تخته لایی روسی

تخته لایی روسی یکی از تخته های پر کاربرد است که از ورق های چوبی متفاوتی تهیه می شود که عمدتا از گونه های چوبی روسی می باشد که به صورت ورق های بسیار نازک بر روی هم قرار می گیرند و به شکل تخته سه لایی یا چند لایی به بازار چوب عرضه می شوند در ابتدا این ورق ها به خوبی بر روی هم قرار گرفته و  با کمک چسب های مخصوص و قوی ، به هم چسبیده شده و فشارهای حرارتی و پرس به هم متصل می شوند و به شکل تخته چندلایی در می آیند این محصول می بایست در محیط باز و خشک قرار گیرد تا به خوبی آماده ی عرضه به بازار شود در نهایت نیاز است تا قیمت های حاشیه ای این تخته به خوبی برش خورده و صاف شود به طوری که در تمامی نواحی تخته لایی منظم و مرتب به نظر بیاید.

 

تخته لایی روسی از چه نوع چوبی است

تخته چند لایی روسی نوعی چوب است که از گونه درخت روسی که  به شکل ورق درآمده است تولید می شود به دلیل کیفیت خوب درخت های   گونه های کاج عمدتا این تخته ها از درخت کاج روسی که در مناطق شمالی روسیه روییده اند استفاده می شود که از گونه های نراد ، ساسنا و یا یولکا می باشد برای تهیه ی تخته چند لایی محدودیتی وجود ندارد می توان از یک یا چند گونه ی درختی برای این کار استفاده کرد اما انتخاب نوع چوب های ورقه شده دراین مرحله می تواند در کیفیت تخته لایی روسی بسیار موثر باشد.

تخته لایی روسی از چه نوع چوبی است

انواع تخته چند لایی روسی

تخته لایی روسی از چند نوع چوب ساخته می شود می توان آن را با چوب سخت تهیه کرد که عمدتا این از تخته از درختانی با برگ پهن مانند درخت اش یا زبان گنجشک تهیه می شود که تخته لایی حاصل شده بسیار مقاوم و دارای دوام و استحکام خوبی است ممکن است تخته لایی روسی تهیه شده از چوب نرم باشد که عمدتا از درختان برگ سوزنی مانند کاج استفاده می شود و به جهت سبک بودن در کاربری های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع از تخته ها سطحی صاف داشته که به شکل های سه لایی ، پنج لایی و هفت لایی عمدتا تولید می شوند و تعداد ورق های آن ها عمدتا فرد می باشد چسبی که برای این کار استفاده می شود از نوع مخصوص چوب بوده و کیفیت آن می تواند در مرغوبیت و دوام چوب تاثیر مستقیمی داشته باشد.

از تخته لایی روسی در کاربری هایی همچون کفپوش استفاده می شود و دلیل آن هم مقاومت خوب این نوع تخته است از دیگر کاربردهای آن می توان در ساخت و تهیه مبلمان و دکوراسیون داخلی ، لوازم تزئینی و دکوری و همچنین مصارف صنعتی نام برد.

انواع تخته چند لایی روسی

 تنوع ساختاری تخته لا یی روسی:

این نوع تخته عمدتا دارای قیمتی مناسب هستند اما به دلیل تنوع زیادی که دارند و گونه های یکسان و یا متفاوت ورق های چوبی که در آن استفاده می شود ، نمی توان قیمت مشخصی را برای آن تعیین نمود کیفیت لایه های چوبی که استفاده می شود. در کیفیت نهایی و قیمت آن موثر است در صنعت چوب نوعی از تخته لایی روسی تولید می شود که به آن تخته لایی دراز تار گفته می شود که در این نوع از تخته الیاف تخته با تمامی لایه های تخته چند لایی در قسمت طولی موازی است در نوع دیگر از این نوع تخته روسی که به پهنا تار نامیده می شود.

سمت الیاف های لایه ی رویی در جهت عرض تمام لایه های تخته چند لایی قرار گرفته است نوع دیگری نیز از تخته لایی روسی به بازار عرضه شده است که به صورت قالبی بوده و سطحی هموار ندارد روش تولید آن بدین گونه است که با اعمال فشار بسیار بالا آن را به شکل های گوناگونی در می آورند که به آن تخته لایی قالبی می گویند.

این نوع از تخته در برابر شرایط متفاوت جوی و رطوبت به خوبی مقاومت داشته و یکی از پرکاربرد ترین انواع تخته در صنعت چوب می باشد برای تهیه تخته لایی روسی مرغوب با شرکت آواچوب تماس گرفته و محصولی با کیفیت را با قیمت مناسب دریافت نمایید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.