بررسی ویژگی های رنگ چوب به همراه قیمت آن

بررسی ویژگی های رنگ چوب به همراه قیمت آن

چوب یکی از پر کاربردترین و زیباترین ابزار در صنعت می باشد. چوب ها دارای رنگی خاص هستند که برای دوام و ماندگاری در جلوه آن استفاده از رنگ چوب پیشنهاد می شود.

رنگ چوب انواع مختلفی دارد و همین امر تصمیم گیری در خرید آن را مشکل می سازد. در این مطلب قصد داریم تا در زمینه خرید و فروش رنگ چوب اطلاعات مفیدی را با شما در میان بگذاریم.

بر روی سطح چوب منافذ ریز و درشت وجود دارد که پس از گذر زمان، تابش مستقیم نور خورشید به آن یا نم خوردگی، موجب باز شدن این منافذ و در آخر پوسیدگی چوب خواهد شد.

برای جلوگیری از پوسیدگی و تخریب انواع چوب مانند چوب روسی و دیگر چوب ها، همچنین برای حفظ رنگ زیبا و طبیعی آن از رنگ چوب استفاده می شود.

در ادامه مطلب به معرفی انواع و کاربرد رنگ چوب خواهیم پرداخت.

بررسی ویژگی های رنگ چوب به همراه قیمت آنبررسی ویژگی های رنگ چوب به همراه قیمت آن

رنگ چوب چیست؟

نوعی پوشش که به جهت جلا دادن و مقاوم سازی چوب بر روی آن قرار می گیرد، رنگ چوب نامیده می شود.

در بسیاری از این نوع فروش رنگ چوب ها از رنگدانه و جوهر رنگ به عنوان رنگ مایه استفاده می شود. رنگ مایه ها به عنوان حلال، دارای تمایزاتی با سایر مشتقات نفتی هستند.

رنگدانه ها به  نسبت جوهر ها دارای مولکول های حجیم تری هستند و به همین علت به صورت موقت در ماده حل می شوند ولی در حالت معلق هستند و با گذشت زمان ته نشین خواهند شد.

از آنجا که فروش رنگ چوب، یکی از مهم ترین فرآیند های حفاظت از چوب محسوب می شود، دور از انتظار نیست که کاربرد های بسیار متنوعی داشته باشد.

بررسی ویژگی های رنگ چوب به همراه قیمت آنبررسی ویژگی های رنگ چوب به همراه قیمت آنکاربردهای رنگ چوب

برای طراحی و نقاشی بر روی سطح چوبی، افزایش زیبایی و چشم نواز تر شدن چوب، می توان از رنگ چوب استفاده کرد. همچنین در مواردی برای تغییر رنگ و ایجاد تنوع بر روی سطح چوبی مورد نظر، می توان از این محصول بهره مند شد.

از رنگ چوب برای چوب های گوناگون از جمله چوب ترمو، چوب روسی و … استفاده می شود. رنگ چوب ترمو ایرانی در انواع مختلفی وجود دارد که رنگ رمرس آلمان یکی از آن ها می باشد، آوا چوب در بهترین کیفیت و قیمتی مناسب عرضه کرده است.

یکی از ویژگی های مثبت در فروش رنگ چوب ، تنوع زیاد در رنگ و نوع آن می باشد. اینکه از کدام رنگ استفاده شود بستگی به سلیقه و نوع نیاز فرد مصرف کننده دارد.

انواع رنگ چوب

در ادامه مطالب به معرفی محبوب ترین انواع رنگ چوب می پردازیم.

رنگ رمرس

یکی از برندهای درجه یک و با کیفیت در صنعت رنگ چوب، برند رنگ remmers است. این برند متعلق به کشور آلمان می باشد. مهمترین ویژگی این رنگ استفاده از آن فقط برای چوب های ترمووود است. از جمله ویژگی های این برند که آن را به عنوان یک برند جهانی و باکیفیت مطرح می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دوام و طول عمر بالا
 • مقاوم در برابر نفوذ آب
 • مقاوم در برابر تابش نور خورشید
 • مقاوم در برابر خراشیدگی
 • تنوع بالا
 • مقرون به صرفه

رنگ چوب بر پایه روغن

برای ایجاد یک لایه و پوشش بادوام و پوشاندن هر چه بیشتر منافذ باز پوست استفاده از رنگ چوب بر پایه روغن پیشنهاد می شود. همچنین از دیگر خاصیت های این نوع رنگ می توان، به با نفوذ بودن آن اشاره کرد.

این نوع رنگ به دلیل آنکه به اعماق چوب نفوذ می کنند از بین برنده عیوب و نواقص سطح چوبی می باشد. رنگ های روغنی به دلیل دارا بودن رزین و چسب در مواد تشکیل دهنده خود برای استفاده روی سطح مبلمان چوبی پیشنهاد می شود.

رنگ لاتکس

یکی از پرکابرد ترین و ساده ترین رنگ ها برای استفاده از سطوح چوبی رنگ لاتکس می باشد. از مزایای بارز رنگ لاتکس، چسبندگی سریع آن است. رنگ لاتکس، برخلاف سایر رنگ های چوب نام برده، تهدید کمتری برای سلامتی دارد.

این رنگ چوب مخصوص دریافت نتایج فوری است. چرا که معمولا رنگ های بر پایه آب به راحتی خشک و چسبیده می شوند . همچنین بسیار مناسب برای پروژه های مبلمان و قاب سازی هستند.

اما به دلیل آنکه این محصول بر پایه آب طراحی شده است همچون محصولات بر پایه نفتی دارای دوام طولانی نمی باشد.

این رنگ ها فاقد هر گونه خطر برای محیط زیست و بوی نامطلوب هستند.

این نوع رنگ از صیقلی ترین و صاف ترین نوع رنگ چوب می باشد که بر پایه آب ساخته شده است که زمان بسیار کمی برای خشک شدن نیاز دارد.

بر خلاف سایر موارد مذکور، این نوع رنگ به راحتی به سطح چوب نمی چسبند ولی از قدرت ترکیب بسیار بالایی برخور دارند. فروش رنگ چوب در این نوع رنگ بسیار بالا میباشد.

رنگ چوب ژله ای

یکی از چسبناک ترین نوع از رنگ های مخصوص سطوح چوبی، فروش رنگ چوب ژله ای است. این محصول از جدید ترین محصولات از نوع خود می باشد.

این نوع رنگ از گرانروی بسیار بالایی برخوردار است. این ویژگی مسبب می شود وقتی این رنگ بر روی سطح مورد نظر قرار می گیرد بدون هیچ حرکت و کاملا ثابت باشد، به اصطلاح از روی سطح شره نکند.

به دلیل آنکه در ساختار این رنگ، چوب به عنوان ماده حلال قرار می گیرد و همچنین زمان جذب رنگ کاملا وابسته به چوب مورد نظر می باشد، برای استفاده بر روی سقف یا سطوح عمومی پینشهاد می شود.

وقتی چوب ها را در معرض تابش آفتاب یا در شرایط مرطوب و نمناکی قرار می دهیم، موجب افزایش روند فرسایش و پوسیدگی آن ها خواهیم شد.

همچنین پس از گذر زمان، تماس سطح چوب با اکسیژن و نور آفتاب، شاهد از بین رفتن و محو شدن رنگ چوب خواهیم بود.

مزایای رنگ چوب

در بسیاری از مواقع نیز پس استفاده طولانی مدت از وسایل چوبی از رنگ یک نواخت آن ها خسته می شویم و تمایل به ایجاد تغییر در این وسایل داریم.

در چنین شرایطی رنگ چوب مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این کاربرد های بی شمار، می توان به استفاده فراوان از فروش رنگ چوب در ساخت صنایع و وسایل چوبی، همچون رنگ آمیزی مبلمان و کابینت های چوبی اشاره کرد.

علاوه بر آنکه فروش رنگ چوب کمک شایانی به ایجاد تغییرات بر روی سطح مورد نظر می باشد. همچنین استفاده از این نوع رنگ ها برای سطوح چوبی بسیار مقرون به صرفه هستند.

از دیگر مزایای رنگ های مخصوص برای سطوح چوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقویت بافت چوب
 • افزایش مقاومت و دوام
 • تغییر ظاهر سطح چوبی مورد نظر
 • طراحی بر روی سطح چوب
 • حفظ رنگ طبیعی
 • تسهیل در تمیز کردن سطوح چوبی
 • پنهان کردن عیوب و نواقص چوب
 • تنوع در رنگ

نکاتی برای خرید رنگ چوب

اگر قصد خرید رنگ چوب، برای سطوح مورد نظری را دارید، لازم است به یک سری از مطالب توجه کافی داشته باشید.

باید درنظر داشته باشید که رنگ های چوبی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. این دسته بندی شامل رنگ های پوششی، رنگ های مواج و سایر رنگ های نام برده در این مقاله، می باشند.

بررسی ویژگی های رنگ چوب به همراه قیمت آنبررسی ویژگی های رنگ چوب به همراه قیمت آنهزینه رنگ های چوبی

هزینه استفاده از هر کدام یک از رنگ های مذکور، وابسته به نیاز و مقدار مورد استفاده شما است. البته شایان ذکر است برخی از رنگ های مخصوص سطوح چوبی به راحتی قابل استفاده نیستند، چرا که به ابزار مخصوص و بتونه کاری قبل از رنگ آمیزی نیازمندند.

همچنین برای فروش رنگ چوب باید این نکته را نیز در نظر داشت که برای چه زمانی نیازمند به وسیله چوبی خود می باشید، زیرا برخی از رنگ های چوبی مانند رنگ های بر پایه روغن برای خشک شدن نیازمند به زمان طولانی می باشند.

سخن آخر

البته برای تعیین هزینه انواع رنگ های سطوح چوبی قیمت ثابتی در دسترس نمی باشد، چرا که با توجه به اوضاع اقتصادی حاکم نمی توان به قیمت ثابتی از یک کالا دسترسی پیدا کرد.به همین خاطر شما میتوانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان ما در آوا چوب تماس بگیرید.

آوا چوب ارائه دهنده انواع رنگ چوب با کیفیت بالا و قیمتی مناسب میباشد. 

سوالات متداول

فروش رنگ چوب در آواچوب به چه صورت انجام میشود؟

شما میتوانید خرید رنگ چوب مورد نظر خود را هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین انجام دهید.برای سفارش و استعلام قیمت با کارشناسان فروش ما با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

استفاده از رنگ چوب چه مزایاهایی دارد؟

از مزایاهای استفاده از رنگ چوب میتوان به مواردی همچون تقویت بافت چوب،افزایش مقاومت و دوام،تغییر ظاهر سطح چوبی مورد نظر،طراحی بر روی سطح چوب،حفظ رنگ طبیعی و… اشاره کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۸ از ۵
از مجموع ۵ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639