چوب اصلاح شده گرمایی یا ترمووود

چوب ترمو

روزی می رسد که قادر خواهید بود تا کلبه ای را در فضای باز با نوع جدیدی از چوب بسازید که در برابر پوسیدگی مقاوم است، کاملا یکدست می باشد و به هیچ وجه دارای مواد شیمیایی نمی باشد. شاید این موضوع به میزانی ایده آل باشد که باور کردن آن برای شما دشوار است. باید به شما بگوییم که آن روز ، دور نیست و این چوب مورد بحث اکنون در اختیار ما می باشد. در این مقاله قصد داریم تا ابتدا در مورد دستیابی و منشا به این نوع چوب ایده آل بپردازیم پس با ما همراه باشید.
بله درست متوجه شدید به این نوع چوب، چوب اصلاح شده گرمایی یا به اختصار ترمووود می گویند. در مقالات آینده به جزییات ترمووود به طور مفصل خواهیم پرداخت ، اما اکنون ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ترمووود چوبی است که در دمای بسیار زیاد خشک شده است. این فرآیند باعث می شود که سراسر چوب همانند کیک به رنگ قهوه ای درآید. شاید تصور کنید خشک شدن چوب باعث آسیب رساندن به آن شود اما اشتباه می کنید چرا که این کار باعث می شود این کیک یا همان ترمووود از رشد هرگونه کپک و قارچ در امان باشد. هم چنین می توان گفت که ترمووود پوسیده نمی شود. هر نوع چوبی را می توان به دو نوع ترمووود سخت و نرم تبدیل کرد.
منشا و پیدایش ترمووود
پیدایش ترمووود را بدون شک می توان در کشور فنلاند دانست. در واقع ویژگی مقاومت ترمووود در برابر پوسیدگی به صورت تصادفی کشف شد. در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی، دانشمندان فنلاندی بر روی فرآیند خشک کردن جدیدی تحقیق می کردند که باعث می شد چوب از نظر فیزیکی، مانند خم شدن، کج شدن یا سایر موارد با ثبات تر و پایدارتر بماند. اما تصادفا با انجام این امور به کشف بزرگتری دست پیدا کردند. این دانشمندان نه تنها به هدف خود رسیدند بلکه متوجه ویژگی جدیدی شدند که این فرآیند باعث می شود چوب در برابر پوسیدگی ایمن شود.
البته باید این مورد را نیز ذکر کرد که پخت چوب در چنین دمای بالایی باعث ایجاد تغییرات دیگری در آن می شود که همه این تغییرات مطلوب نمی باشند. اما توجه داشته باشید که استفاده از ترمووود در محیط های بیرونی بسیار مناسب و پر کاربرد می باشد.
ترمووود در چند سال اول در انحصار کشورهای اسکاندیناوی بود. اما امروزه چندین شرکت دیگر در آمریکا حق ساخت این محصول را به دست آورده اند و به تبدیل چوب های موجود به ترمووود مشغول می باشند.

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را به شناخت بیشتری از نحوه پیدایش و دستیابی به ترموود آشنا کنیم تا منشا ظهور این محصول شگفت انگیز را بشناسید. با ما همراه باشید تا در مقالات بعدی شما را بیشتر با ویژگی ها و کارایی آن آشنا خواهیم کرد. برای دستیابی راحتتر به سایت می توانید سایت را در بوک مارک مرورگر خود ذخیره کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از قبمت ترمووود و نحوه تهیه آن می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.