جستجو کردن
Close this search box.

روغن الیف چوب

چکه کردن روغن الیف چوب از تنه درخت

یکی از مهم ترین مراحل قبل از رنگ آمیزی،آماده سازی برای سطوح برای رنگ زدن و آسترکاری میباشد. روغن الیف چوب ماده ای میباشد که از آن قبل از رنگ آمیزی برای روان شدن سقف و دیوار استفاده مینمایند.این روغن باعث میشود فضاهای خالی سطح به طور کامل پر شود و از مصرف زیاد رنگ جلوگیری میکند.

اواچوب یکی از معتبر ترین مراکز فروش رنگ چوب و روغن گیاهی چوب از برندهای معتبر میباشد که شما میتوانید محصولات خود را با دریافت گواهی بهداشت در بهترین کیفیت تهیه نمایید. 

فردی که روغن الیف چوب به میز ناهار خوری می زند

روغن الیف چوب چیست؟

روغن الیف یک نوع روغن طبیعی است که به عنوان یک ماده حفاظتی و نرم کننده برای چوب استفاده می‌شود. این روغن از منابع طبیعی مانند دانه‌ها و روغن‌های گیاهی به دست می‌آید و معمولاً از دانه‌هایی مانند دانه بن و کنجد تولید می‌شود.

روغن الیف باعث نفوذ بهتر رطوبت در چوب می‌شود و به ترمیم و حفاظت از آن کمک می‌کند. همچنین، این روغن به چوب نرمی و لطافت می‌بخشد و از خشک شدن و ترک خوردن آن جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، روغن الیف می‌تواند به چوب رنگ و جلوه طبیعی بیشتری بدهد و از آن در برابر عوامل محیطی آسیب‌پذیرتر شود.

استفاده از روغن الیف در صنایع ساختمانی، مبلمان سازی، ساخت ابزارهای چوبی و محصولات دیگر از چوب رایج است. قبل از استفاده از روغن الیف ، معمولاً چوب با مصالح حفاظتی اولیه دیگری مثل روغن‌های خشک‌کننده پیش‌تیمار می‌شود تا به درستی روغن را دریافت کند و بهتر جذب شود.

مهم است به یاد داشته باشید که این توصیف درباره روغن الیف در حالت کلی است و ممکن است نکات و توضیحات مربوط به محصولات خاص روغن الیف چوب متفاوت باشد. همچنین، قبل از استفاده از هر محصول، توصیه می‌شود برچسب محصول و راهنمایی‌های تولید کننده را مطالعه کنید.  با رفتن به صفحه چوب ترمو ایرانی با این چوب بیشتر آشنا شوید.

 

 

کاربرد روغن الیف 

در واقع میتوان گفت روغن الیف چوب یک نوع پرایمر چوب میباشد که در واقع میتوان گفت بر پایه رزین اکرلیک ایجاد شده است و به نوعی هم برای سطوح خارجی و هم بیرونی مورد استفاده میگردد و در واقع به عمق چوب نفوذ میکند. این عمل به دلیل این میباشد که برای سطوحی که آماده برای رنگ آمیزی نیستند را آماده رنگ آمیزی مینماید و این به خودی خود برای چوب و رنگ بسیار مناسب میباشد و این باعث میشود تا مناطقی که برای رنگ کاری آماده گی نداشته باشد را برای رنگ امیزی آماده نموده و بهترین فضا را برای یک رنگ آمیزی مناسب ایجاد میکند.

از روغن الیف چوب در واقع میتوان گفت در یک نواخت شدن و یک سطح شدن سطحی که میخواهید برای رنگ کاری استفاده نمایید، یشتر مورد استفاده قرار میگیرد .حال نکته قابل توجه در این مورد میتوان به این مورد اشاره نماییم که اگر میخواهید این روغن استحکام داشته باشد میتوانید به راحتی این روغن را با تینر رقیق نمایید و استحکام آن را نیز افزایش دهید در واقع میتوان گفت روغن الیف سطح چوب را اشباع میکند در واقع حکم اشباع کننده را نیز دارد.

 

خواص روغن الیف 

روغن الیف چوب در واقع بر پایه آب میباشد و به نوعی با محیط زیست سازگاری دارد و چوب هم تنها موادی میباشد که به نوعی گیاهی میباشد و به همین دلیل با چوب سازگاری بسیار بالایی دارد همچنین میتوان به این مورد اشاره نماییم که روغن های الیف به سرعت خشک میشود و میتوان گفت دارای سرعت خشک شدن بسیار  بالایی میباشد.

خرید روغن الیف چوب از آواچوب

برای خرید روغن گیاهی چوب و دیگر روغن ها همچون روغن الیف چوب نیاز است که به مرکزی معتبر مراجعه کرده و از اصالت کالا اطمینان لازم را دریافت کنید.آواچوب بهترین مرکز فروش رنگ چوب میباشد که شما میتوانید محصولات خود را در قیمتی مناسب و کیفیتی عالی خریداری نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

فردی که روغن الیف چوب به میز ناهار خوری می زند

جمع بندی

در این مقاله در مورد روغن الیف جوب مطالبی را بیان کردیم اعمم از کار برد و خواص چوب که مطالع کردین. شما باید در هنگام خرید این نوع روغن برای چوب اصل بودن آن را در نظر بگیرید که برای تهیه روغن اصلی الیف می توانید با شماره ای که از شرکت آوا چوب امیران که در بالاتر گذاشته ایم تماس برقرار کنید.

سوالات متداول

  • الیف چوب بوی خاصی دارد؟

بله، روغن الیف چوب بوی مشخصی دارد که به خاطر ترکیبات طبیعی موجود در آن است. این بو معمولاً برای مدتی باقی می‌ماند، اما در طول زمان کاهش می‌یابد.

  • آیا الیف چوب ممکن است حساسیت پوستی ایجاد کند؟

روغن الیف معمولاً ایجاد حساسیت در پوست ایجاد نمی‌کند. با این حال، همانند هر محصول دیگری، اگر دارای حساسیت خاصی به ترکیبات آن هستید، بهتر است از محافظتی مناسب برای دست‌ها و پوست استفاده کنید و در صورت بروز حساسیت یا آلرژی، استفاده از محصول را متوقف کنید و به پزشک مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.