جستجو کردن
Close this search box.

رنــگ اسـبـابــ بـازی

یکی از محبوب ترین اسباب بازی ها برای کوکان زیر ۱۰ سال، اسباب بازی های چوبی هستند. این اسباب بازی ها فاقد هرگونه نقاط تیز و برنده هستند و در هنگام استفاده هیچ خطری برای کودکان نخواهند داشت. یکی از ویژگی های مهم اسباب بازی های چوبی که از چوب روسی ساخته شده اند، قابلیت رنگ پذیری آن است.استفاده از رنگ اسباب بازی سبب می شود شور و اشتیاق کودکان افزایش یابد. 

همان طور که می دانید اسباب بازی چوبی برای کودکان زیر ۱۴ سال بسیار مناسب است ولی توصیه می شود اسباب بازی چوبی کودکان خود را طوری انتخاب کنید که رنگ مخصوص اسباب بازی هیچ آسیبی برای سلامتی کودکان نداشته باشد.

در نظر داشته باشید که این نوع اسباب بازی ها از مواد شیمیایی ساخته نشده‌ اند و مشتریان می توانند با خیال راحت این نوع محصول را برای کودکان خود خریداری نمایند. از طرفی دقت کنید که هر رنگی برای اسباب بازی چوبی مناسب نیست و بایستی با توجه به رنگ اسباب بازی و عدم ایجاد آسیب رنگ به سلامتی بچه، آن را انتخاب کرد.لازم است به این نکته توجه داشته باشید که اسباب بازی چوبی از ورق های چوب تشکیل شده است و اغلب تولید کنندگان، اسباب بازی چوبی را با رنگ و موادهای شیمیایی رنگ آمیزی نمی کنند و از رنگ مخصوص اسباب بازی چوبی استفاده می کنند، ولی بهتر است در حین خرید، تمام استانداردهای لازم را رعایت کرد. 

همچنین می توان گفت که رنگ اسباب بازی از پلی اورتان یا رنگ های روغنی نیست و اغلب از روغن گیاهی چوب یا رنگ های مخصوص و استاندارد روی چوب، استفاده می کنند که این رنگ ها هیچ آسیبی به سلامتی و تنفس کودک وارد نمی کند. پس با خیال راحتی می توانید این نوع اسباب بازی را خریداری کنید.

رنگ زدن ماشین اسباب بازی

پروژه های ما

gif-fgwood1

رنگ اسباب بازی چوبی چیست؟

رنگ مخصوص اسباب بازی تاثیر زیادی در روحیه و هیجانات کودک دارد. این رنگ ها می توانند به رشد و خلاقیت مغز کمک کنند و عملکرد آن را بهبود بخشند. بازی کردن از مهم ترین فعالیت های دوران کودکی است که باید کاملا هدفمند باشد تا آثار روحی و جسمی مثبتی داشته باشد.

استفاده از هر رنگی برای اسباب بازی های چوبی مناسب نیست. استانداردهای زیادی مانند euro kids در این زمینه در نظر گرفته شده است.

رنگ اسباب بازی برند رمرس

 

بررسی انواع رنگ مخصوص اسباب بازی چوبی

رنگ اسباب بازی کودکان در انواع مختلف تولید می شوند. رایج ترین نوع این رنگ ها، رنگ های پلی اورتان است. این رنگ ها کیفیت و مقاومت بالایی دارند و برای پوشش دهی به اسباب های چوبی استفاده می شوند. رنگ های پلی اورتان در اثر شست شو از بین نمی روند و برای سلامتی بی خطر هستند.

رنگ های پلاستیک گیاهی نیز از دیگر انواع رنگ های مناسب برای استفاده در اسباب بازی های چوبی هستند. این رنگ ها از مواد طبیعی تهیه می شوند و کاملا بی خطرند، در ضمن قابل شست و شو بوده و مقاومت بسیار بالایی هم دارند.

کاربردها

کودکان بیشتر از رنگ ها برای بیان احساسات خود استفاده می کنند. هر کودکی بر طبق احساسات و عواطف خود، رنگ دلخواه خود را انتخاب می کند. کودکان از همان بدو تولد می توانند رنگ های مختلف را ببینند؛ بنابراین با استفاده از اسباب بازی های چوبی با رنگ های مختلف می توانید فرایند تمیز دادن رنگ ها در کودکان را تسریع کنید.

علاوه بر این استفاده از رنگ های شاد می تواند سبب افزایش قدرت تخیل و افکار مثبت در آن ها شود و عمر اسباب بازی را طولانی تر کند.

طریقه استفاده

استفاده از رنگ اسباب بازی سبب ماندگاری بهتر و دوام آن ها می شود. علاوه بر این زیبایی این اسباب ها را دو چندان می کند. برای رنگ کردن اسباب بازی های چوبی لازم است در ابتدا سطح آن را با سمباده صاف و یکدست کنید. بعد از آن یک لایه از رنگ مورد نظر را روی چوب به عنوان لایه آستر بزنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود.

حال نوبت به رنگ زدن می رسد. در این مرحله باید ۲ تا ۳ بار سطح چوب را با چتکه مخصوص آغشته به رنگ کنید. دقت کنید که بعد از انجام هر مرحله صبر کنید تا سطح کار خشک شود، بعد دوباره روی آن را رنگ کنید. این مراحل را تکرار کنید تا سطح چوبی کاملا پوشانده شود.

اسباب بازی های چوبی

رنگ شناسی در اسباب بازی کودکان

انتخاب رنگ اسباب بازی که برای کودک خود می خرید علاوه بر سرگرمی، نیازهای روحی و روانی آن ها را نیز تامین می کنند. شما به عنوان والدین کودک، باید با رنگ ها و تاثیرات هر رنگ بر ذهن کودک آشنا باشید تا بتوانید به ارتقای هوش و شخصیت فرزند خود کمک کنید.

سعی کنید در دکوراسیون اتاق کودک خود از رنگ های متنوع و شاد بهره بگیرید. در ادامه مقاله تاثیرات و ویژگی های هر رنگ را در کودکان خواهید آموخت.

تاثیرات و ویژگی رنگ های مختلف

هر رنگ ویژگی ها و اثرات منحصر به فردی دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

رنگ قرمز

قرمز یکی از غالب ترین رنگ ها است که احساس پرخاش و تنش را در کودکان تقویت می کند و ممکن است بر ذهن آن ها تاثیر منفی می گذارد. با این وجود رنگ اسباب بازی قرمز همیشه مورد علاقه کودکان بوده و هست. استفاده از رنگ قرمز به خاطر جلوه آن سبب می شود تا تاثیر سایر رنگ ها به مراتب کم شود.

رنگ آبی

برخلاف قرمز، آبی رنگی خنثی و سرد است. علاوه بر این آبی رنگی آرام بخش بوده و تداعی گر آسمان و دریا در ذهن می شود. به همین دلیل توصیه می شود از رنگ آبی در دکور اتاق کودک استفاده کنید.

رنگ سفید

رنگ اسباب بازی سفید نیز از رنگ های خنثی محسوب می شود و نماد پاکی، صلح و آشتی است. این رنگ زمینه های خلاقیت را در ذهن کودکان پرورش می دهد. پس استفاده از آن در اتاق کودک تاثیرات مثبتی را به همراه دارد.

رنگ سبز

یکی از آرامش بخش ترین رنگ ها سبز است. این رنگ نماد سلامتی بوده و سکوت و آرامش را به ذهن کودک هدیه می دهد. سعی کنید حتما تعدادی از اسباب بازی های چوبی کودک خود را سبز انتخاب کنید.

رنگ زرد

در میان رنگ های موجود در بازار، زرد شادترین و زیباترین آن ها است. رنگ زرد شادی، اشتیاق و خلاقیت را برای کودکان به ارمغان می آورد. همچنین بر مهربانی آن ها می افزاید.

رنگ صورتی

صورتی یکی از رنگ های گرم و آرام بخش است که از ترکیب دو رنگ اسباب بازی سفید و قرمز حاصل می شود. این رنگ بیشتر در اسباب بازی های دخترانه دیده می شود و یکی از نمادهای آرامش است.

رنگ نارنجی

نارنجی رنگی گرم و پر انرژی برای کودکان به شمار می رود. استفاده از این رنگ در اسباب بازی های کودک او را به ارتباط گرفتن بیشتر با دیگران شوق می دهد و سبب بروز حس استقلال در آن ها می شود.

رنگ اسباب بازی برند رمرس

تاثیر رنگ مخصوص اسباب بازی بر روحیه کودکان

اگر رنگ اسباب بازی های کودکان مناسب سن آن ها نباشد یا اسباب بازی های آن ها بی رنگ باشد، این عامل باعث ایجاد مشکل در روحیه و احساسات یک کودک می شود. پس بایستی رنگ آن کاملا متفاوت بوده تا بتواند آرامش یا هیجان بازی را به کودکان الهام ببخشد.

البته رنگ های اسباب بازی اغلب از رنگ های قرمز، صورتی، سبز یا سفید است که این رنگ ها روحیه کودک را تحت تاثیر خود قرار می دهد و باعث به هیجان انداختن کودک می شود.

همچنین دقت کنید که رنگ مورد نظر روی اسباب بازی، ارتباط بسیار عالی بین محیط و اطراف کودک ایجاد می کند و تاثیر مثبتی به افکار و طرز فکر یک بچه می گذارد.

پس ضروری است که رنگ اسباب بازی کودکان خود را با توجه به رده سنی آن ها انتخاب کنید که به عنوان نمونه توصیه می شود رنگ موجود یک اسباب بازی را اغلب رنگ زرد و آبی آسمانی در نظر بگیرید، زیرا این رنگ ها تاثیر بسیار زیادی بر آرامش و روحیه یک کودک می گذارد و هیجان آن را دوچندان می کند.

در آخر اینکه رنگ های زیادی برای اسباب بازی کودک زیره ۱۴ سال وجود دارد که بسیاری از آن ها رنگ های شاد هستند و عموما رنگ مشکی و سرمه ایی یا رنگ های تیره در فروشگاه و سایت های معتبر وجود ندارد و بهتر است از این رنگ های تیره دوری کنید.

استفاده از رنگ های شاد در اسباب بازی چوبی

قیمت رنگ پلاستیک مخصوص گیاهی نیز همانند رنگ پلی اورتان بسیار مناسب است و تولید کنندگان می توانند این رنگ اسباب بازی ها را از آواچوب که ارائه دهنده بهترین محصولات چوبی و فروش رنگ چوب با بالاترین کیفیت هستند را به راحتی سفارش دهند.

همانطور که گفته شد، رنگ مخصوص اسباب بازی تاثیر بسیار قوی و مثبتی برای کودک ایجاد می کند و حس عالی را به آن ها می بخشد. در علم روانشناسی پزشکان بالینی توصیه کرده اند که رنگ های اسباب بازی کودکان خود را رنگ های شاد و روشن انتخاب کنید زیرا رنگ های تیره مناسب رده سنی آن ها نیست و به روحیه و افکار آن ها تاثیر منفی می گذارد.

از طرفی در نظر بگیرید که رنگ اسباب بازی کاربرد و کارایی زیادی بر خوشحال شدن یک کودک دارد و رنگ هایی از جمله صورتی، قرمز، آبی آسمانی و زرد، نظر آن ها را برای بازی کردن جلب می کند و احساس بسیار عالی را برای آن ها می بخشد.

البته ضروری است که بدانید این رنگ های شاد، باعث احساس راحتی می شود و خواب بسیار منظمی را برای کودک به ارمغان می آورد که بهتر است در حین خرید این اسباب بازی ها، به رنگ موجود روی اسباب بازی توجه زیادی کنید.

 همچنین می توان گفت که این رنگ های شاد در مدل و تنوع های یک اسباب بازی می تواند روابط بین بزرگسالان را با یک کودک بیش تر کند یا میل آن ها را به بازی کردن افزایش دهد و در آخر حس و حال عالی را برای بچه یا کودک زیره ۱۴ سال، ببخشد.

در حالت کلی توجه کنید که هر چقدر سن یک کودک پایین باشد، به رنگ های متفاوت برای راحت زندگی کردن نیاز دارد پس هرگز رنگ اسباب بازی های شاد و روشن را از کودکان خود دریغ نکنید.

همانطور که در قسمت فوق مقاله برای شما عزیزان و کاربران محترم مطرح کردیم، رنگ اسباب بازی های یک کودک هرچقدر روشن تر و شادتر باشد، روحیه و راحتی یک کودک بیش تر می شود و ارتباط قوی و عالی بین بزرگسالان و کودک ایجاد خواهد شد. 

قیمت رنگ اسباب بازی چوبی

 تولید کنندگان این نوع اسباب بازی ها، اغلب از رنگ های دارای استاندارد و مورد تایید وزارت ها برای رنگ کردن اسباب بازی چوبی استفاده می کنند که بسیاری از آن ها برای حفظ کردن سلامتی یک کودک و جلوگیری از بروز آسیب های ریوی و تنفسی کودک، از روغن های گیاهی مخصوص چوب یا چسب های بدون خطر برای تنفس و ریه های کودک، استفاده می کنند، این رنگ ها کاملا طبیعی بوده و هیچ مواد شیمیایی در ترکیب آن ها وجود ندارد.

پس برای کسب اطلاعات بیش تر از قیمت رنگ اسباب بازی چوبی، توصیه می شود ادامه این بحث را دنبال کنید.

حدود ۲۰ سال است که اغلب تولید کنندگان برای جلوگیری از آسیب رساندن رنگ به سلامتی کودک، در حین آماده کردن اسباب بازی برای کودکان زیره ۱۴ و ۱۳ سال، از رنگ های طبیعی استفاده می کنند که این رنگ ها نسبت به رنگ های غیر طبیعی و شیمیایی، کاملا مقرون به صرفه تر بوده و بعضی از کارآفرینان به دلیل پایین بودن قیمت این رنگ ها، به جای پلی اورتان یا رنگ های پلاستیکی، از رنگ های کاملا طبیعی و قیمت مناسب برای رنگ اسباب بازی های کودکان استفاده می کنند.

رنگ کردن میز اسباب بازی

سخن آخر

اسباب بازی های چوبی یکی از بی خطرترین لوازم برای کودکان هستند. تحقیقات نشان داده است که بازی کردن با عناصر طبیعی مانند چوب، رشد و خلاقیت را در کودکان تقویت کرده و باعث ایجاد احساس آرامش در آن ها می شود. استفاده از رنگ اسباب بازی برای این لوازم، علاوه بر تاثیرات مثبت روحی و جسمی بر کودک، ظاهر آن ها را نیز جذاب تر می کند.

اغلب خانواده ها در حین خریدن اسباب بازی چوبی برای کودکان خود، دچار سردرگمی و مشکل می شوند زیرا نمی دانند کدام رنگ برای کدام رده سنی کودک مناسب است و بدین منظور از خریدن اسباب بازی منصرف می شوند؛ ما در این مقاله سعی کردیم تمام راهنمایی های لازم برای رنگ مخصوص اسباب بازی را برای شما مخاطبان محترم بازگو کنیم.

اگر در خرید رنگ اسباب بازی دچار مشکل شدید توصیه می شود رنگ های روشن و شاد را برای کودک خود انتخاب کنید زیرا این رنگ ها روحیه و احساسات یک کودک زیره ۱۳ سال را افزایش می دهد و راحتی خواب و آرامش را برای کودکان به ارمغان می آورد.

در آخر اینکه بهتر است برای خرید رنگ مخصوص اسباب بازی برای کودکان خود، به فروشگاه یا مغازه های معتبر مراجعه فرمائید.

از آنجایی که کودکان از بدو تولد تا سن ۱۳ یا ۱۴ سالگی به روحیه و احساسات قوی نیاز دارند و بایستی همه خانواده ها این حس و حال را در فرزندان خود افزایش دهند و یکی از روش بالا بردن هیجان، روحیه و حس خوب در کودکان، خریدن اسباب بازی ها با رنگ های شاد و روشن برای کودکان خود است.

پس اگر رنگ اسباب بازی ها را از بین رنگ های صورتی، سبز روشن، قرمز یا نارنجی انتخاب کنید، این عامل باعث بالا بردن حس و حال یک کودک می شود.

شرکت آوا چوب ارائه دهنده انواع رنگ رمرس آلمان و رنگ مخصوص اسباب بازی می باشد و تمامی محصولات دارای گواهی بهداشت می باشند. می توانید بهترین خرید را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت از ما داشته باشید.

آوا چوب با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه فرآورده های چوبی، آماده ارائه خدمات به صنایع مختلف است. محصولات آوا چوب با تولید محصولات متنوع و با کیفیت پاسخگوی نیاز مشتریان در زمینه های مختلف است. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

رنگ مخصوص اسباب بازی چوبی برندهای مختلفی دارد و می توان به پرکاربردترین آن یعنی رنگ رممرس اشاره کرد.

انواع رنگ‌ ها بیشترین استفاده را در بیان افکار و احساسات  کودکان دارند. کودکان طبق علاقه، روحیه و افکار خود رنگ‌ های متفاوتی را انتخاب می‌ کنند.

قیمت رنگ مخصوص اسباب بازی‌ ها با توجه به انواع متعددی که دارند، متفاوت است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت به روز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای