تخته بنایی

تخته بنایی چیست؟

تخته بنایی یا تخته زیرپایی به عنوان یک محافظ برای کارگران ساختمانی عمل می کند. این تخته بنایی یکی از پرکاربردترین لوازم برای ساخت و ساز است. تخته بنایی در ابعاد گوناگون تولید می شود و بسته به نوع کاربرد آن می توان در امور مختلف از آن استفاده کرد.

برای انجام عملیات های مختلف ساختمانی از تخته بنایی استفاده می شود که در برخی موارد برای ساخت آن از چوب روسی استفاده می شود که به آن تخته بنایی روسی گفته می شود.

همچنین از تخته بنایی برای ساخت ساختمان، نقاشی و رنگ کاری نقاط مختلف ساختمان، گچ کاری دیوارها و سقف و همچنین تعمیر نقاط مختلف ساختمان استفاده می شود.

کارگران ساختمانی برای انجام عملیات های مورد نظر بر روی تخته زیرپایی می ایستند و به انجام کارهای ساختمانی می پردازند. تخته بنایی عرضه شده در کشور ما از دو نوع چوب تهیه شده است یکی زیرپایی روسی و دیگری تخته زیرپایی ایرانی.

تخته بنایی چیست؟

انواع مختلف تخته بنایی

تخته داربست ایرانی به طول ۴ متر عرضه می شود. ضخامت تخته بنایی ایرانی ۵/۲ سانتی متر است. عرض تخته زیرپایی ایرانی نیز به طور معمول ۱۰ سانتی متر یا ۱۲ سانتی متر و همچنین ۱۵ سانتی متر تعیین می شود.

این تخته در ابعاد مختلف عرضه می شود تا برای کاربردهای گوناگون بتوان از تخته زیرپایی مناسب استفاده نمود.

نوع دیگر تخته داربست از چوب روسی تهیه می شود. طول تخته زیرپایی روسی متغیر است، طول تخته زیرپایی روسی ۳ متر، ۴ متر و ۶ متر است.

ضخامت این تخته زیرپایی روسی ۵/۲ سانتی متر است و پهنای تخته داربست روسی نیز مانند تخته بنایی ایرانی دارای عرض های مختلفی چون ۱۰ سانتی متر، ۱۲ سانتی متر و ۲۰ سانتی متر است.

تخته بنایی چیست؟تخته بنایی روسی 

یکی دیگر از انواع تخته های بنایی، تخته بنایی روسی می باشد که از چوب روسی بسیار محکم ساخته شده و از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

این چوب در ابعاد متفاوتی وارد ایران شده است که می توانید آن را با کیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب از آواچوب تهیه نمایید.

تخته بنایی روسی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مانند بارش باران، رطوبت، گرما و سرما از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

ویژگی تخته زیرپایی

تخته زیرپایی ارائه شده توسط فرآورده های چوبی آوا چوب از مرغوب ترین و با کیفیت ترین چوب ها تهیه می شود. بنابراین این نوع تخته بنایی در برابر عوامل مختلف جوی همچون رطوبت، گرما و سرما از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است.

این تخته را بر روی داربست های مختلف قرار می دهند و کارگران ساختمانی بر روی این داربست ها می ایستند و عملیات های مورد نظر همچون اجرا و تعمیر بنای سازه، گچکاری و رنگ آمیزی نمای ساختمان را انجام می دهند.

تخته زیرپایی ارائه شده از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و باعث ثبات قرارگیری کارگران ساختمانی مختلف بر روی آن می شود. تخته داربست موجب تضمین امنیت و ایمنی افرادی می شوند که بر روی آن می ایستند و کمترین لغزش و تکان را دارد.

تخته زیر پایی از وزن سبکی برخوردار است و به راحتی می توان آن را در پروژه های مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار داد. همچنین این نوع از تخته دچار کمترین خرابی و ترک خوردگی می شوند تخته بنایی برای استفاده های بلند مدت بسیار مناسب است.

کاربرد تخته بنایی

تخته داربست در واقع به تخته های برش خورده از تنه های درخت گفته می شود و می توان گفت از پر کاربرد ترین مصالح برای ساخت و ساز ساختمان ها می باشد و همان طور که گفته شد در ابعاد مختلف ساخته می شود.

همان طور که بیان شد از تخته های زیر پایی برای ساخت ساختمان، رنگ کاری و… استفاده می گردد. تخته های داربست هم همانند چوب های روسی مدل های خشک کن رفته و خیس دارد که در هنگام خرید، این از مواردی می باشد که باید از متصدیان فروشگاه سوال نمایید.

تخته داربست در آوا چوب

آوا چوب با داشتن بهترین و با کیفیت ترین تخته های زیر پایی ایمنی کامل را برای شما به وجود خواهد آورد. این نکته را به مشتریان عزیز خاطر نشان می کنیم که فروشگاه هایی که خود دارای مراکز برش کاری هستند، به راحتی می توانند قیمت خالصی را به شما ارائه نمایند.

شما میتوانید تخته بنایی روسی را با کیفیت چوب بالا و قیمتی بسیار مناسب از آواچوب در ابعاد مختلفی تهیه نمایید. به صورت کامل می خواهیم بیان کنیم که فروشگاه های چوب دو نوع دارند.

نوع اول که خود دارای دستگاه های برش و تمامی ریز مسائل فنی برش می باشند، که قیمت خالصی را به شما مشتریان عزیز ارائه می نماید. یعنی با توجه به کیفیت و کم ترک بودن تخته های زیرپایی و هم چنین هزینه برش و هم چنین نرخ خرید به شما مشتریان عزیز قیمت را اعلام خواهی نمود.

نوع دوم فروشگاه هایی هستند که دارای کارخانه های برش نمی باشند. در واقع در زمانی که شما مشتریان عزیز درخواست چوب های ابعادی داشته باشید این فروشگاه ها باید با یک مرکز دیگر برای برش مکالمه نمایند و به یک توافق قیمت برسند.

این موضوع شاید از لحاظ قیمتی برای شما مقرون به صرفه نباشد، این خود از نکات مهمی می باشد که برای خرید تخته بنایی باید مد نظر داشته باشید.

قیمت تخته بنایی

در این نوسانات ارزی به صورت ثابت نمی توان قیمت ثابتی را به شما عزیزان اعلام نماییم اما برای تعین قیمت باید کیفیت و ابعاد تخته داربستی را به صورت دقیق برسی نمایید. قیمت ها در سایت چوب فروشان متفاوت می باشد و نمی توان چه افرادی گران تر و چه فروشندگانی ارزان تر این قیمت را ارائه می نماید.

برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

تخته بنایی چیست؟جنس تخته زیرپایی

جنس های تخته های زیرپایی عموما دارای دو نوع ایرانی و روسی می باشند که این دو نوع از لحاظ کیفیت بسیار با یک دیگر متفاوت هستند. همان طور که ذکر شد تخته های بنایی داربستی تنها برای کارگران مورد استفاده نمی باشد و موارد استفاده دیگری برای نگهداری مصالح و … دارد.

تخته های داربستی ایرانی عموما از جنس درختان کاج و صنوبر استخراج می شود و برای انتخاب این تخته ها باید به نداشتن تاپ و ترک در سطح چوب دقت داشته باشید، زیرا این نوع چوب ها به نوعی دارای این مشکلات می باشند اما چوب های روسی اغلب دارای این مشکلات نیستند و کیفیت بالاتری دارند.

اگر قصد استفاده از این چوب را در ارتفاعات بسیار بالا دارید پیشنهاد ما استفاده از تخته های بنایی روسی می باشد که کیفیت بسیار بالایی دارند.

جمع بندی

همانطور که بررسی کردیم، در انجام کارهای ساختمانی مهم ترین نکته حفظ امنیت کارگر می باشد و شما می توانید با داشتن تخته بنایی با کیفیت، این امنیت را برای کارگران ساختمانی خود تضمین کنید.

خرید این تخته از مراکز معتبر مهم ترین نکته ای می باشد که باید به آن توجه کنید چرا که جنس چوب به کار رفته شده باید بسیار مرغوب و محکم باشد.

آواچوب با ارائه تخته بنایی مرغوب این تضمین را به شما می دهد تا از کیفیت محصول مطمئن باشید. چوب به کار رفته در این محصول از بهترین نوع چوب بوده و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  سوالات متداول

۱- تخته بنایی چه کاربردی دارد؟

برای ساخت ساختمان، نقاشی و رنگ کاری نقاط مختلف ساختمان، گچ کاری دیوارها و سقف و همچنین تعمیر نقاط مختلف ساختمان استفاده می شود. کارگران ساختمانی برای انجام عملیات های مورد نظر بر روی تخته زیرپایی می ایستند و به انجام کارهای ساختمانی می پردازند.

۲* تخته بنایی با کیفیت را از کجا تهیه کنیم؟

آواچوب یکی از بهترین شرکت ها در ارائه فرآورده های چوبی و تخته بنایی می باشد که می توانید با قیمتی مقرون به صرفه و کیفیتی بالا تخته بنایی را ابعاد گوناگون تهیه کنید. برای ثبت سفارش و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان فروش ما با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

۱ دیدگاه

  • فرخ17. آوریل, 2021

    سلام وقت بخیر.
    در خصوص وزن قابل تحمل تخته الوار اطلاعاتی می خواستم
    ممنون

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639