روغن ظروف چوبی چیست ؟ برای خرید رنگ ظروف چوبی باید از کدام مراکز اقدام به خرید نماییم؟برای خرید این روغن ها باید به گواهی نامه ها بسیار دقت نمایید ظروف چوبی به دو دسته تقسیم میشود ظروفی که ارتباط مستقیم با مواد غذایی داغ دارند ظروف غذایی که ارتباط مستقیم با مواد غذایی داغ ندارند تفاوت این دو را برای شما در کم ترین زمان ممکن شرح میدهیم.

امروزه ظروف چوبی در بین مردم بسیار محبوب شده اند و در هر خانه ای می توان تعدادی ظرف چوبی را دید. ساختار چوب به گونه ای است در معرض حرارت و رطوبت کم کم خشک می شود و خاصیت ارتجاعی خو را از دست می دهد. ظروف چوبی که به دلیل شست و شو در معرض آب قرار می گیرند یا با ریختن غذای داغ در آن تغییر دمای شدید پیدا می کند ممکن است به مرور دچار مشکلاتی مانند ترک خوردن یا پوسته پوسته شدن و … در آن شود.

فروش رنگ چوب در آواچوب با بهترین قیمت و کیفیتی بسیار بالا در اختیار مشتریان عزیز قرار گرفته است.شما میتوانید از طریق تماس با کارشناسان فروش ما سفارش خود را ثبت کرده و در سریع ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

به همین دلیل برای این که بتوان طولانی مدت از این ظروف استفاده کرد باید به وسیله روغن ظروف چوبی آن را آب گریز کرد تا هم بتوان به خوبی آن را شست و هم طول عمر آن را افزایش دارد. ظروف چوبی شامل کاسه ها و پیاله ها در ابعاد مختلف، سینی، تخته برش، بشقاب، کفگیر، ملاقه و … است.

 

پاکسازی ظروف چوبی با روغن مخصوص

بعد از مدتی از استفاده ظروف چوبی احساس می کنید که ظروف شما کمی خشک شده اند و نیاز به پاکسازی دارند. برای این که با روغن بخواهید دوباره به ان جلا ببخشید ابتدا باید سطح ظروف را با سمباده صاف کنید تا سطح ظرف هیچ لک و خراشی نداشته باشد. در مرحله بعد سطح ظرف را با یک پارچه مرطوب تمیز می کنیم تا هیچ پلیسه چوبی بر روی سطح ظرف نماند.

سپس سطح ظروف را با روغن گیاهی چوب به طور کامل آغشته می کنیم. سپس اجازه می دهیم تا روغن به اندازه کافی جذب ظرف شود. اگر از ظروف چوبی خود زیاد استفاده می کنید باید ماهی یک بار عملیات نوسازی را روی آن انجام دهید. شما می توانید برای انجام این کار از روغن ظروف چوبی استفاده کنید. در پاکسازی و نو سازی ظروف چوبی خود حتما از کیفیت روغن ظروف چوبی مطمئن شوید زیرا رابطه مستقیم با سلامتی شما دارد.

ویژگی ظروف چوبی

ویژگی های روغن مخصوص ظروف چوبی

بعد از ساخت ظروف چوبی و یا استفاده مکرر از ظروف چوبی شما می توانید این ظروف را پرداخت کنید و با روغن ظروف چوبی آن را آب گریز کنید. روغنی که با ان ظرف ها را آغشته می کنید باید بهداشتی باشند و با بدن سازگار باشند و برای سلامتی انسان ضرری ایجاد نکنند. این روغن فاقد ترکیبات اسیدی، فرمالین، توسیلامید، تولوئن و … است. این روغن به طور کامل سطح ظرف چوبی را آب گریز می کند.

این روغن معطر نیست که باعث ایجاد بود در مواد خوراکی شود. رنگ این روغن ظروف چوبی شفاف است و اجازه می دهد رنگ طبیعی چوب با شفافیت بیشتری دیده شود. این روغن تحمل محیط مرطوب و آب ۷۰ درجه را دارد. قابل شستشو بودن از دیگر قابلیت های مهم یک ظرف است.

 

تفاوت رنگ با روغن برای ظروف 

برای ظروف چوبی عموما از روغن ظروف چوبی نیز استفاده میشود روغن ها حاوی رنگ دانه ها نمیباشد و برای ظروف بسیار مناسب میباشد و شیمیایی نمیباشد رنگ به خودی خود دارای نوع رنگ دانه دار میباشد و دانه های رنگ شیمیایی بوده و نمیتوان برای ظروف استفاده کرد برخی از رنگ ها برای ظروف استفاده میشود اما این نوع رنگ برای ظروف دسته دوم مناسب میباشد.

برای افزایش زیبایی و ماندگاری لازم است ظروف چوبی را با لایه ای از یک پوشش خارجی آب گریز کرد. این پوشش گاهی به صورت رنگ است و گاهی به صورت روغن است. رنگ ظروف چوبی تنوع بسیاری دارند و زیبایی قابل توجهی به ظروف می بخشند. ولی باید در نظر گرفت که با تغییر دمای چندین باره ظرف و شستشو ممکن است رنگ از دیواره ظرف جدا شود و همراه با خوراکی وارد بدن انسان شود. که این یکی از نکات منفی استفاده از رنگ در ظروف چوبی است.

جدا شدن رنگ از دیواره خاصیت آب گریزی را از ظرف می گیرد و به مرور باعث ترک خوردن، خشک شدن، تاب برداشتن و … می شود. به همین دلیل استفاده از روغن سازگار با بدن برای انسان بسیار مفید تر است و عمر ظروف را بالا می برد.

آنچه که باید در استفاده از ظروف چوبی رعایت کنیم

ظروف چوبی خود را به هیچ وجه در مایکروفر یا ماشین ظرف شویی که دمای آن بالا است نگذارید. زیرا ظرف شما به مرور خشک می شود و ظرف دچار ترک، پوسته پوسته شدن و … می شود. در ظرف چوبی مایعات و غذاهای داغ سرو نکنید. این ظروف معمولاً برای سرو سالاد و مخلفات بهتر است استفاده شود.

سعی کنید ظروف چوبی را بر روی یکدیگر قرار ندهید و اگر به دلیل کمبود فضا آن ها را روی هم قرار دادید در بین آن ها دستمالی قرار دهید تا باعث ایجاد خراش بر روی یکدیگر نشوند. ظروف چوبی خود را در محیط مرطوب نگه داری نکنید. عملیات پاک سازی و نوسازی را بسته به استفاده، ماهی یک بار یا بیشتر انجام دهید. برای ضد عفونی کردن ظروف چوبی می توانید از لیمو، نمک و سرکه استفاده کنید و هر چند بار این کار را انجام دهید.

 

آیا میتوان از سیلر و کیلر و یا شاپان برای ظروف استفاده کرد ؟

طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام دادیم به این نکته پی بردیم که برخی به جهت اگاه نبودن از سرطان زا بودن و شیمیایی بودن مواد شیمیایی از سیلر کیلر و یا شاپان و یا نیم پلی استر ،پلی استر ،پلی اورتان ،روغن جلا برای ظروف نیز استفاده میکنند در حال حاضر مهم ترین چیز کسب اطلاعات کافی در این زمینه میباشد تا به نوعی شما دچار این اشتباهات نشوید. مهم ترین نکته در این راستا عدم استفاده از رنگ های شیمیایی در ظروف میباشد در ادامه رنگ هایی که مناسب ظروف چوبی میباشد را به شما دوستان عزیز معرفی میکینیم.

روغن ظروف چوبی

چرا باید از رنگ برای ظروف استفاده نماییم ؟

همان طور که میدانید هر نوع وسیله ای را که تهیه میکنید را باید به روش های درست محافظت کرده و از آن در برابر ضربات محافظت نمایید ظروف چوبی هم از این موارد جدا نبوده برای محافظت از این ظروف هم باید از مواردی استفاده نمایید که بتواند از این ظروف در برابر مواد شوینده گرما و …. محافظت نماید حال آنکه علاوه بر مقاومت زیبایی خاصی به چوب خواهد داد و مانع از رشد قارچ و حشرات موزی در ظروف چوبی خواهد شد بنابر این استفاده از یک نوع پوشش ورنگ برای شما بسیار به صرفه میباشد.

در گذشته از چه موادی برای پوشش استفاده میکنند ؟

عمل پوشش دادن ظروف چوبی از گذاشته تا به حال ادامه داشته و برای رنگ زدن ظروف نیاز به داشتن اطلاعات کافی درباره رنگ های خوراکی خواهید داشت رنگ های گیاهی باید دارای گواهی نامه های جهانی میباشد رنگ های رمرس دارای گواهی نامه های  en71  جهانی میباشد و دارای کیفیت بسیار بالایی میباشد در اصطلاح به این نوع ها روغن ظروف چوبی نیز گفته میشود برای خرید روغن گیاهی چوب با ما همراه باشید.

 

خرید روغن مخصوص ظروف چوبی

اگر تولید کننده ظروف چوبی هستید یا طرفدار استفاده از این ظروف هستید به شما پیشنهاد می کنیم که روغن ظروف چوبی را تهیه کنید و از آن برای نوسازی یا آب گریز کردن ظروف خود استفاده کنید. کیفیت و مواد اولیه استفاده شده در روغن مخصوص ظروف چوبی بسیار مهم است و می تواند به طولانی شدن عمر ظروف چوبی کمک کند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت و خرید این محصول با کارشناسان ما در آواچوب تماس حاصل فرمایید.

 

جمع بندی

ظروف چوبی به دلیل زیبایی بی نظیری که دارند بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. این ظروف به دلیل اینکه چوب نباید در محیط مرطوب قرار بگیرد یا ارتباط مستقیم با آب داشته باشد باید از رنگ یا روغن برای آب گریز کردن آن استفاده کرد. استفاده از روغن نسبت به رنگ ارجحیت دارد زیرا رنگ برای بدن انسان ضرر داد و به مرور از ظرف جدا می شود زیبایی ظرف از بین می رود.

روغن با بدن سازگاری بیشتری دارد و شخص خودش می تواند ظرف را با روغن مخصوص ظروف چوبی پاکسازی کند و این کار باعث بالا رفتن طول عمر ظروف می شود.آواچوب ارائه دهنده بهترین روغن ظروف چوبی میباشد که میتوانید سفارش خود را با به صرفه ترین هزینه و بالاترین کیفیت ثبت کنید.

 

سوالات متداول

 • در چه مواردی از روغن ظروف چوبی استفاده میشود؟

ظروف چوبی به دلیل زیبایی بی نظیری که دارند بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. این ظروف به دلیل اینکه چوب نباید در محیط مرطوب قرار بگیرد یا ارتباط مستقیم با آب داشته باشد باید از رنگ یا روغن برای آب گریز کردن آن استفاده کرد.

 • نحوه سفارش روغن ظروف چوبی به چه صورت میباشد؟

برای اطلاع از قیمت ها و سفارش انواع رنگ و روغن ظروف چوبی میتوانید با کارشناسان فروش ما در آواچوب با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۹ از ۵
از مجموع ۷ رای

۲ دیدگاه

 • نیروانا21. دسامبر, 2022

  خیلی عالی

  • gerami01. ژانویه, 2023

   با سلام و احترام
   سپاس از شما کاربر گرامی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

02134639