خرید لمبه چوبی

از آن جایی که برای ساخت لمبه هیچ محدودیتی نداریم لذا می توان از هر گونه ی درختی برای این کار استفاده نمود برای این کار تنها لازم است که به هزینه ای که قرار است انجام شود فکر کنیم. در بازار چوب ایران عمدتا از لمبه های روسی و ایرانی استفاه می شود که از درخت کاج تهیه شده اند و بر حسب موقعیتی که قرار است مستقر شوند با ضخامت و ابعاد متفاوتی عرضه می شوند. در خرید لمبه چوبی به جهت آن که از چوب نرم تهیه شده اند می توانند در پوشش دیوار و سقف بسیار کاربردی باشند.

در حال حاضر بهترین و با کیفیت ترین نوع لمبه چوبی از نوع روسی آن است که قیمت آن نیز در مقایسه با نوع ایرانی بیشتر است،اما مطابق با استاندارد های تعیین شده عمدتا عرض این لمبه ها را دوازده سانتی متر تعیین می کنند. این امکان نیز وجود دارد که به سفارش ابعاد و ضخامت درخواستی در کارخانه ها آماده شود.

 

از لمبه چوبی برای سقف چگونه استفاده  می شود ؟

بهتر است بدانید که از لمبه عمدتا برای سقف و یا دیوار استفاده می کنند و این نوع از چوب می تواند پوشش مناسبی برای این موقعیت ها باشد. اما دقت کنید که هنگامی که قرار است فضایی را با کمک لمبه چوبی پوشش نمایید باید ابتدا مشخصات موقعیت نصب را به خوبی بررسی کنید و از طرفی مشخصات چوب لمبه ای که می خواهید از آن استفاده نمایید را بدانید.

این گونه می دانید که مثلا برای کف ساختمان که باید وزن و فشار را تحمل کند چه نوع لمبه چوبی نیاز است و یا اگر از آن برای محیط مرطوب استفاده می شود چگونه مشخصاتی را داشته باشد. برای هریک از این سازه ها لمبه ها باید از گونه چوبی مشخصی با ضخامت معین و ابعاد تعیین شده ای باشد که سازه ی مناسبی ساخته شده و مدت های زیادی عمر نماید و زیبایی خود را تا مدت ها حفظ کند.

از لمبه چوبی برای سقف چگونه استفاده  می شود ؟

از لمبه چوبی برای سقف چگونه استفاده  می شود ؟

چه رنگی مناسب سقف لمبه چوبی است ؟

همان گونه که توضیح داده شد لمبه ها عمدتا از درخت کاج که چوب سفید محسوب می شود ساخته می شوند. اما برای زیبا تر شدن آن و حفظ و نگهداری از آن ها می تواند از پوشش رنگ هایی مانند سیلر و کیلر و پلی استر استفاده نماییم به خصوص که این روزها رنگ و روغن گیاهی چوب به دلیل آن که سلامت هستند، بسیار در این صنعت کاربردی شده و از سوی طراحان مورد توجه واقع شده اند.

استفاده از رنگ های گیاهی به عنوان پوشش های سالم روی سطوح چوبی به خصوص لمبه چوبی می تواند مزایای زیادی داشته باشد زیرا این گونه رنگ ها مواد شیمیایی نداشته و محیط را آلوده نمی کنند و از نظر هزینه ی مواد و اجرا نیز همانند رنگ های صنعتی می باشند.

چه رنگی مناسب سقف لمبه چوبی است ؟

سقف لمبه چیست و چه ابعادی دارد ؟

لمبه چوبی به طور معمول در ضخامت های متفاوتی عرضه می شود این ضخامت ها از هشت میلی متر آغاز شده و تا شش سانتی متر می رسد. اما آن چه که عمدتا در بازار چوب ایران و در سازه های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد ابعاد ۱۲ * ۶۰۰ * ۱.۲ سانتی متر است که کارآیی بسیاری در ساخت و سازها دارد این ابعاد کمترین تنش را داشته و هنگام حمل و نقل نیز دچار تابیدگی و ترک نخواهد شد.

 

چه ابزاری برای نصب سقف لمبه نیاز است ؟

برای نصب صحیح و اصولی لمبه ها نیاز است که از ابزار های مناسبی استفاده نمایید و مطابق با دستور کار آن را اجرا نمایید این کار نیاز به تخصص و تجربه دارد و اگر تا کنون آن را انجام نداده اید به شما پیشنهاد می شود از شرکت آواچوب و از کارشناسان فنی و مجرب این شرکت مشورت دریافت کرده و یا اجرای سازه ی خود را به آن ها بسپارید.

انجام صحیح زیر سازی و قفل کردن مناسب لمبه چوبی به یکدیگر می تواند نمای مناسبی را در پوشش دیوار ، سقف و یا کف ایجاد نموده و دوام و زیبایی خود را تا مدت های زیادی حفظ نماید ضمن آن که این کار نیاز به نگهداری و مراقبت های دوره ای داشته و تمدید پوشش های رنگ و یا روغن مناسب بر روی آن ها می تواند مقاومت و طول عمرشان را بیشتر نماید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639