبل با خود بپرسند بهترین نوع چوب برای مبل کدام است؟

لذا برای پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم چوب های متنوعی برای ساخت مبل ها مد نظر تولید کنندگان قرار می گیرد که هریک از آن ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارا می باشند.

 

انواع چوب در ساخت مبل

برای این که بتوانید خرید مناسبی را تجربه کنید و از مبل های خریداری شده تان طی سالیان متوالی استفاده نمایید، می بایست پیش از خرید با انواع چوب های مورد استفاده از در ساخت مبل ها آشنا شوید. برخی از بهترین نوع چوب برای مبل عبارت اند از:

بهترین نوع چوب برای مبل

چوب ماهون

یکی از چوب هایی که امروزه برای ساخت مبل ها مد نظر تولید کنندگان داخلی و خارجی قرار می گیرد، چوب ماهون نام دارد. این چوب، ظاهری منحصر به فرد را در بر دارد و اغلب برای مبل های سلطنتی و گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. باید بدانید چوب ماهون از نظر وزن و مستحکم بودن در رده متوسط رو به بالا قرار دارد و می تواند گزینه مناسبی برای ساخت مبل ها تلقی شود.

چوب چنار

همه ما با چوب چنار آشنا هستیم و می دانیم یکی از بهترین نوع چوب برای مبل نیز می باشد. چوب های چنار تناژ رنگی بسیار زیبایی را به خود اختصاص می دهند که می توان گفت رنگ های سفید روشن تا قرمز مایل به قهوه ای را در بر دارد. چوب های چنار از وزن بالایی برخوردار می باشند، اما می توانند بسیار مقاوم عمل نمایند.

اگر می خواهید یک مبل با کیفیت و مرغوب را تهیه کنید، می تواند مبل هایی که از چوب چنار ساخته شده اند را انتخاب نمایید، زیرا این مبل ها همواره مستحکم خواهند بود و هیچ گاه جلوه اولیه شان را از دست نمی دهند.

چوب ساج

همانطور که می دانید، در برخی از موارد ممکن است چوب های به کار رفته در مبل ها پوسیده شده و یا دچار کرم خوردگی گردد که این موضوع می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. به همین خاطر همواره توصیه می گردد تا بهترین نوع چوب را برای مبل ها به هنگام خرید انتخاب نمایید. یکی از مرغوب ترین چوب ها برای ساخت و تهیه مبل، چوب ساج نام دارد که اغلب کشور های هندوستان، برمه و اندونزی این چوب را دارا می باشند.

بسیاری از افراد ممکن است با ظاهر چوب های ساج آشنا نباشند، به همین خاطر باید بگوییم این چوب ظاهری منحصر به فرد داشته و روغنی تلقی می شود. روغنی بودن این چوب از کرم خوردگی و پوسیدگی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند و مبل ها هیچ گاه دچار آسیب نخواهند شد. چوب های ساج تناژ های رنگی طلایی تا قهوه ای تیره را به خود اختصاص می دهند. لذا لازم به ذکر است چوب ساج چوبی مستحکم و سخت تلقی می شود و برای ساخت مبل ها بسیار مناسب می باشد.

چوب روسی

یکی از چوب های وارداتی از کشور روسیه که به رنگ سفید می باشد، چوب روسی نام دارد و در بازار مبلمان ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لذا لازم به ذکر است که چوب های روسی خود به تنهایی انواع متفاوتی را همچون نوئل، کاج ها و نراد را به خود اختصاص داده اند. چوب های روسی به شدت سبک می باشند، اما با این حال بسیار مقاوم بوده و هیچ گاه دچار ترک خوردگی نخواهد شد.

چوب تبریزی

از دیگر چوب هایی که در صنعت مبلمان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، چوب تبریزی می باشد. این چوب دارای تناژ های رنگی روشن همچون سفید و کرم است که با سلیقه اکثریت ایرانیان متناسب خواهد بود. لذا لازم به ذکر است بر روی چوب های تبریزی اغلب لکه های تیره وجود دارد که باعث زیبا تر شدن هر چه بیش تر ظاهر چوب ها خواهد شد.

چوب های تبریزی اگر چه بهترین نوع چوب برای مبل تلقی می شود، اما نمی توان از آن ها طی سالیان متوالی استفاده نمود. زیرا این چوب نرم و بسیار سبک می باشد و نمی تواند در برابر ضربات شدید مقاوم عمل کند.

چوب بلوط

یکی از چوب های مرغوب برای ساخت مبل، می توان به چوب بلوط اشاره نمود. بافت چوب های بلوط درشت می باشد و بسیار مقاوم و مستحکم است. لذا باید بدانید تناژ رنگی چوب بلوط، قهوه ای روشن تا تیره می باشد و در رده چوب های نیمه سنگین قرار می گیرد.

بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند ویژگی و مزایای چوب های بلوط چیست؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم این چوب می تواند در برابر ساییدگی و همچنین رطوبت بسیار مقاوم عمل کند و این موارد از مهم ترین مزایای چوب بلوط محسوب می گردد. به همین خاطر افرادی که در مناطق رطوبتی و شرجی همچون شمال زندگی می کنند، برای انتخاب مبلمان شان می بایست چوب بلوط را برای آن در نظر بگیرند.

چوب راش

یکی از بهترین نوع چوب برای مبل که بسیار پر طرفدار است، چوب راش می باشد. درخت راش و چوب آن که در جنگل های کشور عزیزمان بسیار به چشم می خورد، دارای بافتی همگن و تناژ رنگی کرم مایل به قرمز را در بر دارد. چوب راش قارچ هیچ گاه قارچ نخواهد زد و این موضوع یکی از دلایلی است که تولید کنندگان مبلمان این چوب را برای ساخت مبل هایشان بر می گزینند. چوب درخت راش سختی مناسبی را در بر داشته و به همین خاطر می توان بر روی آن از انواع محلول های حفاظتی استفاده نمود و مقاومت مبلمان را دوبرابر کرد.

برخی از افراد گمان می کنند چوب درخت راش تنها در جنگل های ایران قابل مشاهده است، اما باید بگوییم این فرضیه کاملا نادرست تلقی می شود. زیرا چوب های راش در کشور آذربایجان نیز موجود می باشد و گاهی به ایران نیز وارد می گردد. ممکن است ندانید چوب های راش وارداتی کیفیت بهتری دارند یا داخلی؛ لذا لازم به ذکر است چوب های راش داخلی بسیار مستحکم تر بوده و برای صنعت مبلمان سازی مناسب تر خواهند بود.

بهترین-نوع-چوب-برای-ساخت-مبل

معرفی بهترین چوب برای مبل

اگر می خواهید به خرید مبلمان بپردازید و نمی دانید کدام یک از چوب ها را برای آن مد نظر قرار دهید، باید بگوییم چوب های راش، گردو، روسی، افرا، بلوط و توسکا از بهترین نوع چوب برای مبل محسوب می شوند.

بهترین چوب برای مبل سلطنتی

افرادی که خرید مبلمان سلطنتی را در نظر دارند، می بایست مبلمانی را انتخاب کرده که چوب آن ها یکی از چوب های راش، بلوط و گردو باشد. زیرا این چوب ها را می توان به راحتی منبت کاری نمود و علاوه بر آن، استحکام بسیاری را دارا می باشند.

بهترین چوب برای مبل راحتی

مبل های راحتی یکی از مبل های پر طرفدار در منازل ایرانیان محسوب می گردد و اغلب مشتریان تمایل دارند تا به خرید این نوع از مبل ها نیز بپردازند. مبل های راحتی که با استفاده از چوب های روسی، بلوط، راش و گردو تولید شده باشند، می توانند گزینه بسیار مناسبی برای خرید محسوب شوند.

بهترین چوب برای مبل کلاسیک

مبل های کلاسیک که امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته اند، با انواع چوب ها می توانند ساخته شوند و افراد با توجه به بودجه و نوع استفاده شان از مبل ها، می توانند یک مبل با چوب مناسب را برای خود در نظر بگیرند و به خریداری آن نیز بپردازند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.