جستجو کردن
Close this search box.

قیمت چوب چنار در ایران

چوب نرم چیست ؟

چنار از دسته درختان بلند قامت و پهن برگ است که دارای ارتفاعی بین سی الی پنجاه متر می باشد این نوع از درخت برگ ریز بوده و به طور معمول در مناطق و زمین مرطوب به خوبی رشد می کند. اما می تواند در مناطق کم آب نیز به خوبی دوام آورد. گونه ی خاصی از چنار در ایران رشد می کند که به آن درخت چنار خاوری گفته می شود که رشد خوبی داشته و طول عمر چوب حاصل از آن بالاست.قیمت چوب چنار در ایران بسیار ارزان می باشد از این چوب برای خراطی و منبت کاری استفاه می کنند همچنین جهت ستون و درهای چوبی نیز گزینه ای مناسب است.

در ایران عمدتا درختانی که سن زیادی دارند چنار هستند از این نوع از چوب برای ساخت صندلی ، دسته های ابزار و صندوق استفاده می شود. این نوع از چوب دارای رنگ پذیری خوبی بوده و به خوبی می توان آن را جلا و پرداخت کرد. همچنین یکی از مشخصه های این چوب آن است که در کنار آن که به خوبی خشک می شود، اما در برابر تنش ها دچار تابیدگی می شود.

در صورتی که برش های عرضی از آن تهیه شود می توان طرح های زیبا و رنگ های قرمز و نقره ای را در آن مشاهده نمود که با یک پوشش از روغن گیاهی چوب می توان آن را زیبا تر نمود .این نوع از چوب در میان دیگر محصولات ، دارای کیفیت خوبی بوده و به دلیل آن که در ایران به صورت انبوه است. 

 

انواع چوب چنار در ایران

درخت چنار دارای برگ پهن بوده و گونه های متفاوتی دارد که در مناطق مختلفی رشد می کند که هر یک دارای مشخصات خاص خود هستند. در اروپا می توان این گونه را به وفور یافت همچنین چنار آمریکایی که گونه ای بومی در شرق آمریکا می باشد می تواند تا چهل متر نیز رشد نماید. این نوع از درخت در قسمت پوسته دارای طرح و نقش های زیبا و متنوع است.

نوع دیگر چنار به نام خوشه ای می باشد که عمدتا در مناطق دشتی در آمریکا رشد می کند و کنار رودخانه ها و چشمه ها به وجود می آیند. ارتفاع این نوع از درخت نیز تا چهل متر می رسد که به طور معمول دارای دو یا سه تنه می باشد نوع دیگر چنار که به چنار خاوری معروف است. در اکثر نقاط در ایران رشد می کند و عمدتا دارای سنی بالا بوده و فراوانی آن در ایران باعث شده است قیمت چوب چنار در ایران بسیار مناسب باشد. این نوع از درخت به طور معمول تا طول هجده متر رشد می کند و قطر آن نیز زیاد خواهد بود.

درباره تایل چوبی بیشتر بخوانید.

انواع چوب چنار در ایران

انواع چوب چنار در ایران

مشخصات و قیمت چوب چنار در ایران

چوب درخت چنار از نوع سنگین است و تقریبا از دسته چوب های سخت و راست تار محسوب می شود. از نظر بافتی بسیار شبیه به درخت راش می باشد در قسمت بافت داخلی این چوب به رنگ صورتی بوده و هنگامی که کهن سال باشد به رنگ قهوه ای می شود از این چوب به عنوان روکش استفاده کرده و برای کار معرق از آن بهره می گیرند.

شاید جالب باشد بدانید که درخت چنار در سرتاسر ایران به خوبی رشد می کند و توانسته است با تمامی محیط ها و در تابستان و زمستان به خوبی رشد نماید همین امر باعث شده است تا بتوان آن را به وفور در بازار چوب ایران یافت و قیمت چوب چنار در ایران ارزان باشد.

درباره چوب روسی بیشتر بخوانید.

انواع چوب چنار در ایران

انواع چوب چنار در ایران

کاربرد های چوب چنار

همان گونه که اشاره شد در ایران برای تهیه چوب چنار هیچ مساله ای نداریم و با مشخصاتی که از این نوع چوب می دانیم می توانیم از ان در سازه های مختلفی استفاده نماییم .بهتر است بدانید که چوب چنار زمانی که برش می خورد یا هنگام ساب زدن به رنگ سفید است،اما هنگامی که در مجاورت هوا قرار می گیرد و خشک می شود به مرور رنگ آن نارنجی می شود که رگه های پر مگسی در بافت آن به وضوح قابل رویت است که وجود این نوع از رگه ها به نحوه ی رشد آن باز می گردد.برای تهیه و دریافت قیمت چوب چنار در ایران و بازار چوب می توانید با شرکت آواچوب  با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.