جستجو کردن
Close this search box.

تایل چوبی ترمووود چیست؟

تایل چوبی ترمووود

امروزه کفپوشها و تایلها به سمت جایگزین شدن با سرامیکها میروند. تایلها انواع مختلفی دارند و یکی از بهترین آنها تایل چوبی ترمووود می باشد. تایل چوبی با استفاده از فناوری های روز دنیا ساخته شده و محبوبیت آن هرروز افزایش پیدا میکند.
یکی از بهترین مدل های تایل چوبی ترمووود است. این تایل با استفاده از فناوری های روز دنیا و به صورت استاندارد تولید می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با این تایل ها آشنا کنیم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

تایل چوبی چیست؟

تایل های چوبی عمدتاً در ابعاد و اندازه های کوچکی تولید می شود. می توانید با اندازه‌گیری سطح مورد نظر به راحتی تایل های چوبی مانند تایل چوبی ترمووود را تهیه کنید. توجه داشته باشید به علت آنکه تایلهای چوبی قطعه قطعه و از هم جدا هستند فردی با مهارت بالا باید پوشش دهی سطح مورد نظر را انجام دهد.
در زیر هر قطعه از تایل های چوبی فاقی قرار گرفته است. تایل ها با استفاده از این فاق ها به هم دیگر نزدیک و فیکس می شوند. دقت داشته باشید در هنگام نصب بین تایلها فضای خالی قرار نگرفته باشد. اگر آب به درون تایل نفوذ کند ممکن است باعث خرابی و از بین رفتن تایل شود.

اجرای تایل چوبی ترمووود

اجرای تایل ترمووود

انواع تایلهای چوبی

معمولاً تایل های چوبی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتنداز:

 • تایل چوبی پلاست
 • تایل چوبی ترمووود

تایل چوبی پلاست چه نوع تایلی میباشد؟

این تایل ها در ابعاد ۳۰ در ۳۰ تولید و به بازار ارائه می شود. عرض تایل چوبی پلاست ۲۱ میلی متر و عرض آن به ۷۰ میلیمتر می رسد. جنس آن از پروفیل چوب تشکیل شده است. پروفیل چوب به کار رفته در ساخت این تایل ها از نوع درخت بلوط میباشد. ترکیبات این تایل از پلی اتیلن و پودر چوب خالص است.
تایل های چوبی پلاست در برابر آب و رطوبت مقاومت بی نظیری دارند و یکی از بهترین تایل های موجود در بازار می باشد.

تایل ترمووود چیست؟

این مدل را می توان جز بهترین تایل در سرتاسر بازار نامید. تایل ترمووود مانند تایل پلاست در ابعاد ۳۰ در ۳۰ تشکیل شده است. این تایلها با استفاده از تکنولوژی ساسنا نوع D ساخته و تولید می شوند. برای مکانهایی بیرونی بسیار مناسب بوده و نمای بسیار زیبایی را پدید میآورد.
این تایل مقاومت بسیار عالی در برابر آب و رطوبت دارد. در هنگام خرید تایل چوبی ترمووود باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ و ضخامت چوب حرف اول را در ضمانت کیفیت میزند. در صورتی که تایلهای ترمووود به صورت استاندارد رنگآمیزی شده باشند می توانند در برابر اشعه های خورشیدی بیشترین میزان مقاومت را از خود نشان دهند.

چرا باید از تایلهای ترمووود استفاده کنم؟

تایل چوبی ترمووود به علت مقاومت و متریال زیبایی که دارد میتواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. تایلهای ترمووود به عنوان یکی از بهترین تایل ها در جهان به حساب میآید.
قسمت های تشکیل دهنده تایل های چوبی ترمووود

اجزای تشکیل دهنده این تایلها شامل سه مورد است:

 • چوب ترمووود
 • زیره
 • پیچ

چوب ترمووود

تایل چوبی ترمووود از چوب خالص تشکیل شدهاند. ضخامت چوبی که در ساخت تایلها به کار میرود ۲۰ تا ۲۵ میلی متر میباشد. جنس چوب به کار رفته در ساخت تایل ترمووود بلوط است. درختهای بلوط قابلیت میکروب زدایی و مقاومت بالا در برابر رطوبت را دارند.

زیره

یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده تایل ترموو,د زیره است. زیره وسیلهای است که به کمک آن میتوانید تایلها را به سطح زمین متصل کنید. زیرهها معمولاً از جنس پلاستیک سخت تولید و ساخته میشوند. اگر زیرهها فاقد اصول استاندارد تولید شود ممکن است ضرر و زیان زیادی را وارد کند.

پیچ

برای متصل کردن زیرههای پلاستیکی مخصوص به سطح چوب تایل از پیچ ها استفاده میشود. در بیشتر مواقع رنگ این پیچ ها به حالت کورهای رنگ است. پیچ های مخصوص تایل ضد زنگ و خرابی میباشد.

شرابط نگهداری تایل چوبی ترمووود

شرایط نگهداری از تایل چوبی ترمووود

ابتدا باید به جنس و کیفیت تایلها قبل از خرید توجه کنید. نگهداری از تایل ها آسان میباشد به شرطی که به نکات زیر توجه کنید:

 • اول از همه باید توجه داشته باشید که تایل چوبی ترمووود را از نمایندگی و مراکز خرید معتبر دریافت نمایید.
 • قبل از خرید تایل ها به ابعاد و اندازه آن توجه کنید. ضخامت تایل نباید بیشتر یا کمتر از ۲۰ میلی متر باشد.
 • زیره پلاستیکی که در تایل مورد نظر به کار رفته باید مقاوم و نشکن باشد.
 • پیچهای مورد استفاده برای متصل کردن زیره به سطح چوب باید از جنس گالوانیزه باشد. زیرا زنگ نمیزند و پایداری خود را حفظ میکند.
 • زیرسازی تایل ها را به هیچ عنوان فراموش نکنید. باید طوری باشد که جریان فاضلاب بدون مشکلی از آن عبور کند.
 • لازم است بعد از تهیه تایل ها رنگ آن را هر سه سال یکبار عوض کنید.
 • به هیچ عنوان روی تایل چوبی ترمووود ضربه و تقه های شدید وارد نکنید. این کار باعث میشود در مرور زمان تایل ها مقاومت خود را از دست بدهند و به سمت غیر قابل استفاده شدن بروند.

کاربرد تایلهای چوبی ترمووود

تایل چوبی ترمووود در مکانهای مختلفی کاربرد دارد. تایلهای ترموود با حضور خود یک نمای زیبا و دلانگیز را به ارمغان میآورد. تایل  های چوبی ترموود هر بینندهای را مجذوب خود میکند. از کاربردهای تایلهای چوبی در اماکن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
⦁ کف‌پوشی شیک و مناسب برای منازل شما میباشد. تایلهای چوبی میتواند جایگزین عالی برای موزائیک و سرامیک باشد.
⦁ برای محوطه سازی و خارج از ساختمانها میتواند کاربردی و زیبا باشد.
⦁ در اطراف استخر میتوانید از تایل چوبی ترموود استفاده نمایید. نمایی که به استخر و محوطه آن میدهد بی نهایت زیبا و منحصر به فرد میشود.

اجرای تایل ترمووود

قبل از اجرای تایل چوبی ترمووود باید محیط را پاک‌سازی از هرگونه شاخه و سنگ و دیگر موارد اضافی کنید. ابتدا مطمئن شوید که زیره و پیشها به درستی به سطح چوب متصل شده اند.
برای نصب تایل ها برای هر گوشه دیوار و مانعی نیم سانتی متر فضای خالی در نظر بگیرید. در مرحله آخر تایل ها را با زاویه نود درجه ای به یکدیگر بچسبانید.

ویژگی تایل ترمووود چوبی

ویژگی های تایل چوبی ترموود را به صورت موارد زیر میتوان شرح داد:

 • نصب آسانی دارد و شما به زحمت زیادی نخواهید افتاد.
 • تایلها قابلیت استفاده در بیرون ساختمان را دارند.
 • قابلیت حمل و نقل آسان را به علت وزن سبک خود دارا است.
 • برای نصب نیاز به هیچ زیر سازی نخواهید داشت.

خرید الوار چوبی

جمع بندی

تایل چوبی ترموود یک محصول نوآورانه است که از چوب طبیعی با فرایند ترموچوب کردن تولید می‌شود. این فرایند، چوب را با دمای بالا (حدود ۲۰۰-۲۵۰ درجه سانتیگراد) و تحت فشار قرار داده و به وسیله بخار و گازهای خنثی شده از تخریب و حشرات محافظت می‌کند. مقالات تایل چوبی ترموود بسیار مقاوم در برابر رطوبت، تغییرات دما، و فرسایش هستند.

این تایل‌ها به عنوان یک جایگزین پایدار و محیط‌زیستی برای تایل‌های سنتی استفاده می‌شوند. آن‌ها دارای ظاهری طبیعی و زیبا بوده و قابل استفاده در داخل و خارج از ساختمان می‌باشند. علاوه بر این، تایل چوبی ترموود به عنوان یک محصول بازیافتی شناخته شده و مورد توجه مصرف‌کنندگانی است که به دنبال راهکارهای سبز و پایدار هستند.

سوالات متداول

 • آیا تایل ترمووود برای استفاده در محیط‌های خارج از ساختمان مناسب است؟

بله، تایل ترمووود به عنوان یک محصول مقاوم در برابر عوامل طبیعی و فرسایش، برای استفاده در فضاهای خارج از ساختمان نیز مناسب است.

 • آیا نصب تایل چوبی ترمووود دشوار است؟

نصب تایل ترمووود مشابه نصب تایل‌های دیگر است و می‌تواند به وسیله تکنسین‌های ماهر یا حتی خود مصرف‌کننده انجام شود.

 • تایل ترمووود چه تأثیری بر محیط زیست دارد؟

تایل چوبی ترمووود به عنوان یک محصول بازیافتی شناخته شده است و استفاده از آن به کاهش نیاز به چوبهای جنگلی منجر می‌شود، بنابراین اثر مثبتی بر محیط زیست دارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.