بهترین نوع چوب و تاثیر شگرف آن در زندگی بشر

بهترین نوع چوب

چوب بخشی از گیاه است که کاربردهای چند منظوره دارد که انکار آن در زندگی روزمره غیر ممکن است. از قدیم الایام چوب مورد استفاده بشر بوده و این کاربرد هنوز در تمدن مدرن باقی مانده است. از جمله کاربردهای بهترین نوع چوب می توان به حصار کشی، ساخت و ساز خانه، مصنوعات چوبی و تزئینی، موسیقی، ابزار و … اشاره کرد. نقش چوب در زندگی انسان و بخصوص صنعت دکوراسیون بسیار پر رنگ است.

 

معرفی بهترین نوع چوب

چوب ها در زندگی روزمره انسان کاربردهای بسیار زیادی دارد. می توان گفت زندگی انسان به قدری به چوب وابسته شده که با حذف آن، انسان با مشکل جدی روبه رو می شود. چوب ها دارای دو نوع سخت و نرم هستند. درختان چوب سخت، درختانی هستند که در فصل های سرد برگ خود را از دست می دهند و به اصطلاح به آن ها درختان برگ ریزان می گویند. این درختان دارای میانه متراکم یا قلب هستند.

چوب های سخت مانند راش آمریکایی، چوب خاکستر، چوب آسپین، چوب افرا، گیلاس، توس، نارون، بلوط، گردو، کاج و صنوبر از جمله بهترین نوع چوب سخت است. از چوب سخت برای ساخت و ساز خانه، آلات موسیقی، مبلمان، کابینت و … استفاده می شود. درختانی که چوب نرم دارند معمولاً در تمام فصول سرد برگ دارند و به طور کلی برگ هایی سوزنی شکل دارند و برگ های خود را در تمام فصول حفظ می کنند. از بهترین نوع چوب های نرم برای ساخته تخته سه لا، انواع روکش، کاغذ و جعبه های چوبی مختلف استفاده می شود.

 

بهترین نوع چوب برای مبل

امروزه صنعت مبلمان با سرعت بسیار بالایی برای تبدیل شدن به یک صنعت بزرگ و جهانی در حال رشد است. مبلمان چوبی جز جدایی ناپذیر خانه ها و دفاتر کار و … است و طرفداران بسیار زیادی دارد. مبلمان چوبی انواع مختلفی دارد از مدل های کلاسیک و لوکس گرفته تا مبلمان های مدرن که باید از بهترین نوع چوب ساخته شود.

برای انواع مبلمان می توان از چوب هایی مانند چوب راش، چوب گردو، چوب روس، چوب افرا، چوب ممرز، چوب بلوط، چوب توسکا و چوب سپیدار استفاده کرد. برای مبلمان راحتی که کلاف آن بسیار مهم است از چوب روس، چوب راش، چوب بلوط و چوب گردو استفاده می شود. برای مبلمان سلطنتی معمولاً از چوب هایی استفاده می شود که قابلیت منبت کاری را داشته باشد. چوب های گردو، راش و بلوط از بهترین نوع چوب برای مبل سلطنتی است.

 

بهترین نوع چوب برای میز

میز های چوبی در خانه ها و دفاتر به وفور دیده می شوند و می توان گفت بدون شک در هر خانه یک میز نهارخوری چوبی، صندلی و انواع میزهای کوچک و بزرگ وجود دارد. بهترین نوع چوب برای ساخت میز را می توان از میان چوب های سخت انتخاب کرد. چوب افرا، چوب گیلاس، چوب نارون، چوب گردو آمریکایی و چوب بلوط سفید و قرمز از بهترین انتخاب ها است.

 

جمع بندی

چوب یکی از هدایای طبیعت به زندگی انسان است. چوب کاربردهای بسیار دارد ولی چون یکی از منابع محدود در روی زمین محسوب می شود قیمت آن بالا است و محصولات چوبی جز کالاهای بسیار لوکس محسوب می شود و قیمت هر محصول با توجه به نوع چوب به کار رفته در آن متفاوت است. از صنعت های پر رونق امروزه می توان صنعت ساخت و ساز مبلمان را نام برد که طرفداران بسیاری دارد.

برای انتخاب چوب در ساخت و ساز مبلمان اول باید به کاربرد آن دقت کرد که برای استفاده در فضای باز است یا برای فضای بسته و سپس به نوع مبلمان که راحتی است یا سلطنتی توجه کرد. در هر شرایط باید از چوب متناسب با آن استفاده کرد تا کارایی و مقاومت محصول بالا باشد.

در آواچوب میتوانید بهترین نوع چوب مورد نظر خود را پیدا کرده و با اطمینان خاطر با کیفیتی بالا و قیمتی به صرفه سفارش خود را ثبت کنید.برای ثبت سفارش و مشاوره قبل از خرید با کارشناسان فروش ما با شماره ۳۳۲۸۴۵۱۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.