خرید رنگ و روغن ظروف چوبی با بهترین قیمت

خرید رنگ و روغن ظروف چوبی با بهترین قیمت

استفاده از ظرف های چینی، از گذشته تا کنون مرسوم بوده است اما ظروف چوبی، یادآور حس زیبای طبیعت هستند. اخیراً استفاده از ظروف چوبی متداول شده است. آیا می دانید که استفاده از روغن ظروف چوبی تاثیر زیادی در حفظ زیبایی و افزایش دوام آن دارد؟ آیا می دانید بهترین روغن مخصوص و رنگ ظروف چوبی کدام ها هستند و چه زمانی باید از آن ها استفاده کنیم؟

این روزها، ظروف و وسایل چوبی طرفداران زیادی پیدا کرده اند. ماهیت چوب آسیب پذیر است و ظاهر طبیعی خود را برای مدت زمان خاصی حفظ می کند و پس از آن، در صورت عدم رسیدگی و مراقبت کافی یا استفاده نکردن از روغن ظروف چوبی دچار تغییر می شود، مثلاً ممکن است بر اثر تماس با آب ورم کند یا دچار خط و خش شود.

معمولاً برای حفاظت از چوب، از رنگ های مخصوص ظروف چوبی یا روغن های طبیعی و صنعتی استفاده می شود. در این مطلب به بررسی رنگ های مخصوص ظروف چوبی و تاثیر استفاده از آن ها در افزایش طول عمر مفید این ظروف می پردازیم. اگر مایلید بدانید که چگونه از لوازم چوبی زیبای خود مراقبت کنید، لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

برای خرید روغن گیاهی چوب حتما باید به گواهینامه استاندارد آن، دقت نمایید. ظروف چوبی به دو دسته تقسیم می شوند، ظروفی که ارتباط مستقیم با مواد غذایی داغ دارند و ظروف غذایی که ارتباط مستقیم با مواد غذایی داغ ندارند. در ادامه به بررسی انواع ظرف چوبی می پردازیم.

امروزه ظروف چوبی در بین مردم بسیار محبوب شده اند و در هر خانه ای می توان تعدادی ظرف چوبی را دید. ساختار چوب به گونه ای است که وقتی در معرض حرارت و رطوبت قرار بگیرد، کم کم خشک می شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

ظروف چوبی که به دلیل شست و شو در معرض آب قرار می گیرند و یا با ریختن غذای داغ، تغییر دمای شدید پیدا می کنند، ممکن است که به مرور دچار مشکلاتی مانند ترک خوردن یا پوسته پوسته شدن و … بشوند.

به همین دلیل برای این که بتوان طولانی مدت از این ظروف استفاده کرد باید به وسیله روغن ظروف چوبی آن هارا آب گریز کرد تا هم بتوان به خوبی آن ها را شست و هم طول عمرشان را افزایش داد. ظروف چوبی شامل کاسه ها و پیاله ها در ابعاد مختلف، سینی، تخته برش، بشقاب، کفگیر، ملاقه و … است.

فروش رنگ چوب در آواچوب به گونه ای است که محصولات با بهترین قیمت و کیفیتی بسیار بالا در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرند. شما می توانید از طریق تماس با کارشناسان فروش ما سفارش خود را ثبت کرده و در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

پاک کردن چوب با دستمال آغشته به روغن گیاهی چوب

روغن مخصوص ظروف چوبی

ظروف چوبی در صورت عدم مراقبت، ظاهر و زیبایی خود را از دست می دهند. آسیب پذیری ظروف چوبی به دلیل استفاده دائمی و تماس مکرر با آب بسیار بالاست. به همین دلیل باید برای جلوگیری از آسیب به ظرف چوبی، آن ها را با استفاده از مواد خاصی نظیر روغن ظرف چوبی یا رنگ مخصوص پوشش دهیم.

استفاده مکرر از چوب موجب ایجاد خط و خش، ترک های ریز و رشد باکتری و آلودگی در آن می شود، شستن مکرر وسایل چوبی نیز موجب تورم و کهنگی آن ها می گردد. شاید فکر کنید که باید ظروف از شکل افتاده خود را دور بیندازد، ولی کمی صبر کنید! نیازی به این کار نیست.

شما می توانید ظرف های خود را با استفاده از رنگ یا روغن مخصوص ظرف چوبی مثل روز اول نو و براق کنید. استفاده از انواع روغن های طبیعی یا صنعتی استاندارد، به افزایش دوام و طول عمر ظروف چوبی کمک می کند. به عنوان برخی از روغن های طبیعی مناسب این کار می توان به روغن تخم کتان، روغن گردو، کنجد، زیتون، آفتابگردان اشاره کرد.

خوشبختانه در سال‌ های اخیر، شرکت‌ های تولید روغن گیاهی مخصوص چوب، توانسته اند رنگ ظروف چوبی با کیفیت و دارای تاییدیه استاندارد و ایمن را از نظر گرید غذایی مانند رنگ رمس تولید کنند. علاوه بر گزینه روغن های طبیعی، می توانید از روغن ها و رنگ های مخصوص موجود در بازار برای کاور و افزایش طول عمر ظروف چوبی زیبای خود استفاده کنید.

پاکسازی ظروف چوبی با روغن مخصوص

معمولا بعد از مدتی استفاده از ظروف چوبی، احساس می کنید که ظروف شما کمی خشک شده اند و نیاز به پاکسازی دارند. برای این که با روغن بخواهید دوباره به آن جلا ببخشید ابتدا باید سطح ظروف را با سمباده صاف کنید تا سطح ظرف هیچ لک و خراشی نداشته باشد.

در مرحله بعد سطح ظرف را با یک پارچه مرطوب تمیز می کنیم تا هیچ پلیسه چوبی بر روی سطح ظرف نماند. سپس سطح ظروف را با روغن گیاهی چوب یا رنگ چوب آلمانی به طور کامل آغشته می کنیم. سپس اجازه می دهیم تا روغن به اندازه کافی جذب ظرف شود، اگر از ظروف چوبی خود زیاد استفاده می کنید باید ماهی یک بار عملیات نوسازی را روی آن انجام دهید.

شما می توانید برای انجام این کار از روغن ظروف چوبی استفاده کنید. در پاکسازی و نو سازی ظروف چوبی حتما از کیفیت روغن ظروف چوبی مطمئن شوید، زیرا رابطه ای مستقیم با سلامتی شما دارد.

ویژگی های روغن مخصوص ظروف چوبی

بعد از ساخت ظروف چوبی و یا استفاده مکرر از ظروف چوبی شما می توانید این ظروف را پرداخت کنید و با روغن ظروف چوبی آن هارا آب گریز کنید. روغنی که با آن ظرف ها را آغشته می کنید باید بهداشتی باشد، با بدن انسان سازگار باشد و برای سلامتی ضرری ایجاد نکند.

این روغن فاقد ترکیبات اسیدی، فرمالین، توسیلامید، تولوئن و … است و به طور کامل سطح ظروف چوبی را آب گریز می کند. این روغن معطر نیست و باعث ایجاد بو در مواد خوراکی نمی شود. رنگ این روغن ظروف چوبی شفاف است و اجازه می دهد رنگ طبیعی چوب با شفافیت بیشتری دیده شود.

این روغن تحمل محیط مرطوب و آب ۷۰ درجه را دارد، همچنین قابل شستشو بودن از دیگر قابلیت های مهم یک ظرف است.

رنگ رمرس آلمانی

رنگ مخصوص ظروف چوبی

یکی از بهترین راهکارها برای حفظ دوام و طول عمر ظروف چوبی و همچنین ایجاد جلوه ای زیبا در آن ها، استفاده از رنگ مخصوص چوب است. در مورد استفاده از رنگ ظروف چوبی و همچنین روغن های مخصوص ظروف چوبی باید به کیفیت آن ها توجه کنید.

همان طور که می دانید، از ظروف چوبی برای قرار دادن مواد غذایی و سرو غذاهای گرم و سرد استفاده می شود. به همین دلیل نباید بر اثر گرم شدن، هیچ گونه مواد سمی و مضری از رنگ یا روغن های مخصوص این ظروف خارج شده و به مواد غذایی و بدن شما وارد شود.

بسیاری از شرکت‌ ها، دوام و ماندگاری رنگ ظروف چوبی بر روی ظرف ها و کیفیت مناسب آن ها را تضمین می کنند. بنابراین، به دنبال رنگ های تولید شده در این شرکت ها باشید.

با استفاده از محصولات شرکت های معتبر از قبیل محصولات شرکت آواچوب، می توانید علاوه بر اطمینان از مرغوبیت و کیفیت محصول از نظر رعایت استانداردهای مربوط به رنگ های قابل استفاده بر روی ظروف چوبی، از سلامت و افزایش دوام و جلوه ظاهری ظروف خود نیز اطمینان داشته باشید.

کاسه و بشقاب چوبی

تفاوت رنگ با روغن برای ظروف چوبی

برای ظروف چوبی عموما از روغن ظروف چوبی استفاده می شود. روغن ها حاوی رنگ دانه ها نیستند و برای ظروف بسیار مناسب اند، این روغن ها شیمیایی نیستند. رنگ به خودی خود دارای نوعی رنگ دانه و دانه های رنگ شیمیایی بوده و نمی توان برای ظروف استفاده کرد.

از رنگ ها برای ظروف چوبی استفاده می شود اما برخی دیگر از رنگ ها برای ظروف دسته دوم مناسب هستند. برای افزایش زیبایی و ماندگاری، لازم است ظروف چوبی را با لایه ای از یک پوشش خارجی آب گریز کرد. این پوشش گاهی به صورت رنگ و گاهی به صورت روغن می باشد.

رنگ ظروف چوبی تنوع بسیاری دارد و زیبایی قابل توجهی به ظروف می بخشد. باید در نظر گرفت که با تغییر دمای ظرف یا شست و شو ممکن است رنگ از دیواره ظرف جدا شود و همراه با خوراکی وارد بدن انسان شود که این یکی از نکات منفی استفاده از رنگ در ظروف چوبی است.

جدا شدن رنگ از دیواره خاصیت آب گریزی را از ظرف می گیرد و به مرور باعث ترک خوردن، خشک شدن، تاب برداشتن و … می شود. به همین دلیل استفاده از روغن سازگار با بدن برای انسان بسیار مفیدتر است و عمر ظروف را بالا می برد.

جلا دادن ظروف چوبی

ممکن است سطح ظروف چوبی، پس از مدتی استفاده دچار آسیب، پوسته پوسته شدن و خط و خش شود. در چنین مواردی می توانید با استفاده از یک کاغذ سمباده، سطح ظرف ها را صاف و صیقلی کرده و سپس از یک روغن ظرف چوبی برای افزایش براقیت و جلای ظروف خود استفاده کنید.

بهتر است پس از استفاده از رنگ و روغن های جلا دهنده کمی صبر کنید تا روغن کاملاً جذب ظرف ها شود.

علت ترک خوردن ظروف چوبی

اگر به دلیل زیبایی و جذابیت ظروف چوبی به خریداری و استفاده از آن ها علاقمندید؛ باید بدانید در صورت استفاده از چند روتین ساده برای مراقبت از ظروف چوبی، این ظروف دارای ماندگاری و دوام بالایی خواهند بود.   

ممکن است در صورت عدم نگهداری مناسب، این ظروف دچار ترک خوردگی شوند. از جمله دلایل ترک خوردن ظروف چوبی می توان به قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید، عدم تعادل در حفظ میزان رطوبت طبیعی چوب، ضربه، کهنگی و مراقب نادرست و عدم استفاده از روغن ظرف چوبی یا رنگ های مخصوص اشاره کرد.

با رعایت نکاتی ساده و پایبندی به روتین مراقبت از ظروف چوبی، می توانید تا سال ها از استفاده ظرف های چوبی خود لذت ببرید.

روغن زدن به تخته چوبی

مواردی که باید در استفاده از ظروف چوبی رعایت کنید

 1. ظروف چوبی خود را به هیچ وجه در مایکروفر یا ماشین ظرف شویی که دمای آن بالا است، نگذارید. زیرا ظرف شما به مرور خشک شده و دچار ترک، پوسته پوسته شدن و … می شود.
 2. در ظروف چوبی مایعات و غذاهای داغ سرو نکنید. این ظروف معمولاً برای سرو سالاد و مخلفات بهتر است استفاده شود.
 3. سعی کنید ظروف چوبی را بر روی یکدیگر قرار ندهید و اگر به دلیل کمبود فضا آن ها را روی هم قرار دادید در بین آن ها دستمالی قرار دهید تا باعث ایجاد خراش بر روی یکدیگر نشوند.
 4. ظروف چوبی خود را در محیط مرطوب نگه داری نکنید.
 5. عملیات پاک سازی و نوسازی را بسته به استفاده، ماهی یک بار یا بیشتر انجام دهید.
 6. برای ضد عفونی کردن ظروف چوبی می توانید از لیمو، نمک و سرکه استفاده کنید و هر چند بار این کار را انجام دهید.

آیا میتوان از سیلر، کیلر و یا شاپان برای ظروف استفاده کرد؟

طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام داده ایم، به این نکته پی بردیم که برخی به جهت آگاه نبودن از سرطان زا بودن مواد شیمیایی، از سیلر، کیلر، شاپان و یا نیم پلی استر، پلی استر، پلی اورتان و روغن جلا برای ظروف نیز استفاده می کنند. در حال حاضر مهم ترین کار، کسب اطلاعات کافی در این زمینه می باشد تا به نوعی شما دچار این اشتباهات نشوید.

مهم ترین نکته در این راستا عدم استفاده از رنگ های شیمیایی در ظروف می باشد. در ادامه رنگ هایی که مناسب ظروف چوبی هستند را به شما دوستان عزیز معرفی می کنیم.

چرا باید از پوشش برای ظروف چوبی استفاده کنیم؟

استفاده از پوشش مناسب و رنگ و روغن های مخصوص کاور ظروف چوبی، موجب افزایش طول عمر و ایجاد جلوه زیبای منحصر به فردی در این ظروف می شود. ممکن است بر اثر استفاده نامناسب و ایجاد ترک روی ظروف، انواع آلودگی، باکتری ها و قارچ ها روی سطح ظرف رشد کنند و همان طور که می دانید، این موجودات ریز برای سلامتی انسان بسیار مضر هستند.

بنابراین، استفاده از پوشش مناسب برای ظروف چوبی اهمیت زیادی دارد. برای محافظت از وسایلی که تهیه می کنید باید روش های مناسبی را پیش بگیرید تا از وسیله مورد نظر خود در برابر ضربات و … محافظت کنید. ظروف چوبی نیز از این امر جدا نبوده برای محافظت از این ظروف باید از مواردی استفاده نمایید که بتواند از این ظروف در برابر مواد شوینده، گرما و … محافظت نماید.

از فواید روش های محافطتی این است که علاوه بر مقاومت، زیبایی خاصی به چوب خواهد داد و مانع از رشد قارچ و حشرات موزی در ظروف چوبی خواهد شد، بنابراین استفاده از یک نوع پوشش و رنگ برای شما بسیار به صرفه می باشد.

روش‌های سنتی برای پوشش ظرف چوبی چیست؟

استفاده از ظروف چوبی، قدمتی به درازای طول عمر بشر دارد. انسان ها در طول زمان متوجه شدند که باید برای افزایش دوام ظروف چوبی، آن ها را آب گریز کنند. بنابراین، برای افزایش ماندگاری ظرف های چوبی خود، به طور سنتی از روش هایی نظیر استفاده از انواع روغن ظرف چوبی طبیعی خوراکی، موم زنبور عسل، چربی حیوانات، روغن سقز و غیره استفاده می کردند.

عمل پوشش دادن ظروف چوبی از گذاشته تا به حال ادامه داشته و برای رنگ زدن ظروف نیاز به داشتن اطلاعات کافی درباره رنگ های خوراکی خواهید داشت.

رنگ های گیاهی باید دارای گواهینامه های جهانی باشند، رنگ های رمرس دارای گواهی نامه en71 جهانی می باشند و کیفیت بسیار بالایی دارند، در اصطلاح به این نوع، روغن ظروف چوبی نیز گفته می شود؛ برای خرید روغن گیاهی چوب با ما همراه باشید.

خرید روغن مخصوص ظروف چوبی

اگر تولید کننده ظروف چوبی هستید و یا طرفدار استفاده از این ظروف هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که روغن ظروف چوبی را تهیه کنید و از آن برای نوسازی یا آب گریز کردن ظروف خود استفاده کنید. کیفیت و مواد اولیه استفاده شده در روغن مخصوص ظروف چوبی بسیار مهم است و می تواند به طولانی شدن عمر ظروف چوبی کمک کند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت و خرید این محصولات با کارشناسان ما در آواچوب تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

ظروف چوبی به دلیل زیبایی بی نظیری که دارند مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته اند. این ظروف چوبی نباید در محیط مرطوب قرار بگیرند یا ارتباط مستقیم با آب داشته باشند و باید از رنگ یا روغن برای آب گریز کردن آن ها استفاده کرد.

استفاده از روغن نسبت به رنگ مزایای بیشتری دارد، زیرا رنگ برای بدن انسان ضرر دارد و به مرور از دیواره ظرف جدا می شود و زیبایی ظرف را از بین می رود. روغن با بدن انسان سازگاری بیشتری دارد و شخص خودش می تواند ظرف را با روغن مخصوص ظروف چوبی پاکسازی کند و این کار باعث بالا رفتن طول عمر ظروف می شود.

آواچوب ارائه دهنده بهترین رنگ و روغن ظروف چوبی می باشد و می توانید سفارش خود را با به صرفه ترین هزینه و بالاترین کیفیت ثبت کنید.

سوالات متداول

۱- در چه مواردی از روغن ظروف چوبی استفاده می شود؟

ظروف چوبی به دلیل زیبایی بی نظیری که دارند بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. این ظروف به دلیل اینکه چوب نباید در محیط مرطوب قرار بگیرد یا ارتباط مستقیم با آب داشته باشد باید از رنگ یا روغن برای آب گریز کردن آن استفاده کرد.

۲- نحوه سفارش روغن ظروف چوبی به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از قیمت ها و سفارش انواع رنگ و روغن ظروف چوبی می توانید با کارشناسان فروش ما در آواچوب با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

۳- بهترین برند رنگ ظروف چوبی کدام  است؟

یکی از بهترین برندهای رنگ ظروف چوبی، برند آلمانی رمرس می باشد که طرفداران بسیاری دارد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۹ از ۵
از مجموع ۹ رای

۲ دیدگاه

 • نیروانا21. دسامبر, 2022

  خیلی عالی

  • gerami01. ژانویه, 2023

   با سلام و احترام
   سپاس از شما کاربر گرامی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.