همانطور که می دانید اسباب بازی چوبی برای کودکان زیره ۱۴ سال بسیار مناسب است ولی توصیه می شود اسباب بازی چوبی کودکان خود را طوری انتخاب کنید که رنگ اسباب بازی هیچ آسیبی برای سلامتی کودکان خود وارد نکند. در نظر داشته باشید که این نوع اسباب بازی ها از مواد شیمیایی ساخته نشده‌اند و مشتریان می توانند با خیال راحت این نوع محصول را برای کودکان خود خریداری نمایند. از طرفی دقت کنید که هر رنگی برای اسباب بازی چوبی مناسب نیست و بایستی با توجه به رنگ اسباب بازی و عدم ایجاد آسیب رنگ به سلامتی بچه، آن را انتخاب کرد.

البته اسباب بازی چوبی از ورق های چوب تشکیل شده و اغلب تولید کنندگان، اسباب بازی چوبی را با رنگ و موادهای شیمیایی رنگ آمیزی نمی کنند ولی بهتر است در حین خرید، تمام استانداردهای لازم را رعایت کرد.

همچنین می توان گفت که رنگ اسباب بازی چوبی از پلی اورتان یا رنگ های روغنی نیست و اغلب از روغن  گیاهی چوب یا رنگ های مخصوص و استاندارد روی چوب، استفاده می کنند که این رنگ ها هیچ آسیبی به سلامتی و تنفس کودک وارد نمی کند. پس با خیال راحتی می توانید این نوع اسباب بازی را خریداری کنید.

 

انواع رنگ اسباب بازی

انواع رنگ اسباب بازی

اگر رنگ اسباب بازی های کودکان مناسب سن آن ها نباشد یا اسباب بازی های آن ها بی رنگ باشد، این عامل باعث ایجاد مشکل در روحیه و احساسات یک کودک می شود. پس بایستی رنگ آن کاملا متفاوت بوده تا بتواند آرامش یا هیجان بازی را برای کودک الهام ببخشد. البته رنگ های اسباب بازی اغلب از رنگ های قرمز، صورتی، سبز یا سفید است که این رنگ ها روحیه کودک را تحت تاثیر خود قرار می دهد و باعث به هیجان انداختن کودک می شود.

همچنین دقت کنید که رنگ موردنظر روی اسباب بازی، ارتباط بسیار عالی بین محیط و اطراف کودک ایجاد می کند و تاثیر مثبتی به افکار و طرز فکر یک بچه می گذارد.

پس ضروری است که رنگ اسباب بازی کودکان خود را با توجه به رده سنی آن ها انتخاب کنید که به عنوان نمونه توصیه می شود رنگ موجود یک اسباب بازی را اغلب رنگ زرد و آبی آسمانی در نظر بگیرید زیرا این رنگ ها تاثیر بسیار زیادی بر آرامش و روحیه یک کودک می گذارد و هیجان آن را دوچندان می کند.

در آخر اینکه رنگ های زیادی برای اسباب بازی کودک زیره ۱۴ ساله وجود دارد که بسیاری از آن ها رنگ های شاد هستند و اصلا رنگ مشکی و سرمه ایی یا رنگ های تیره در سراسر فروشگاه و سایت های معتبر وجود ندارد و بهتر است از این رنگ های تیره دوری کنید.

 قیمت رنگ پلاستیک مخصوص گیاهی نیز همانند رنگ پلی اورتان بسیار مناسب است و تولید کنندگان می توانند این رنگ اسباب بازی ها را از آواچوب که ارائه دهنده بهترین محصولات چوبی و فروش رنگ  چوب با بالاترین کیفیت هستند را به راحتی سفارش دهند.

کاربرد رنگ اسباب بازی

همانطور که گفته شد، رنگ اسباب بازی تاثیر بسیار قوی و مثبتی برای کودک ایجاد می کند و حس عالی را به آن ها می بخشد. در علم روانشناسی پزشکان بالینی توصیه کرده اند که رنگ های اسباب بازی کودکان خود را رنگ های شاد و روشن انتخاب کنید زیرا رنگ های تیره مناسب رده سنی آن ها نیست و به روحیه و افکار آن ها تاثیر منفی می گذارد. از طرفی در نظر بگیرید که رنگ اسباب بازی کاربرد و کارایی زیادی بر خوشحال شدن یک کودک دارد و رنگ هایی از جمله صورتی، قرمز، آبی آسمانی و زرد، نظر آن ها را برای بازی کردن جلب می کند و احساس بسیار عالی را برای آن ها می بخشد.

البته ضروری است که بدانید این رنگ های شاد، باعث احساس راحتی و خواب بسیار منظم برای کودک به ارمغان می آورد که بهتر است در حین خرید این اسباب بازی ها، به رنگ موجود روی اسباب بازی توجه زیادی کنید.

 همچنین می توان گفت که این رنگ های شاد در مدل و تنوع های یک اسباب بازی می تواند روابط بین بزرگسالان را با یک کودک بیش تر کند یا میل آن ها را به بازی کردن افزایش دهد و در آخر حس و حال عالی را برای بچه یا کودک زیره ۱۴ سال، ببخشد.

در حالت کلی توجه کنید که هر چقدر سن یک کودک پایین باشد، به رنگ های متفاوت برای راحت زندگی کردن نیاز دارد پس هرگز رنگ اسباب بازی های شاد و روشن را از کودکان خود دریغ نکنید.

خرید رنگ اسباب بازی

قیمت رنگ اسباب بازی

همانطور که در قسمت فوق مقاله برای شما عزیزان و کاربران محترم مطرح کردیم، رنگ اسباب بازی های یک کودک هرچقدر روشن تر و شادتر باشد، روحیه و راحتی یک کودک بیش تر می شود و ارتباط قوی و عالی بین بزرگسالان و کودک ایجاد خواهد شد.

 تولید کنندگان این نوع اسباب بازی ها، اغلب از رنگ های استاندارد شده و مورد تایید وزارت ها برای رنگ اسباب بازی های ساخته شده، بکار می برند که بسیاری از آن ها برای حفظ کردن سلامتی یک کودک و جلوگیری از بروز آسیب های ریوی و تنفسی کودک، از روغن های گیاهی مخصوص چوب یا چسب های بدون خطر برای تنفس و ریه های کودک، استفاده می کنند که این رنگ ها کاملا طبیعی بوده و هیچ مواد شیمیایی در ترکیب آن ها وجود ندارد.

پس برای کسب اطلاعات بیش تر از قیمت رنگ اسباب بازی، توصیه می شود ادامه این بحث را دنبال کنید.

حدود ۲۰ سال است که اغلب تولید کنندگان برای جلوگیری از آسیب رساندن رنگ به سلامتی یک کودک، در حین آماده کردن اسباب بازی برای کودکان زیره ۱۴ و ۱۳ سال، از رنگ های طبیعی استفاده می کنند که این رنگ ها نسبت به رنگ های غیر طبیعی و شیمیایی، کاملا مقرون به صرفه تر بوده و بعضی از کارآفرینان به دلیل پایین بودن قیمت این رنگ ها، به جای پلی اورتان یا رنگ های پلاستیکی، از رنگ های کاملا طبیعی و قیمت مناسب برای رنگ اسباب بازی های کودکان استفاده می کنند.

خرید رنگ اسباب بازی

اغلب خانواده ها در حین خریدن اسباب بازی برای کودکان خود، دچار سردرگمی و مشکل می شوند زیرا نمی دانند کدام رنگ برای کدام رده سنی کودک مناسب است و بدین منظور از خریدن اسباب بازی منصرف می شوند ولی ما در این مقاله سعی کردیم تمام راهنمایی های لازم برای رنگ اسباب بازی را برای شما مخاطبان محترم بازگو کنیم.

اگر در خرید رنگ اسباب بازی دچار مشکل شدید توصیه می شود رنگ های روشن و شاد را برای کودک خود انتخاب کنید زیرا این رنگ ها روحیه و احساسات یک کودک زیره ۱۳ سال را افزایش می دهد و راحتی خواب و آرامش را برای کودکان به ارمغان می آورد.

در آخر اینکه بهتر است برای خرید رنگ اسباب بازی برای کودکان خود، به فروشگاه یا مغازه های معتبر مراجعه فرمائید.

جمع بندی نهایی

از آنجایی که کودکان و بچه ها از بدر تولد تا سن ۱۳ یا ۱۴ سالگی به روحیه و احساسات قوی نیاز دارند و بایستی همه خانواده ها این حس و حال را در فرزندان خود افزایش دهند که یکی از روش بالا بردن هیجان، روحیه و حس خوب در کودکان، خریدن اسباب بازی ها با رنگ های شاد و روشن برای کودکان خود است.

پس اگر رنگ اسباب بازی ها را از بین رنگ های صورتی، سبز روشن، قرمز یا نارنجی انتخاب کنید، این عامل باعث بالا بردن حس و حال یک کودک می شود.

شرکت آوا چوب ارائه دهنده انواع رنگ چوب و رنگ اسباب بازی میباشد که تمامی محصولات دارای گواهی بهداشت میباشند.میتوانید بهترین خرید را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت از ما داشته باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639