رنگ ترمووود

رنگ ترمووود

رنگ ترموود با توجه به مصارف مختلف دارای انواع متفاوتی است تنوع آن با توجه به نوع مصرف و کاربردهای مختلف به بیش از ۳۰ نوع می رسد بر روی چوب ترمووود عملیات و استاندارد های مختلفی صورت می گیرد این عملیات باعث بالا رفتن مقاوت آن ها در مقابل شرایط مختلف از جمله گرما ، باران ، رطوبت و برف می شود در عین حال استفاده از رنگ نیز جایگاه ویژه ای در بالابردن عمر مفید ترموود دارد استفاده از رنگ به عنوان یکی از مراحل پروسه ترمو کردن چوب دارای اهمیت خاصی است این مرحله تاثیر اشعه uv آفتاب بر روی چوب را به تاخیر می اندازد و از تغییر رنگ چوب جلوگیری می کند.

انواع رنگ های ترمووود

رنگ های مخصوص ترموود در محیط بیرونی در دو نوع پایه آب و پایه روغنی تولید می شوند.

رنگ های پایه آب :

این نوع رنگ ها دارای طیف های رنگی مختلفی (حدود ۲۰ رنگ) می باشند بعد از قرار گرفتن بر روی ترموود ، رنگ به عمق آن (۲ تا ۳ میلی متر) نفوذ می کند این رنگ ها هیچ لایه ای بر روی چوب اضافه نمی کنند که باعث می شود سطح آن پوسته نشود از این رنگ ها معمولا برای دکوراسیون و نمای سازه استفاده می شود.

 

رنگ های پایه روغنی :

این نوع رنگ ها به صورت بی رنگ تهیه می شوند و به صورت لایه ای بر روی سطح ترموود پخش می شوند از این نوع رنگ ها معمولا برای کف محیط های باز استفاده می شود می توان این رنگ ها را با نوع دیگر نیز ترکیب کرد و به تنوع رنگی دست یافت این رنگ ها نقوش ایجاد شده بر روی چوب را از بین نمی برند

انواع رنگ های ترمووود

انواع رنگ های ترمووود

مراحل رنگ کردن ترمووود

رنگ زدن چوب ترموود به طور کلی در چهار مرحله صورت می گیرد :

۱-  ابتدا چوب ترموود را در حوضچه های که در آن ماده ای به نام base وجود دارد غوطه ور می کنندسپس به مدت ۲۴ ساعت در جای مناسبی قرار می دهند تا کاملا خشک شود.

۲-  در مرحله دوم چوب را بر اساس سلیقه مشتری و رنگ انتخابی رنگ آمیزی می کنند و به مدت ۲۴ خشک می شود.

۳-  بعد از ۲۴ ساعت دوباره رنگ آمیزی می شود و ۲۴ ساعت برای خشک شدن در محل مناسبی قرار می دهند .

۴-  در آخرین مرحله ماده TOP COAT با استفاده از اسپری بر روی ترموود پاشیده شده و محصول بسته بندی می شود

مراحل رنگ کردن ترمووود

مراحل رنگ کردن ترمووود

قیمت رنگ ترمووود

برای استعلام قیمت ترمووود ها میتوانید انتخاب نمایید که چه نوعرن رنگی را میخواهید برای  ترمووود ها خود استفاده نمایید. در صورتی که بخواهید برای بعد هزینه را در نظر داشته باشید قطعا رنگ های گیاهی مناسب برای شما نمیباشد. رنگ های گیاهی به نسبت اینکه دارای کیفیت بسیار بالایی میباشد دارای قیمت بالایی نیز میباشند، اما رنگ های شیمیایی دارای قیمت  کمتری میباشد و اینکه دارای کیفیت بالایی نیز نمیباشد و کاملا بافت چوب را از بین خواهد برد در ادامه به تفاوت این دو اشاره خواهیم نمود.

 

تفاوت رنگ شیمیایی با رنگ های گیاهی 

رنگ های گیاهی دارای مزایای بسیاری میباشد اعم از

  • قابلیت اجرای بسیار اسان
  • آنتی یو وی و واتر پروف بوده
  • با قرار گرفتن در برابر اشعه آفتاب دچار پوسیدگی نخواهد شد

 

معایب رنگ های گیاهی

رنگ های گیاهی به نوعی دارای کیفیت های بسیار بالایی میباشد و به نوعی دارای معایب بالایی نمیباشد اما از لحاظ هزینه دارای قیمت های بسیار بالایی خواهد بود.

معایب رنگ های گیاهی

معایب رنگ های گیاهی

رنگ های شیمیایی 

رنگ های شیمیایی دارای معایب بسیار بالایی میباشد و کیفیت آنچنان بالایی نمیباشد رنگ های شیمیایی دارای خواص سرطان زا میباشد و بافت چوب را به راحتی از بین خواهد برد برای اجرای رنگ های شیمیایی باید به نوعی دارای تجربه و تباهر کامل باشید زیرا کار با رنگ های شیمیایی به نسبت سخت تر از رنگ های گیاهی میباشد.

رنگ های شیمیایی 

رنگ های شیمیایی

معایب رنگ های شیمیایی 

رنگ های شیمیایی به نوعی نیاز به رقیق کننده خواهند داشت این رقیق کننده ها هم تینر و یا مواد حلال میباشند که هرنوعی از این رقیق کننده ها شیمیایی بوده است و به نوعی سرطان زا میباشد برای خرید رنگ های ترمووود میتوانید با مجموعه آوا چوب در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639