رنگ چوب این روزها کاربرد بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی و طراحی دارد و برای ساخت المان های چوبی بسیار از آن ها استفاده می شود. رنگ چوب دارای انواع مختلفی است که متناسب با نوع چوب، کاربری چوب، محل و شرایط محیطی مورد استفاده و … از انواع رنگ چوب برای رنگ آمیزی چوب ها استاده می شود.

 

انواع رنگ چوب

همانطور که گفته شد رنگ چوب انواع مختلفی دارد. قبل از خرید رنگ چوب باید به موارد زیر دقت داشته باشیمو به طور دقیق آن ها را مشخص کنیم. پس از مشخص کردن موارد زیر می توانید با مشاورین آواچوب در سایت چوب فروشان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و رنگ چوب مناسب کاربری شما را به شما معرفی کنند.

۱- انتخاب رنگ چوب براساس نوع کاربری چوب

قبل از شروع هرکاری باید مشخص کنیم که کاربری این چوب چیست. برای مثال ما نیاز به رنگ چوب ررای کفپوش چوبی داریم، یا میز و المان های چوبی و یا برای روف گاردن و یا ظروف چوبی.

 

۲- علت استفاده از رنگ چوب

برای چه چیزی میخواهیم چوب مورد استفاده و یا وسیله چوبی خو را رنگ کنیم؟ آیا برای افزایش مقاومت چوب است؟ یا برای جلادهی به آن؟ و یا حتی فقط می خواهیم کمی ظاهر آن را تغییر دهیم و تنوعی در ظاهر ایجاد کنیم؟

 

۳- شرایط محیطی

قبل از خرید رنگ چوب مورد نظر باید به این نکته دقت داشته باشیم که این رنگ چوب را می خواهیم در چه محیطی استفاده کنیم. برای مثال برای رنگ آمیزی چوبی است که رد محیط مرطوب قرار داد؟ در فضای داخلی است؟ و یا …

 

برندهای معروف رنگ چوب

شرکت های مختلفی تولید کننده انواع رنگ های چوب هستند اما از معذروف ترین این رنگ چوب ها می توان به رنگ چوب رمرس آلمان، رنگ چوب همل ترکیه، رنگ چوب مینوکس و … اشاره کرد. آواچوب واردکننده و پخش کننده انواع رنگ چوب و تجهیزات کار با چوب در ایران است. جهت اطلاع از قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان می توانید با متخصصان ما در سایت چوب خاوران تماس بگیرید و یا به صورت حضوری از این خدمات ما بهره ببرید.

 

بهترین برند رنگ چوب کدام است؟

همانطور که گفته شد رنگ چوب دارای برندهای مختلفی است که در سراسر جهاندر حال تولید است. اما معروف ترین برندهای رنگ چوب، رنگ چوب رمرس، مینوکس و همل است که در بین سازندگان و نجارها بسیار محبوبیت دارند. تفاوت انواع برند های رنگ چوب در کیفیت، غلظت، میزان محافظت آن ها از چوب و … است. شما می توانید متناسب با نیاز و بودجه ای که در نظر گرفته اید از انواع رنگ چوب های وارداتی آواچوب استفاده کنید.

 

انواع رنگ چوب به طور کلی

 

۱- رنگ چوب فوری

رنگ چوب فوری یکی از انواع کاربردی رنگ چوب است که در بین نجارها و افرادی که کارچوب انجام می دهند بسیار محبوب است. از ویژگی های اصلی رنگ چوب فوری می توان به خشک شدن سریع آن ها اشاره کرد.

طرح و بافت چوب را از بین نمی برند و فقط یک لایه محافظ و گاها براق کننده برروی سطج چوب به وجود می آورند. حلال رنگ چوب فوری تینر است که به نسبت مشخص با آن مخلوط می شود تا ترکیبی رقیق بوجود آید و بعد از آن می توان با استفاده از پیستوله یا قلم مو آن ها را برووی سطح دلخواه اجرا کرد.

 

انواع رنگ چوب فوری

سیلر، کیلر، رنگ فوری خودرو، نیم پلی استر و … از انواع رنگ چوب فوری هستند. بیشتر رنگ چوب های فوری شفاف هستند.

 

از رنگ چوب فوری در چه مکان هایی استفاده می شود؟

از رنگ چوب فوری می توان برای وسایل چوبی فضای داخلی استفاده کرد، برای مثال برای رنگ مبلمان چوبی، وسایل چوبی و …. . از این دسته از رنگ چوب ها نمی توان برای چوب های فضای خارجی استفاده کرد.

 

 

۲- رنگ چوب گیاهی

رنگ چوب گیاهی از روغن گیاهان ساخته می شود و به دلیل گیاهی بودن هیچ گونه ضرری برای انسان ندارد. این رنگ چوب ها امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته اند چرا که کار کردن با آن ها برای تمامی افراد امکان پذیر است و همچنین از آن ها می توان هم برای فضای داخلی و هم برای فضای خارجی استفاده کرد. غلظت رنگ چوب گیاهی به صورتی است که با یکدست اجرای آن دیگر ننیازی به احرای دست دوم نیست و کامل سطح را پوشش می دهد.

این رنگ ها بهترین محافظ برای وسایل چوبی هستند و مثل یک محافظ بسیار قوی عمل می کنند.

 

از رنگ چوب گیاهی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

رنگ چوب گیاهی به دلیل ماهیتی که دارد برخلاف رنگ چوب فوری می توان در فضای خارجی و داخلی برای رنگ کفپوش چوبی، سازه های چوبی، ویلای چوبی، نمای چوبی، مبلمان و وسایل چوبی و … استفاده کرد. درکل هیچگونه محدودیتی برای استفاذه از رنگ های گیاهی وجود ندارد.

 

۳- لاک الکل

لاک الکل یکی از انواع قدیمی رنگ چوب است که ترکیبی از لاک (ترشحات حشره‌ای به نام کوکوس) و الکل است. اجرای لاک الکل برروی چوب بسیار آسان است و حتی می توان با استفاده از یک دستمال این کار را انجام داد.

 

کاربرد رنگ چوب لاک الکل چیست؟

از رنگ چوب لاک الکل برای جلادهی سازها بسیار استفاده می شود. این نوع از رنگ چوب لایه نازکی برروی سطح چوب ایجاد می کند . از این رو برای جلادهی بدنه ساز بسیار از آن استفاده می شود.

 

رنگ چوب دکوراتیو

رنگ چوب دکوراتیو برای رنگ کاری چوب در ابعاد بسیار کوچک استفاده می شود و معمولا در قوطی های کوچک در لوازم التحریر ها پیدا می شود.

 

کاربرد رنگ چوب دکوراتیو چیست؟

رنگ چوب دکوراتیو اصولا کاربرد صنعتی ندارد و بیشتر از آن برای رنگ و جلادهی سازه های چوبی دست ساز کوچک استفاده می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639