چوب ترمو اش

تخته های چوب ترمو اش

چوب ترمو اش یا به عبارتی چوب درخت زبان گنجشک به دلیل ویژگی های خاصی که دارد در ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این چوب به دلیل زیبایی در طرح و مقاومت آن، همواره مورد توجه معماران بوده است.

چوب درخت اش جزو چوب درختان سخت است و کاربرد های بسیار زیادی دارد. چوب های سخت از جمله چوب هایی هستند که استحکام بسیار بالایی دارند. رنگ این چوب کرم قهوه ای است و بافت و رگه های بسیار زیبایی دارد و به صورت ترمووود مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت های چوب ترمو اش

زیبایی و جذابیتی که این چوب به محیط اطراف خود می دهد، بسیار بی نظیر است. استفاده از این چوب در دکوراسیون های داخلی طرفداران زیادی دارد.

این زیبایی را می توانید در نمای داخلی و خارجی خانه هایی که از چوب ترمو اش استفاده کرده اند، مشاهده کنید. ترمو اش یک انتخاب بسیار عالی برای افزایش جذابیت، استفاده از انرژی طبیعت و روح بخشیدن به ساختمان های سخت و سرد شهری است.

استفاده از چوب در کنار متریال هایی مانند سنگ و آجر و … قطعاً برتری بیشتر و جذابیت بی نظیری به داخل و خارج یک ساختمان خواهد داد.

در عصر حاضر با دور شدن انسان از طبیعت و حضور پر رنگ سنگ و متریال های بی روح در ساخت و ساز های شهری، حضور چوب در زندگی یکی از مواردی است که انسان را با طبیعت آشتی می دهد و زیبایی را به محل زندگی انسان باز می گرداند.

چوب های رنگ تیره ترمو اش

کاربرد چوب ترمو اش

استفاده از چوب ترمو ایرانی در نماهای داخلی و خارجی، روح و گرما را به محیط زندگی انسان باز می گرداند. چوب ترمو اش جزو چوب هایی است که در حوزه های ساخت و ساز و طراحی نما کاربرد دارد.

چوب ترمو اش به دلیل مقاومت خوبی که دارد می تواند در محیط های روباز استفاده شود. از این چوب برای نمای ساختمان و روف گاردن های تمام چوب یا ترکیب آن با دیگر متریال ها استفاده می شود. این چوب یک انتخاب عالی برای اطراف استخر است و نمای بسیار زیبایی را به آن می دهد.

کفپوش های چوبی ترمو اش نیز بسیار با دوام و زیبا هستند و به دلیل رده هایی که روی این چوب قرار دارند، احتمال سر خوردن بسیار کم است. ترمو اش می تواند به عنوان روکش پله و تراس سبز نیز استفاده شود که خود زیبایی فضا را چندین برابر می کند.

فرآیند ترمو روی چوب درخت زبان گنجشک

چوب درخت زبان گنجشک بعد از این که فرآیند ترمو بر روی آن انجام می شود تبدیل به یک چوب مقاوم می شود که در آب و هوای مختلف دچار پوسیدگی، پوسته پوسته شدن و شکستگی نمی شود. ترمو اش به دلیل تراکم بسیار بالا و دانسیته بالا امکان اتصال به وسیله پیچ و مهره را دارد.

چوب ترمو اش در عین سادگی، عملکردی فوق العاده دارد. مقاومت چوب درخت اش بالا است، زیرا جز درختان سخت محسوب می شود و مقامت ترمو اش به دلیل فرایند ترمو چندین برابر بالاتر است. بنابراین می تواند فشار و وزن را به خوبی تحمل کند و در اثر فشار و ضربه هیچ آسیبی نبیند.

ویزگی های چوب ترمو اش

در بین درختان اش، تعدادی دارای رنگ سبز زیتونی هستند. از چوب این درختان برای روکش کردن سایر چوب ها استفاده می شود که این باعث افزایش قیمت در این چوب ها می شود. بر روی این چوب رده هایی وجود دارد که از سر خوردن افراد جلوگیری می کند.

همین ویژگی باعث می شود که چوب ترمو اش برای کفپوش یک انتخاب عالی باشد.

زیبایی در طرح و رنگ یکی از ویژگی های منحصر بفرد ترمو اش است. همین ویژگی باعث شده تا این چوب برای استفاده در وسایل تزیینی بسیار مناسب باشد. بعد از این که فرآیند ترمو شدن بر روی چوب اش به خوبی انجام شود، مقاومت این چوب چندین برابر افزایش پیدا می کند.

بعد از فرآیند ترمو، این چوب قابلیت رنگ کردن خواهد داشت و می توان به آن هر رنگی داد و زیبایی آن را چندین برابر افزایش داد. از این چوب می توان برای ساخت مبل و دیگر تزیینات داخلی استفاده کرد.

آواچوب یکی از بهترین مراکز فروش رنگ چوب با بهترین قیمت در ایران است که شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر از قیمت ها، با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.

چوب اش یا زبان گنجشک معمولاً در مناطق اروپایی و بخش هایی از شمال غربی آسیا دیده می شود. درخت اش یک درخت بلند قامت است و تنه ای لاغر دارد. طول این درخت از ده متر تا سی متر متغیر است.

در قسمت های اروپایی گاهی طول این درخت به چهل متر نیز می رسد و می تواند تا ۲۰۰ سال عمر کند. این درخت برگ هایی ریز دارد و در پاییز برگ های خود را از دست می دهد.

چوب های ترمو اش مستطیل شکل

قیمت چوب ترمو اش

یکی از دلایلی که باعث می شود تا قیمت چوب ترمو اش بالا باشد، رشد کند این درخت است که از زمان کاشت تا زمان بهره برداری آن، زمان زیادی طول می کشد. این درخت در سنین پایین پوستی کاملاً صاف دارد و دارای یک رنگ خاکستری است.

با گذشت چندین سال از عمر درخت اش شکاف هایی عمودی بر روی تنه درخت ایجاد می شود. اگر چوب درخت اش در فرآیند حرارتی قرار بگیرد و به ترمو تبدیل شود، می تواند یک انتخاب عالی برای استفاده در نما باشد؛ زیرا مقاومت آن حدود ده برابر افزایش پیدا می کند.

چوب اش رنگ روشنی دارد و بعد از ترمو شدن جلوه بسیار زیبایی دارد.

نحوه نصب چوب ترمو اش

چوب ترمو اش به دلیل مقاومت بالا برای استفاده در روف گاردن، فضای باز، استخر و … بسیار مناسب است. برای این که اجرای چوب ترمو عالی و بدون نقص باشد بهتر است که زیر سازی کار به صورت درست و اصولی انجام شود. در ادامه به مراحل آماده کردن زیر سازی برای نصب چوب ترمو اش می پردازیم.

در محلی که قرار است چوب ترمو نصب شود باید حدود ۴ تا ۵ سانتی متر عملیات زیر سازی با سیمان انجام شود. اگر مقدار سیمان از ۴ یا ۵ سانتی متر کمتر باشد زیر سازی به مشکل بر می خورد و محل مورد نظر در آینده مقاومت کافی را نخواهد داشت.

زمانی که مرحله زیر سازی با سیمان انجام می شود، این کار باید با رعایت تراز و شاقول انجام شود و تمام ناهمواری ها گرفته شود. در غیر این صورت سطح نا هموار است و نتیجه نهایی بسیار نازیبا خواهد بود. به علاوه چوب ترمو اش می تواند ۱ تا حداکثر ۵ سانتی متر از ناشاقولی ها را بگیرد.

بهتر است کار زیر سازی توسط یک فرد متخصص انجام شود تا بعد از نصب چوب بتوان بهترین خروجی را از آن گرفت.

رنگ بندی چوب های ترمو اش

قیمت گذاری چوب ترمو بر حسب رده بندی

چوب ترمو اش در رده های B ،A و AB تولید می شود. هر کدام از این رده ها از بخش خاصی از درخت تولید می شوند. چوب ترمو رده A از مغز درخت که متراکم تر است تولید می شود. ترمو های این رده گره های زیباتری نسبت به رده های دیگر دارند.

چون گره هایی که در مغز یک درخت قرار دارند، وضعیت بهتری نسبت به قسمت های دیگر دارند. در رده B قسمت بیرونی مغز درخت استفاده می شود که دارای گره های بیشتری است و کیفیت و زیبایی آن از رده A کمتر است.

در رده AB به گونه ای چوب برش می خورد که ۷۰ درصد از مغز درخت را دارد و باقی آن از قسمت بیرونی درخت است. قیمت ترمو بر اساس این رده بندی تغییر می کند. قیمت ترمو اش رده A از دیگر رده ها بالاتر است.

موضوع دوم که در قیمت چوب ترمو اش تاثیر می گذارد، روش تولید ترمو است. ترمو به دو روش S و D تولید می شود. در روش های S و D تفاوت در میزان حرارتی است که در زمان عملیات ترمو به چوب وارد می شود. در روش S (Stability) حرارت برای تولید ترمو به ۱۸۰ درجه می رسد و باعث می شود تا این ترمو برای فضای داخلی و ساخت انواع دکوراسیون مناسب باشد.

در روش D (Durability) دما در زمان تولید ترمو به ۲۲۰ درجه می رسد و این ترمو نیز برای نمای داخلی و تمامی فضاهای بیرونی مناسب است. قیمت ترمو اش تولید شده به روش D قیمت بالاتری نسبت به ترمو تولید شده به روش S دارد. شما با توجه به نیاز خود می توانید یکی از این دو نوع را که نیاز دارید، انتخاب کنید.

سخن آخر

چوب درخت اش به دلیل رشد کند و این موضوع که بیشتر در مناطق اروپایی رشد می کند، جزو چوب های سخت است و قیمت بالایی دارد. معمولاً فرآیند ترمو شدن چوب در همان اروپا انجام می شود و چوب اش با این فرآیند به یک چوب با کیفیت تبدیل می شود.

قیمت چوب ترمو اش در ایران به دلیل وارداتی بودن آن دارای نوسان است ولی شما با انتخاب یک شرکت معتبر و یا چوب فروشی های معروف برای خرید، می توانید این چوب را با قیمت مناسب و کیفیت عالی تهیه کنید. فروش ترمو به صورت متر مربع است و شما بر اساس نیاز و محاسبه فضا می توانید خرید خود را انجام دهید.

کیفیت چوب ترمو اش در دوام این چوب بسیار تاثیر گذار است و عمر آن را افزایش می دهد. شما می توانید خریدی با کیفیت را با بهترین در آوا چوب داشته باشید. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با کارشناسان ما در آواچوب تماس بگیرید.

سوالات متداول

۱- دلیل نام گذاری چوب ترمو اش چیست؟

این چوب از درختی به نام زبان گنجشک به دست می آید و علت نام گذاری ترمو اش هم به همین خاطر است. 

۲- قیمت  گذاری چوب ترمو اش به چه صورت است؟

قیمت این چوب ترمو اش بسته به رده بندی و روش تولید آن متفاوت است اما به طور کلی به دلیل کیفیت و استحکامی که دارد نسبت به سایر چوب ها قیمت بالاتری دارد.

۳- بهترین مرکز برای خرید چوب ترمو اش کجاست؟

برای خرید چوب ترمو می توانید با کارشناسان مجموعه آواچوب در تماس باشید تا با بهترین قیمت، بالاترین کیفیت چوب را خریداری کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639