چوب ترمو ایرانی

چوب ترمو ایرانی چیست ؟ برای خرید ترمووود باید از کدام مراکز اقدام به خرید نمایید چوب های ترمو در صنعت دکوراسیون بسیار کاربردی میباشد. ترمو کردن چوب از مواردی میباشد که میتوان گفت بسیار از لحاظ در مقاوم کردن چوب های ترمو کاربرد دارد. عمل ترمو یعنی حرارت دادن چوب با بخار آب که این عمل به نوعی چوب شما را ترد تر نموده و چوب شما را در برابر تمامی شرایط آب و هوایی مقاوم میسازد.

چوب های ترمو دارای انواع مختلفی میباشد اعم از سوئدی ،فنلاندی ،و ایرانی که هریک به نوعی در قیمت ها نیز با یک دیگر بسیار تفاوت قیمتی خواهد داشت. در ابتدا بعد از خرید مراجعه به مراکز خرید ترمو از شما نوع ترمو پرسش میشود، شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که تفاوت ترمو های فنلاندی با ترمو های ایرانی در چه مواردی میباشد.

با ما در ادامه همراه باشید تا به این مورد به صورت کامل اشاره نماییم اگر قصد خرید چوب ترمو ایرانی با ارزان ترین تعرفه را دارید با مجموعه آوا چوب در تماس باشید آوا چوب با داشتن مجرب ترین تیم نصب و تیم مشاوره ای ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین چوب ترمو های فنلاندی و ایرانی خواهد بود مشاورین آوا چوب با بهترین روش ممکن شما دوستان عزیز را در مسیر درست خرید چوب ترمو قرار خواهند داد.

 

خرید چوب ترمو ایرانی به صورت آنلاین 

در این بازه از زمان که تمامی خرید ها به صورت اینترنتی انجام میشود و میتوان گفت تمامی افراد خرید های خود را به صورت آنلاین انجام خواهند داد اما ترمووود ها از مواردی میباشد که در صورتی که آشناییت کامل را با فروشگاه نداشته باشید خرید ترموود ها برای شما به ضرر خواهد بود.حال شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اگر بخواهیم به صورت آنلاین سفارش آنلاین ترمو  را انجام دهیم چگونه ممکن میشود.

شما در ابتدا سعی بر این داشته باشید یک الی دو جلسه خرید حضوری داشته و پس از اطمینان به کیفیت آن روشگاه میتوانید به صورت تلفنی خرید ترمووود های خود را انجام داهید.

خرید-چوب-ترمو-ایرانی

خرید ترمو ایرانی به همراه مشاوره های رایگان 

همانطور  که در بالا به این مورد اشاره نمودیم داشتن مشاروه های خوب قبل از خرید یکی از مزایایی میباشد که در طی خرید موفق بسیار شما را همراهی کرده. درصورتی که فروشگاه های غیر معتبری برای خرید ترمووود ها اقدام نمایید به صورت قطعی این برای شما بیشتر زیان مالی خواهد داشت. مجموعه آوا چوب با داشتن تجربه های کافی در زمینه ی ترمو ایرانی به شما دوستان عزیز این همراهی را داده تا با کم ترین هزینه بهترین و با کیفیت ترین چوب ترمو ها را خریداری نماید.

ترمو ایرانی

همان طور که در مطالب بالاهم بیان شد، چوب ترمو یکی از مدل چوب هایی است که هم مدل فنلاندی او و ایرانی وجود دارد. چوب ترمو ایرانی که جزو دسته چوب های بسیار رایج و پر طرفدار در کشور است، مزایا و ویژگی های بارزی نیز دارد. این چوب متشکل شده از درخت کاج و زبان گنجشک است.

چوب ترموود که در اصل متعلق به کشور فنلاند است، جزو دسته مقاوم ترین مدل ها شناخته می شود. حال به جز این کشور اخیرا در کشور ایران هم می توان شاهد بود که با پرورش دادن انواع دانه کاج و… درختانی روییده می شوند که در نتیجه به یک چوب با کیفیت ترموود می رسند. از انجایی که مدل چوب ها هم مقاومت عالی دارند و هم قیمت مناسبی نسبت به دیگر چوب ها مثل گردو و … دارند، در ساخت اکثر وسایل استفاده می شوند.

 البته نکته بسیار مهم و قابل توجهی هم وجود دارد. این که آب و هوای کشور ایران همانند فنلاند نیست و تولید این مدل چوب ها کمی سخت به نظر می رسد. با این وجود ممکن است که در برخی از مواقع چوب های ترمو ایرانی به خوبی تولید نشوند و کیفیت بالایی هم نداشته باشند که در این صورت افراد مجاب به استفاده از چوب های ترمو فنلاندی می شوند.

تفاوت ترمو ایرانی و فنلاندی 

ترمو های فنلاندی و ایرانی از لحاظ کیفیتی و گره ای با ترمو های ایرانی بسیار تفاوت خواهد داشت گره های ترمو ایرانی به صورت نامنظم میباشد و دارای ترتیبی که ترمو های فنلاندی میباشد نمیباشد، ترمو فنلاندی از لحاظ گره ای با ترمو ایرانی بسیار تفاوت دارد.گره های ترمو فنلاندی بسیار مرتبط و منظم میباشد.

ترمووود های فنلاندی به لحاظ قیمتی از ترمووود های ایرانی گران تر میباشد و این به دان معنا میباشد اگر قصد خرید ترمو فلناندی را دارید باید به هزینه های آن هم نیز اندیشیده ترمووود های فنلاندی به لحاظ رنگی هم نیز با ترمو های ایرانی تفاوت داشته و به تبع کیفیت های آن هم با یم دیگر متفاوت میباشد.

چوب ترمو ایرانی و فنلاندی تفاوت های نسبتا بارز و مهمی دارند. در واقع این تفاوت ها سبب شده تا امروزه اکثر افراد چوب های ترمو ایرانی را برگزینند. حال برخی از مهم ترین این تفاوت ها عبارت اند از:

قیمت

یکی از مهم ترین مواردی که از نظر خریداران و استفاده کنندگان اهمیت بسیاری دارد، قیمت است. چوب ترمو فنلاندی با مدل ایرانی خود از نظر قیمت در تفاوت های زیادی قرار دارند. به گونه ای که چوب فنلاندی قیمت زیادتری دارد و ایرانی مقرون به صرفه تر است. همین موضوع باعث شده تا چوب ترمو ایرانی رایج و کاربرد بیشتری داشته باشد.

البته گران بودن ترموود فنلاندی، به دلیل وارد کردن او نیز از دیگر کشورها می باشد. زمانی که این چوب را از کشورهای دیگر به ایران وارد می کنند، قیمت آن ها افزایش یافته و نسبت به مدل ایرانی خود، گران تر می شوند.

کیفیت

در خصوص کیفیت، می توان تفاوت بسیار زیادی در بین چوب ترمو ایرانی و فنلاندی مشاهده نمی شود. اما از آنجایی که چوب های مدل فنلاندی در آب و هوای بهتری رشد می کنند، مقاوم تر و با کیفیت تر هستند. این موضوع به این معنی نیست که چوب ترمو ایرانی هیچ کیفیتی ندارد و نمی توان از او استفاده نمود.

 اگر این چوب ها توسط شرکت یا مجموعه مجربی تولید شوند، بدون شک رقیب بسیار عالی برای مدل فنلاندی هستند. چوب ترمو ایرانی در بین تمام چوب ها از نظر کیفیت رتبه بهتری را به خود کسب کرده است. اما در مقایسه با چوب ترمو فنلاندی می توان گفت به دلیل آب و هوای متفاوت، آن ها کمی بهتر هستند..

رنگ

تفاوت دیگر در بین این مدل چوب ها، رنگ است‌ چوب فنلاندی نسبت به مدل ایرانی تیره تر است. این موضوع هم به دلیل وجود تفاوت در بین آب و هوا و مکان به عمل آمدن چوب ها می باشد. چوب ترمو ایرانی در اثر دمای کوره کمی رنگ روشن تر و متفاوت تری نسبت به مدل فنلاندی خود دارد.

ویژگی چوب ترمو ایرانیویژگی چوب ترمو ایرانی

اگر به مطالبی که در بالا بیان شد دقت کرده باشید، متوجه شده اید که بیان کردیم چوب ترمو ایرانی ویژگی ها و مزایای بسیاری دارد. در واقع ویژگی ها او باعث برتری این مدل چوب با دیگر مدل ها شده و همچنین افراد در هنگام استفاده آن ها نیز بسیار راحت تر هستند. حال نمونه ای از این ویژگی ها شامل:

عدم جذب رطوبت

یکی از مهم ترین ویژگی ها که جزو دسته مزایای چوب ترمو ایرانی هم محسوب می شود، عدم جذب رطوب است‌. این چوب ها تحت هیچ عنوانی رطوب را به خود جدب نمی کنند و همین موضوع باعث افزایش دوام و عمر آن ها می شود. در واقع چوب ها زمانی که در معرض برخورد با آب قرار گیرند، کمی متورم شده و از بین می روند.

اما زمانی که چوب ترمو قابلیت جذب رطوبت به خود را نداشته باشند، عمر او افزایش یافته و همچنین می توان در تمام صنعت هایی که به چوب با آب مستقیم قرار دارد، از آن ها استفاده نمود. زمانی که این چوب ها رطوبی را به خود جذب نکنند، در نتیجه پوسیده هم نمی شود. چوب ترمو ایرانی می تواند از این نظر بهترین گزینه نسبت به مدل های چوب دیگر باشد.

وزن کمتر

چوب ترمو ایرانی وزن بسیار کمی دارد. این چوب ها به دلیل نحوه تولید و فرایند خوب از نظر وزنی بسیار سبک هستند ک همین موضوع سبب شده وسایل ها و لوازم هایی هم که از چوب ترمو تولید می شوند، بسیار کم وزن باشند.

 معمولا چوب های با کیفیت دیگری هم وجود دارد اما آن ها نسبتا سنگین هستند و همین موضوع باعث می شود تا چوب ترمو ایرانی پرطرفدار تر باشد و کاربران زیادتری او را برگزینند.

عایق صوتی

موضوع منحصر به فردی که در خصوص چوب ترمو ایرانی وجود دارد، عایق بودن آن است. این چوب هم عایق صورتی عالی می باشد و هم در مقابل حرارت و گرما نیز بسیار مقاوم است. از آنجایی که این چوب ها برای تولید شدن در معرض حرارت بسیاری قرار می گیرند، و همین موضوع باعث می شود تا آن ها در مقابل حرارت و گرما مقاوم باشند.

 این چوب ها زمانی که در ساخت منزل یا دکوراسیون استفاده می شود، باعث عایق صوتی بودن محیط نیز می شوند. از همین رو اکثر کلبه ها و مکان هایی که با چوب ترمو ایرانی ساخته می شود، مقاوم هستند و در نه اثر رطوبت و نه گرما و حرارت آسیب می بینند.

 همچنین چوب ترمو به دلیل عایق بودن خود تحت هیچ عنوانی سرما یا گرما را از خود خارج نمی کند. به عنوان مثال اگر یک کلبه با چوب ترمو ایرانی ساخته شود، هوای گرم محیط را به بیرون و هوای سرد را به داخل انتقال نمی دهند. این موضوع باعث شده تا حتی چوب ترمو در مناطق سرد سیر هم رواج زیادی داشته باشد.

در هنگام وقوع حادثه آتش سوزی خرید کپسول آتش نشانی پودر و گاز به شما در مهار آتش ناشی از سوختن چوب کمک خواهد کرد.

انواع ترمو ایرانی

انواع چوب ترمو ایرانی

چوب ترمو ایرانی از نظر کاربرد، نحوه ساخت، مدل، ابعاد و… انواع مختلفی دارد. در واقع زمانی که قصد سفارش و خرید این چوب ها را دارید باید حتما ذکر کنید که آن ها را برای چه کاری نیاز دارید. اینگونه مجموعه هم به خوبی شما را در این خصوص راهنمایی کرده و چوب با صرفه ای را به شما تحویل می دهد.

همچنین علاوه بر موارد ذکر شده چوب ترمو ایرانی از نظر رنگ هم انواع مختلفی دارند. آن ها نسبت به مدل زمانی که در کوره بودند دسته بندی شده و همین موضوع باعث تغییر رنگ آن ها می شود.

کاربرد چوب ترمو ایرانی

چوب ترمو ایرانی کاربرد بسیاری دارد. به گونه ای که در تمام صنعت ها و برای ساخت هر وسیله ای می توان از آن ها استفاده نمود. چوب ترمو ایرانی با توجه به مقاومت و عدم جذب رطوبتی که دارد، مورد استفاده افراد و مخاطبان بسیاری قرار می گیرد. به عنوان مثال در ساخت منزل و کلبه، وسایل و اشیا تزیینی، میز، کمد، تخت و… از انواع چوب ترمو ایرانی استفاده می شود.

 البته باید ذکر کنیم که معمولا مکان ها و محیط هایی که بیشتر در معرض رطوبت یا گرما هستند برای چوب ترمو ایرانی مناسب تر اند‌. زیرا دوام بالای آن ها باعث می شود تا هیچ آسیبی نبینند و مدت های بسیاری نیز عمر کنند.

چوب های ترمو ظاهر زیبایی دارند. همین موضوع باعث شده تا امروزه در ساخت روف گاردن، دکوراسیون داخلی، شومینه و… از آن ها استفاده شود. نکته بسیار جالبی که در خصوص چوب ترمو وجود دارد ک در مطالب بالا هم به آن اشاره بسیاری کردیم، قیمت مناسب است.

این قیمت کم، بر روی رایج بودن چوب و استفاده از آن ها بی تاثیر نیست. با تمام مزایا و کاربردهایی که دارد، چوب ها نسبت با مدل های دیگر مثل چوب درخت گردو و… بسیار مقرون به صرفه و با دوام هستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639