جستجو کردن
Close this search box.

رنــگ چــوب روســـــی

چوب روسی، به چوب هایی گفته می شود که از کشور روسیه به بازار چوب وارد شده و به طور معمول، گونه هایی همچون ساسنا، یولکا و نراد را شامل می شوند. این نوع از چوب، به رنگ سفید بوده و متناسب با نوع چوب، مدل های متفاوتی از رنگ چوب روسی را به خود اختصاص می دهند. این نوع از چوب، با کیفیتی بسیار عالی وارد بازار چوب ایران شده است و در صورتی که با بهترین رنگ روسی برای چوب همراه باشد، می تواند زیبایی و دوام بالایی را ایجاد نماید. از مشخصات بارز چوب روسی این است که در بافت درونی آن، مجاری صمغی وجود ندارد.

بافت آن از راست تارها می باشد و دارای وزن سبکی است که با رنگ سفید مایل به قهوه ای یا قرمز مشاهده می شود و گره های آن در تمامی بافت ها، دارای ناهماهنگی می باشد. چند لایی روسی دارای برش و سنباده زنی خوبی بوده و در زمان از دست دادن رطوبت و خشک شدن، کمترین میزان ترک را بر می دارد. ضمن آنکه، هنگامی که به خوبی با رنگ چوب روسی برای چوب پوشش داده شده باشد، می تواند در مقابل رطوبت و تغییرات آب و هوا، مقاومت لازم را داشته و به سهولت رنگ را جذب نماید.

خرید رنگ چوب روسی با بهترین قیمت

پروژه های ما

gif-fgwood1

انواع رنگ چوب روسی

هنگامی که صحبت از رنگ کردن انواع چوب با رنگ رمرس آلمان می شود، دو نوع رنگ در نظر گرفته می شود که شامل رنگ های غیر پوشش چوب و رنگ های پوششی می باشد. هنگامی که از نوع رنگ چوب روسی غیر پوششی استفاده می شود، چوب، بافت و طرح خود را حفظ کرده و با ظاهر طبیعی خود نمایان می شود که این می تواند جلوه ای زیبا به چوب ببخشد.

این در حالی است که اگر از رنگ های پوششی استفاده شود، تمامی سطح چوب، با رنگ انتخاب شده، پوشیده شده و رگه ها و گره های چوب، قابل رویت نیست. به طور معمول، از این گونه رنگ ها، برای چوب هایی استفاده می شود که دارای سطحی ناهموار بوده و یا سندبلاست شده اند.

در میان تنوع رنگ روسی برای چوب، می توان از رنگ های پوششی همچون رنگ های روغنی و آلکیدی استفاده نمود یا آنکه از رنگ های روغنی طبیعی بهره برد که می تواند ضمن پوشش کامل سطح چوب، سلامتی محیط زیست و اعضای خانواده را نیز حفظ نماید.

اما اگر سطح چوب یکدست باشد، انتخاب رنگ های غیر پوشش در میان رنگ چوب روسی، می تواند بر جذابیت های بصری آن بیافزاید. رنگ هایی که با یک لایه نازک، به سادگی بر روی سطح چوب قرار گرفته و جذب آن می شوند، در حالی که طرح و رگه های چوب، کاملا قابل رویت است.

رنگ چوب رمرس و قلمو

استفاده از روغن چوب روسی

در بازار چوب ایران، روغن های مخصوص چوب روسی عرضه می شوند که به عنوان روغن گیاهی چوب مطرح بوده و ضمن برخورداری از کیفیت بالا، در مقایسه با دیگر انواع رنگ چوب روسی، دارای هزینه بالاتری نیز می باشند.

این نوع از روغن ها که از دانه های روغنی طبیعی تهیه شده، بدون حساسیت بوده و به سادگی می توان از آن ها، برای پوشش کامل میز، کمد و دیگر لوازم چوبی استفاده نمود؛ ضمن آنکه کار با این نوع از روغن ها، بسیار ساده بوده و تنها کافی است کمی رقیق شده و با یک قلمو، بر روی سطح چوبی کشیده شود که این مسئله می تواند یک گزینه مناسب در انتخاب رنگ روسی برای چوب باشد.

مراحل رنگ آمیزی چوب

در خصوص رنگ کردن چوب، قبل از هر کار دیگری، لازم است که قطعات چوبی خود را تمیز کنید. مهم است که قبل از شروع رنگ‌ آمیزی، سطح را کاملا از هر گونه آلودگی، پاک نمایید. زیرا هر گونه چربی یا کثیفی از جذب رنگ چوب روسی جلوگیری می‌کند.

پس از آن، می بایست با یک سنباده نرم، روی سطح را مالش داده تا یک سطح صا

ف داشته باشید. توجه کنید که در این مرحله، صبورانه عمل کرده و

 هر میزان که لازم است برای سنباده زنی سطح چوب خود، وقت بگذارید.

سپس، زمان انجام مراحل بتونه کاری است. این کار، برای اطمینان از دوام بیشتر پوشش کلی ضروری است. بایستی هنگام اجرای مراحل رنگ چوب روسی، اطمینان حاصل شود که تمامی حفره های چوب به خوبی پوشش داده شده اند.

توجه کنید که در صورتی که قصد دارید از

 رنگ های غیر پوشش استفاده کنید، بتونه تهیه شده، می بایست کاملا با رنگ چوب همخوانی داشته و با ظرافت خاصی، پوشش ها صورت گیرد. اکنون، می توانید از یک قلمو استف

اده کنید و یک لایه پرایمر یکنواخت روی سطح، بمالید و اجازه دهید کاملا خشک شود.

رنگ چوب رمرس مدل قرمز

اجرای رنگ روسی برای چوب

یکی از نکات کلیدی که باید هنگام اجرای رنگ چوب روسی در نظر داشته باشید این است که وقتی آستر کاملا خشک شد، یک سنباده خیلی سبک روی سطح، اجرا کنید. این می تواند به یکدست شدن سطح رنگ و جذابیت بالاتر چوب کمک کند.

برای اطلاع بیشتر از فروش رنگ چوب می توانید مطالب بیشتری را در مقاله ای که برایتان جمع آوری کرده ایم مطالعه نمایید.

با انجام این کار، برجستگی های کوچک یا حباب های هوایی که

 به ناچار روی سطح ایجاد شده اند را از بین می برید. وقتی همه چیز کاملاً صاف شد، سطح چوبی خود را با یک پارچه نرم پاک کنید. اکنون زمان آن است که دوباره قلمو را بردارید و با انتخاب رنگی مناسب در انواع رنگ روسی برای چوب، یک لایه رنگ یکنواخت روی سطح چوبی خود بمالید.

برای به دست آوردن بهترین رنگ ممکن، بهتر است لایه‌های نازک از رنگ را استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که هرگز سعی نکنید سطح چوبی را فقط با یک لایه رنگ بپوشانید، زیرا هرگز به نتیجه خوبی نخواهید رسید.

هنگامی که اولین لایه رنگ کاملاً خشک شد، با کاغذ سنباده ریز، دوباره سطح چوب را ماساژ دهید. این باعث می شود تا رنگ چوب روسی به خوبی بر روی سطح قرار گیرد. ضمن آن که با این کار، برای چسبیدن لایه بعدی رنگ، خراش ایجاد کرده اید، ضمن آنکه هر گونه توده و برآمدگی را نیز از بین خواهید برد.

پس از این کار، لازم است تا سطح را با یک دستمال تمیز، پاک کنید. اکنون زمان آن است

 که به سطح چوبی یک لایه رنگ دیگر بدهید. می توانید این مراحل را تا حدود پنج بار تکرار کنید تا به پوشش مناسبی از رنگ روسی برای چوب برسید.

علت ترک خوردن چوب مبل و اهمیت استفاده از رنگ روسی برای چوب

چوب مبل، یکی از مواد اصلی استفاده شده در تولید و طراحی مبلمان است. با این حال، در برخی موارد، ممکن است به واسطه عوامل مختلفی نظیر رطوبت، چوب مبل ترک خورده و آسیب ببیند. علت‌های ترک خوردن چوب مبل بسیار زیاد است که در ادامه به آن‌ه اشاره خواهیم کرد. اما برای حل این مشکل نیز باید راهکاری پیدا شده باشد تا اینکه از ضررهای مالی که ممکن است این اتفاق به ما بزند جلوگیری کند. واضح است که مبلمان از چوب درختان به دست می‌آید.

هر چه شکستن و ترک خوردن این چوب‌ها بیشتر باشد از درختان بیشتری نیز باید استفاده شود. یکی از موارد که در این مواقع استفاده می‌شود رنگ چوب روسی است. در این مقاله می‌خواهیم در کنار شما همراهان گرانقدر اف جی وود به بررسی اهمیت استفاده از رنگ روسی و البته علل ترک خوردن چوب بپردازیم.

رنگ چوب رمرس مدل قرمز

چرا چوب های روسی چرا چوب های روسی را رنگ می کنند؟

رنگ‌کردن چوب برای اصلاح و بهبود ظاهر و ویژگی‌های چوب است. در صنعت چوب، استفاده از رنگ روسی یکی از راه‌های پرطرفدار و مهم است.
ویژگی‌های منحصر به فرد چوب‌های روسی که آن‌ها را جهت استفاده در رنگ‌کاری جذاب می‌کند. در ادامه به علت استفاده از رنگ چوب روسی را در کنار شما همراهان گرانقدر اف جی وود بررسی می‌کنیم.
اولین علت بهبود کیفیت و ظاهر و استحکام چوب است که از این روش استفاده می‌شود. یکی از آفت‌های چوب، رطوبت و حشرات است. افزایش مقاومت به رطوبت و حشرات در این چوب‌های رنگ‌شده یکی دیگر از دلایل است. ایجاد تنوع و زیبایی در محصولات چوبی مخصوصا برای فروش و کارایی آن است.
مزایای استفاده از رنگ روسی

رنگ روسی یکی از اصلی‌ترین و جذاب‌ترین روش‌ها برای ایجاد تغییرات در سطح چوب می‌باشد.
استفاده از رنگ روسی، نیاز به زمان و صرف هزینه‌های بسیاری برای رشد دارند.
چوب روسی بافت متنوعی دارد و به خوبی رنگ می‌گیرد. این رنگ‌ها به راحتی جذب و جایگزین رنگ دیگر می‌شوند. رنگ روسی باعث طول عمر و استحکام سطح چوب می‌شوند. از رنگ چوب روسی، مقاومت بالا در برابر عوامل زیان‌بار مانند رطوبت، حرارت، نور خورشید و پوسیدگی است.

علت ترک خوردن رنگ روی چوب

یکی از علل ترک خوردن رنگ روی چوب، عوامل زیستی مانند تغییرات دما و رطوبت است. در معرض تغییرات دما و رطوبت قوی، چوب انقباض و انبساط می‌کند که ممکن است باعث ترک خوردن رنگ روی سطح آن شود.
اگر سطح چوب به درستی آماده‌سازی نشده باشد، ممکن است باعث ترک خوردن رنگ شده و لایه‌های جدید رنگ روی چوب نچسبند.
استفاده از رنگ یا لعاب با کیفیت پایین نیز، ممکن است سبب ترک خوردن رنگ روی چوب شود.
بعضی از رنگ‌ها نیاز به استفاده از واکنش‌دهنده‌ها یا زیر لایه‌های خاصی دارند تا به خوبی روی سطح چوب متمایز شوند و به آنچه که به عنوان لایه پایه خوانده می‌شود متصل شوند. عدم استفاده از واکنش‌دهنده‌ها و زیر لایه‌های مناسب می‌تواند به ترک خوردن رنگ روی چوب منجر شود.
شما با استفاده از رنگ چوب روسی به روش صحیح و رعایت نکات گفته شده، می‌توانید از این اتفاقات به خوبی جلوگیری کنید.
بهترین رنگ برای چوب روسی

باید بدانید که چوب روسی یکی از دکوراتیو محبوب در صنعت ساخت و ساز و طراحی داخلی است. انتخاب رنگ صحیح برای چوب روسی می‌تواند به خوبی به استحکام و ویژگی‌های این محصول کمک کند. در این قسمت از مقاله به بررسی بهترین رنگ روسی برای چوب می‌پردازیم.
اگر شما به دنبال حفظ و نمایش طبیعت و چوبی بودن چوب روسی هستید، رنگ‌های طبیعی و بی‌رنگ می‌توانند انتخاب خوبی باشند.

برخی از رنگ‌هایی که ظاهر چوب را تقویت می‌کنند. اگر شما به دنبال طراحی و دکوراسیون مدرن و جذاب بر روی چوب روسی هستید، رنگ‌های پویا و زنده می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. مانند رنگ‌های آبی، سبز، زرد.
انتخاب بهترین رنگ روسی بسته به سلیقه شما و نوع طراحی و دکوراسیون مورد نظر است. برای این کار هم باید با متخصصان دکوراسیون و البته رنگ مشورت کنید تا بهترین خرید ممکن را انجام دهید.

معرفی محبوب‌ترین رنگ روسی

رنگ چوب روسی در مدل‌های متنوع و مختلف در بازار موجود است که محبوب‌ترین‌های این دسته شامل این موارد است؛
• رمرس
یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین رنگ‌ها که در تنوع بسیار زیادی در بازار موجود است، رنگ آلمانی رمرس است.
• اونلو
یک رنگ براق و جلادهنده و با کیفیت بسیار بالا که محصول کشور ترکیه است و از محبوب‌ترین‌های بازار است.
سیپرینول و مینواکس نیز از دیگر برندهای بازار است.
در نتیجه، برای افزایش استحکام و مقاومت در برابر عوامل محیطی و مواردی دیگر از این دست، استفاده از رنگ روسی برای چوب از بهترین راه‌ها است. برای تهیه این محصولات و مشاوره خرید می‌توانید با همکاران ما در اف جی وود در ارتباط باشید تا در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند‌‌.

رنگ چوب روسی

سخن آخر

در این مطلب به بررسی کارایی و انواع رنگ چوب روسی پرداختیم، حال وقت آن رسیده که برای خرید آن اقدام نمایید. آواچوب یکی از معتبرترین مراکز فروش انواع رنگ روسی برای چوب می باشد که شما می توانید با بهترین قیمت، محصول خود را با بالاترین کیفیت خریداری نمایید.

برای اطلاع دقیق از قیمت ها و سفارش با کارشناسان فروش ما در آواچوب با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

از بهترین برندهای رنگ روسی برای چوب می توان به رنگ چوب رمرس آلمان اشاره کرد. 

شما می توانید بهترین رنگ روسی برای چوب را از فروشگاه رنگ آواچوب تهیه کنید. آوا چوب علاوه بر فرآورده های چوبی ارائه دهنده بهترین رنگ های مخصوص چوب می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش می توانید با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

از مشخصات بارز چوب روسی این است که در بافت درونی آن، مجاری صمغی وجود ندارد بافت آن از جمله راست تارها می باشد و دارای وزن سبکی است که با رنگ سفید مایل به قهوه ای یا قرمز مشاهده شده و گره های آن در تمامی بافت، دارای نا هماهنگی می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای