تخته چند لایی روسی یک نوع از تخته چندلایی است که از ورقه های چوبی تولید می شود این تخته از چوب روسی تهیه می شود برای ساخت چند لایی روسی ورقه های چوب روسی را بر روی یکدیگر قرار می دهند و سپس چسب مخصوص را بین لایه ها می ریزند و در مرحله ی بعد تخته را درون دستگاه مخصوص قرار می دهند و سپس تحت فشار و حرارت قرار می دهند تا این لایه های چوب روسی به یکدیگر بچسبند.

سپس این تخته را در فضای باز و محیط خشک قرار می دهند تا برای استفاده آماده شود سپس نواحی اضافی تخته چندلایی روسی را برش می دهند تا به تخته چند لایی به شکل منظم و دقیقی دربیاید. برای ساخت این تخته از چوب روسی استفاده می شود چوب روسی دارای دو نوع مختلف است چوب نرم و چوب سخت. چوب نرم از چوب درختان سوزنی برگ مانند کاج تهیه می شود.

تخته های چند لایی روسی سخت از چه درختانی تهیه میشود ؟

چوب روسی سخت از درختان پهن برگ همچون زبان گنجشک به دست می آید. تخته چندلایی روسی دارای سطح صاف و دوطرفه ای است تخته چند لایی از سه لایه ی اصلی تشکیل شده است. لایه ی رویی یا ظاهری تخته یکی از بخش ها است قسمت دیگر لایه ی مرکزی است. بخش دیگر نیز لایه ی میانی است .برای تهیه تخته  از دو روش استفاده می شود، در روش اول همه ی لایه های تخته را در یک اندازه بریده شده و سپس به یکدیگر متصل می شوند. روش دوم به این صورت است که لایه های میانی را از تکه های مختلف چوب تهیه می کنند.

تخته های چند لایی روسی سخت از چه درختانی تهیه میشود ؟

انواع تخته چندلایی روسی

چند لایی روسی دارای انواع مختلفی است نوع همگن تخته چندلایی روسی از یک نوع چوب ساخته شده اند. نوع دیگر تخته چندلایی روسی ناهمگن است است که لایه های مختلف آن تخته چندلایی از انواع مختلف چوب به دست می آید.

نوع دیگر تخته نیز تخته چندلایی درازتار می باشد که جهت الیاف آن موازی با طول تخته است. یکی دیگر از انواع آن  نیز نوع پهنا تار است که جهت الیاف لایه ی بیرون آن در موازات با عرض تخته است. از انواع دیگر این تخته  می توان به تخته چند لایی قالبی اشاره کرد که مسطح نیست و با استفاده از فشار به اشکال مختلف درمی آید.

از این تخته در مصارف مختلفی استفاده می شود. یکی از مصارف مهم آن در استفاده به عنوان کفپوش است کفوپوش های تولید شده با استفاده از تخته چندلایی روسی از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردارند. این کفپوش ها از مقاومت بالایی در برابر آسیب های مختلف برخوردارند. همچنین از این تخته برای ساخت انواع مبل و دکوراسیون مختلف استفاده می شود. تخته چند لایی مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل طبیعی همچون حرارت های بالا و پایین و همچنین رطوبت و آب دارد.این تخته نسبت به تخته های یک تکه و محصولاتی که از آن تولید شده اند از دوام و مرغوبیت بالاتری برخوردار است.

انواع تخته چندلایی روسی

انواع تخته چندلایی روسی

کاربرد تخته چند لایی روسی 

از این تخته در مصارف صنعتی نیز به وفور استفاده می شود همچنین می توان از چند لایی در مصارف هنری همچون هنرهای دستی و ساخت تزئینات چوبی استفاده کرد. این تخته نسبت به تخته های یک تکه و حتی تخته چندلایی های مشابه وزن کمتری دارد و سبک تر است با این وجود از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار است.

 دچار انحنا و خمیدگی و ترک خوردگی نمی شود و به دلیل ساختار شکلی تخته چندلایی، لایه های مختلف آن به عنوان پشتیبان یکدیگر عمل می کنند و در مواقع ضربه و فشار هر لایه باعث تقویت سایر لایه ها می شود. همچنین در برابر روطوبت و آب بسیار مقاوم است و می توان از این تخته در محیط هایی با رطوبت بالا نیز استفاده کرد.این تخته  نسبت به تخته های یک تکه از مقاومت و دوام بیشتری برخوردارند و بسیار به صرفه تر هستند.

فروش تخته چندلایه روسی در تهران 

برای خرید تخته چند لایه روسی در تهران میتوانید به برخی از سایت های فروشگاهی مراجعه نمایید در تهران تعداد بسیاری از فروشگاه ها هستند که چند لایه های روسی را با ارزان ترین تعرفه در اختیار شما عزیزان میگذارند .

آواچوب تولیدکننده انواع تخته چند لایی ، چوب پلاست، ترمووود ایرانی و… است، همچنین این شرکت یکی از بزرگترین واردکنندگان ترمووود فنلاندی، چوب روسی و … است. جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

۰۲۱۳۳۲۸۴۵۱۱

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

۲ دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639