جستجو کردن
Close this search box.

چنــــدلایـــــی روســـــــی

تخته چندلایی روسی یا پلای وود نوعی از تخته های چندلایی است که از ورقه های چوبی تولید می شود. تخته چند لایی روسی یکی از پرکاربرد ترین انواع تخته است. این نوع پلای وود تمام ویژگی های یک تخته چند لایی را در اختیار دارد و به همین جهت مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. این تخته از چوب روسی تهیه می شود. برای ساخت چند لایی روسی ورقه های چوب روسی را بر روی یکدیگر قرار می دهند و سپس چسب مخصوص را بین لایه ها می ریزند. در مرحله ی بعد تخته را درون دستگاه مخصوص قرار داده و سپس تحت فشار و حرارت قرار می دهند تا این لایه های چوب روسی به یکدیگر بچسبند.

سپس این تخته را در فضای باز و محیط خشک قرار می دهند تا برای استفاده آماده شود، در مرحله بعد نواحی اضافی تخته پلای وود روسی را برش می دهند تا به تخته چند لایی به شکل منظم و دقیقی دربیاید. برای ساخت این تخته از چوب روسی استفاده می شود. چوب روسی دارای دو نوع مختلف است: چوب نرم و چوب سخت. چوب نرم از چوب درختان سوزنی برگ مانند کاج تهیه می شود.

 

تخته چندلایی روسی

محصولات ما

پروژه های ما

تخته های چندلایی روسی با ضخامت های مختلف

انواع پلای وود روسی

چندلایی روسی دارای انواع مختلفی است. نوع همگن پلای وود روسی، نوعی است که از یک نوع چوب ساخته شده است. نوع دیگر این تخته، نوع ناهمگن است است که لایه های مختلف آن از انواع مختلف چوب به دست می آیند.

نوع دیگر این تخته، تخته چندلایی دراز یا طویل می‌باشد که جهت الیاف آن موازی با طول تخته است. یکی دیگر از انواع آن نیز نوع عریض است که جهت الیاف لایه بیرون آن در موازات با عرض تخته است. از انواع دیگر این تخته می توان به تخته چند لایی قالبی اشاره کرد که مسطح نیست و با استفاده از فشار به اشکال مختلف در می‌آید.

یکی از مصارف مهم تخته چندلایی، استفاده از آن به عنوان کفپوش است. این کفپوش‌ مقاومت بالایی دارد، همچنین از این تخته برای ساخت انواع مبل و دکوراسیون‌های مختلف استفاده می‌شود. تخته چند لایی مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل طبیعی همچون حرارت‌، رطوبت و آب دارد. این تخته نسبت به تخته‌های یک تکه از دوام و مرغوبیت بالاتری برخوردار است.

تخته های روسی در کارخانه تولید چوب

تخته های چندلایی روسی از چه درختانی تهیه می شوند؟

تخته روسی سخت از درختانی با برگ پهن همچون درخت زبان گنجشک به دست می آید. تخته پلای وود روسی دارای سطح صاف و دو طرفه ای است.تخته چند لایی از سه لایه ی اصلی تشکیل شده است. لایه رویی یا ظاهری تخته، اولین لایه و یکی از بخش های لایه مرکزی است، بخش دیگر نیز لایه ی میانی است.

برای تهیه تخته از دو روش استفاده می شود، در روش اول همه ی لایه های تخته را در یک اندازه بریده و سپس به یکدیگر متصل می کنند. روش دوم به این صورت است که لایه های میانی را از تکه های مختلف چوب تهیه می کنند.

تخته های چندلایی روسی در رنگ بندی مختلف
gif-fgwood1
تخته های چندلایی سوزا از جنس چوب روسی

مشخصات تخته چندلایی سوزا

تخته چندلایی روسی سوزا، ویژگی های خاصی دارد. به همین دلیل در سطح جهان پیشرو در تولید است و محصولات آن به تمام قاره ها ارسال می شود.

  1. ماده اولیه تخته سه لا، توس است. توس استحکام بالایی دارد.
  2. مقاوت بالا در برابر ساییدگی دارد.
  3. در برابر مواد شیمیایی و مایعات خورنده، شوینده و پاک کننده مقاوم است.
  4. تخته چندلایی سوزا ضدآب است.
  5. با روکشی از کاغذ نازک پردازش شده و با مواد مصنوعی پوشانده شده است.
  6. این تخته قابل استفاده در محدوده دمایی ۴۰- تا ۵۰+ درجه سانتی گراد است.
  7. توان تحمل بار بالا را دارد.
  8. ظاهر بافت تخته ها جذاب و زیبا است.
  9. نصب تخته چندلایی ساده است.
تخته های چندلایی روسی انبار شده در کارخانه

قیمت پلای وود روسی وابسته به نوع و برند

قیمت تخته های چندلایی تحت تاثیر فاکتورهای زیادی از جمله نوع جنس تخته، برند، تکنولوژی ساخت، نوع چسب و … اشاره کرد. هر چند پلای وود، تخته ای مصنوعی است که با تکنولوژی متفاوتی ویژگی های چوب طبیعی را ارتقا بخشیده است. با این حال تخته چندلایی روسی نسبت به برندهای دیگر، قیمت به صرفه تری دارد. این موضوع سبب شده تا مورد توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان قرار گیرد.

پلای وودهای روسی با توجه به جنس و کیفیتشان گزینه‌ی مطلوبی برای ساخت سازه های چوبی به شمار می‌روند. در کل چوب‌های روسی کیفیت بالایی دارند، به همین دلیل در کشور ما با فروش زیادی مواجه شده اند. برندهای زیادی در زمینه تولید تخته چند لایی فعالیت می‌کنند. این برندها در کشور ما نیز شناخته شده هستند. نوع برند بر روی قیمت تمام شده تخته چند لایی تاثیر گذار است.

تخته چندلایی سوزا چیست؟

تخته چندلایی روسی از به هم‌چسباندن چند ورق چوبی درست می‌شود. ورق‌های نازک‌تر چوب، با چسب های بسیار قدرتمند، به هم چسبیده می‌شوند. که مستحکم است و دوام و عمر بیشتری دارد، هر لایه با لایه مجاور، زاویه ۹۰ درجه دارد، این اختلاف باعث می‌شود که انبساط و انقباض در چوب کمتر شده و استحکام آن بیشتر شود. تخته های تولید شده با چوب روسی شهرت بسیار زیادی دارند پلای وود سوزا قابل استفاده در هوای آزاد می‌باشند. از آنجایی که در ساختار این تجهیزات از ماده آکریلیکی و چسب فنول استفاده می‌کنند، بنابراین ضد آب بوده و در برابر نفوذ آب مقاومت بسیار بالایی دارند.

برای افزایش دوام و ماندگاری تخته‌ها، نوعی متریال نگهدارنده به آنها اضافه می شود. ساخت این تخته‌ها نسبتا دشوار است و هر چه به تعداد لایه ها اضافه تر شود، علاوه بر افزایش مقاومت، میزان سختی کار نیز افزایش پیدا می کند. 

تخته های چندلایی سوزا در بسته بندی کارخانه

قیمت چندلایی روسی ضد آب

فروش تخته چندلایی روسی ضد آب در ضخامت های گوناگونی انجام می‌گیرد. این تجهیزات با توجه به کیفیتی که دارند قیمت گذاری می‌شوند، خوشبختانه امکان خرید انواع پلای وود روسی در کشور ما نیز وجود دارد که با استعلام قیمت این تجهیزات، می‌توانید در مورد خرید آن ها تصمیم‌گیری کنید.

این تخته‌ها در ابعاد و کیفیت های گوناگونی وجود دارند. برای استعلام قیمت این تجهیزات می توانید به سایت ها و مراکز چوب فروشی معتبر نظیر آواچوب مراجعه کنید.

وجود دلال یا واسطه بر روی قیمت چوب تاثیر گذار است. بنابراین باید این محصولات را بدون واسطه خریداری کنید تا هزینه‌ها تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کنند.

تخته های چندلایی سوزا در رنگ بندی متنوع

تفاوت تخته چند لایی روسی با تخته چند لایی یا پلی وود ایرانی

پلای وودهای روسی از لحاظ ساختار تفاوت زیادی با تخته های چندلایی ایرانی دارند. پلای وود در هر کشوری با توجه به گونه های درختان موجود، تولید می شود.

به طور کلی چوب ها در دو دسته سوزنی برگ و پهن برگ قرار دارند، چوب های سوزنی برگ مقاومت بالایی دارند به همین جهت تخته هایی که با چوب های سوزنی ساخته می شوند از استحکام بیشتری برخوردار هستند. تخته چندلایی روسی از چوب های سوزنی برگ تولید می شود، بنابراین از لحاظ ساختاری مقاوم تر است.

البته تخته چندلایی ایرانی در صنایع مبلمان سازی کاربرد زیادی دارد. از طرف دیگر این فرآورده های چوبی از لحاظ قیمت نیز با هم متفاوت هستند. تخته چندلایی ایرانی با چوب صنوبر تولید می شود؛ از آن جایی که چوب صنوبر انعطاف پذیری بالایی دارد، بنابراین تخته چند لایی ایرانی دوام بالایی داشته و زود نمی شکند.

نکاتی درباره خرید تخته چندلایه روسی

در هنگام خرید تخته چند لایه روسی باید به ویژگی های چوب دقت داشته باشید. پلای وودهای روسی ضد آب هستند، به همین جهت در ساخت انواع سازه های آبی استفاده می شوند. از طرف دیگر در صنعت ساخت قایق و کشتی، درب و دیوار خانه، ساختمان سازی و … نیز کاربرد دارند.

تخته های چند لایه روسی باید مقاوم و در عین حال سبک باشند. برای اینکه بهترین تخته چند لایه روسی را خریداری کنید بهتر است به مراکز معتبری مراجعه کنید که این محصولات را با قیمت و کیفیت مناسب عرضه کنند، هر چند در خرید پلای وود روسی باید به برند و شرکت سازنده آن توجه زیادی داشته باشید.

فروش تخته چندلایه روسی در تهران 

برای خرید تخته چندلایی روسی باید به متخصصین مجرب مراجعه کرد، چرا که امروزه مشابه این محصولات به‌ صورت تقلبی و بی‌کیفیت در بازار عرضه می‌شوند.

البته قابل‌ ذکر است که در زمان خرید تخته چندلایی، بهتر است نکاتی را مورد توجه قرار داد. اصولاً قیمت نهایی این تخته‌ ها بر اساس معیارهای مختلفی مانند نوع چوب اولیه، کشور سازنده، جنس چسب به‌ کار رفته برای اتصال و درنهایت ماشین‌ آلات و ابزار تولیدی محاسبه می‌شود.

سخن آخر 

پلای وودهای روسی از پر طرفدارترین و پر مصرف ترین چوب های مصنوعی هستند. این تخته ها چند لایه بوده و از ویژگی ضد آب لودن برخوردار هستند. از طرف دیگر وزن سبکی دارند و به راحتی جا به جا می شوند. پلای وودهای روسی با چوب درختان سوزنی برگ تولید می شوند، به همین جهت مقاومت و کیفیت بسیار بالایی دارند. این تجهیزات از لحاظ کیفیت، قیمت و میزان مقاومت با تخته های چندلایه ایرانی متفاوت هستند.

این محصولات نسبت به موارد مشابه قیمت چندان زیادی ندارند. از جمله فاکتورهایی که بر روی قیمت پلای وود تاثیر می گذارد می توان به برند و جنس تخته اشاره کرد. آواچوب تولیدکننده انواع فرآورده های چوبی نطیر تخته چندلایی روسی، چوب پلاست، ترمووود ایرانی و همچنین یکی از بزرگترین واردکنندگان ترمووود فنلاندی، چوب روسی و … است.

سوالات متداول

این محصولات نسبت به موارد مشابه قیمت چندان زیادی ندارند. از جمله فاکتورهایی که بر روی قیمت پلای وود تاثیر می گذارد می توان به برند و جنس تخته اشاره کرد.

شما می توانید برای سفارش انواع چوب با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به کارشناسان فروش آواچوب مراجعه کرده تا مشاوره ای جهت داشتن خریدی مطمئن داشته باشید. برای ثبت سفارش و ارتباط با کارشناسان ما با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

تخته چندلایی روسی نوعd از تخته چندلایی است که از ورقه های چوبی تولید می شود. این تخته از چوب روسی تهیه می شود و در موارد بسیاری کاربرد دارد که یکی از آن ها استفاده به عنوان کفپوش می باشد.

قیمت هر کدام با توجه به ویژگی های آن تعیین می شود. برای اطلاع از قیمت محصولات سوزا با کارشناسان ما در آوا چوب تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای