جستجو کردن
Close this search box.

واردات چــوب روســی

واردات چوب روسی به عنوان یکی از منابع اصلی چوب در بازارهای جهانی به دلیل کیفیت بالا، تنوع گوناگون و مدیریت پایدار منابع جذابیت بسیاری دارد. کشورهای مختلف از جمله ایران از این منبع طبیعی برای تامین نیازهای خود در صنایع چوبی بهره می‌برند.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد چوب روسی، مقاومت بالا و طول عمر طولانی آن است. چوب روسی اغلب از درختان مقاومی مانند سوزنی (مانند کنیا و سرو) و گردهمایی (مانند راش) به دست می‌آید که در شرایط محیطی سخت و دارای دماهای پایین رشد کرده‌اند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که چوب روسی مناسب برای کاربردهایی مانند ساخت سازه‌های بنایی، مبلمان، کابینت‌ها و تخته‌های کف باشد.

علاوه بر مقاومت فیزیکی، این چوب از نظر زیبایی نیز جذاب است. الگوها و رنگ‌های متنوع این چوب، امکان ایجاد طراحی‌های منحصر به فرد را فراهم می‌کند.

همچنین، تولید کنندگان چوب به استانداردهای بین‌المللی کیفیت پایبند هستند و از روش‌های بهداشتی و محیط زیستی استفاده می‌کنند. این امر به افزایش اعتماد مشتریان به این منبع چوب کمک می‌کند.

واردات چوب روسی همچنین به تنوع محصولات منجر می‌شود. از تخته‌ها و تیرچه‌ها تا نئون و مصالح ساختمانی، این چوب در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نتیجه، واردات این چوب به عنوان یک منبع پایدار و با کیفیت برای صنایع چوبی، اقتصادی و محیط زیستی می‌تواند به کشورها کمک کند تا نیازهای خود را در این حوزه برطرف کنند.

تخته های روسی کنار یکدیگر

محصولات ما

پروژه های ما

تخته های روسی مربعی شکل

نحوه قطع و برش چوب روسی

برای قطع و برش چوب روسی، ابزارها و تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع چوب و نوع پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از ابزارهای اساسی برای قطع و برش چوب یک میز پرسیده‌شده است. میز پرس، ابزاری است که از قدرت هیدرولیک یا برقی استفاده می‌کند تا به شکل مطمئن و دقیق چوب را ببرشد. این ابزار مناسب برای پروژه‌های مختلفی از جمله ساخت مبلمان، نجاری هنری و ساخت سازه‌های چوبی است.

برای قطع چوب روسی با استفاده از میز پرس، ابتدا باید چوب مورد نظر را روی میز قرار داده و سپس میز را به دلخواه تنظیم کنید تا قطع به دقت و دقیقه‌ترین شکل ممکن انجام شود. سپس، با استفاده از دسته‌ها یا دکمه‌های کنترل میز پرس، فشار لازم بر روی چوب اعمال می‌شود تا به سرعت و با دقت برش انجام شود.

در نهایت، حتماً قبل از شروع هر پروژه، از ایمنی خود مطمئن شوید. استفاده از لباس‌های محافظ، عینک ایمنی و گوشواره‌های نجاری می‌توانند از مواجهه با هرگونه خطرات احتمالی جلوگیری کنند. همچنین، حتماً دستورالعمل‌ها و راهنمای‌های ایمنی تولید کننده ابزار را مطالعه و رعایت کنید تا از هرگونه حادثه‌ای جلوگیری شود.

تخته زیرپایی برای استقامت وقرارگیری کارگران ساختمانی

چوب روسی از چه درختی است؟

در ابتدا بهتر است به شما بگوییم که چوب های روسی از چه درختی به دست می آیند. در واقع به چوب هایی که از کشور روسیه وارد کشور ما می شوند، چوب روسی گفته می شود و نمی توان برای واردات چوب روسی درخت خاصی را در نظر گرفت. در واقع ممکن است این چوب ها از درخت کاج باشند یا از بلوط به دست آمده باشند. بنابراین نمی توان گفت که این چوب ها مختص یک نوع درخت هستند؛ بلکه چوب های روسی صرفا به علت ورود از کشور روسیه به این نام معروف شده اند.

چوب روس بهتر است یا راش؟

همان طور که گفته شد چوب روسی ممکن است از درخت های مختلفی بریده شود؛ این درخت ممکن است حتی راش نیز باشد. اما اگر بخواهیم درباره تفاوت های این دو با هم سخن بگوییم باید بدانید چوب های راش دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و در برابر تغییرات جوی و حتی ضربه از خود استحکام خوبی را به نمایش می گذارند. اما در نقطه مقابل برخی از چوب های روسی مقاومت زیادی ندارند و برای استحکام بیشتر از رنگ چوب روسی استفاده می‌کنند. همچنین چوب های روسی نرم بوده و وزن سبکی دارند؛ اما چوب راش بسیار سنگین است و جزء چوب های سخت به حساب می آید.

برش چوب روسی
gif-fgwood1
واردات چوب روسی

چوب ساسنا

یکی از ارزان قیمت ترین چوب های موجود در بازار چوب ساسنا است. این چوب وزن بسیار سبکی است و در روسیه به وفور یافت می شود و همین مسئله باعث قیمت مناسب آن شده است.

چوب یولکا

رنگ این چوب بسیار روشن است و وزن به شدت سبکی نیز دارد. البته دقت داشته باشید که بافت این چوب بسیار درشت است و همین مسئله نیز باعث شده است تا بتوان از آن به عنوان یکی از مصالح بسیار مناسب برای ساخت و ساز کلبه های چوبی و دکوراسیون استفاده کرد.

چوب راش

این چوب ها دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و می توان آن ها را در طولانی مدت مورد استفاده قرار داد. البته معمولا چوب های راش از کشور روسیه وارد نمی شوند و اغلب از کشور گرجستان یا شمال ایران تامین می شوند.

واردات چوب روسی 2

واردات چوب روسی برای مناطق شمالی کشور

چوب روسی به علت مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی، رطوبت و حشرات بسیار مورد نیاز و استفاده مردم شمال کشور است. در ایران واردات تخته روسی بسیار زیاد است چراکه بسیار مورد توجه مردم است.

واردات چوب نراد روسی

واردات چوب روسی نوع نراد بسیار زیاد است و این چوب بسیار در شمال کشور محبوب است. از این چوب در ساخت مبلمان، وسایل چوبی و حتی در ساخت خانه ها و همچنین کاغذ سازی، ساخت کف پوش و دیوار پوش استفاده می شود. در شمال کشور به علت رطوبت زیاد و وجود حشرات این چوب بسیار محبوب است.

چوب نراد از درخت کاج با برگ های سوزنی که در تمام فصول سبز است، تهیه می شود. این چوب نرم و سبک است. سبک بودن آن را گزینه خوبی برای استفاده در دکور های سقفی کرده است.

انواع چوب روسی برای ساخت لوازم دکوراسیون منزل

همان طور که گفته شد چوب های روسی دارای انواع مختلفی هستند و در اشکال گوناگونی در بازار موجود هستند. استفاده از چوب درختان مختلف برای تولید چوب روسی باعث شده تا این چوب در بازار در انواع مختلف موجود باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

چوب نراد

واردات چوب روسی نراد، این چوب از درختان کاج با برگ های سوزنی به دست می آید. چوب نراد و لمبه روسی دارای وزن بسیار سبکی است و یکی از نرم ترین چوب های موجود در بازار می باشد. از این چوب می توان برای ساخت دکور های سقفی استفاده کرد.

واردات چوب روسی 1

تایل چوب گردو

از چوب درخت گردوی آمریکایی و ایرانی در انواع رنگ‌ های روشن و تیره، تایل چوبی ساخته می‌ شود که این محصول دارای قیمت بالایی است. می‌ توان گفت قیمت بالای این مدل به علت جذاب و لوکس‌ بودن آن است.

تایل چوب بلوط

از بلوط سفید و قرمز برای ساخت این نوع تایل های چوبی، استفاده می شود. تایل چوب بلوط از رایج‌ ترین نوع تایل‌ ها در سراسر جهان است. این محصول دارای قیمت مناسبی است و در برابر ساییدگی و خراش از مقاومت نسبتاً بالایی برخوردار است.

تایل چوب راش

این مدل نیز از چوب راشی که به رنگ قرمز است، ساخته شده و خطوط بسیار ریزی در بافت خود دارد. این نوع تایل دارای ظاهری گرم و قیمتی مناسب است. نا گفته نماند که مقاومت این محصول در برابر آسیب‌ دیدگی، نسبت به تایل‌ های چوبی دیگر، کمتر است.

چوب روسی L شکل
واردات چوب روسی 5

آماده سازی و واردات چوب روسی

ابتدا مرحله قطع درختان در جنگل های شمالی روسیه و انتقال درختان به کارخانه ها جهت آماده سازی چوب ها برای صادرات انجام می شود و سپس تنه های درخت در کارخانه ها برش خورده و پوست آن ها جدا می شود.

چرا برای واردات تخته روسی باید پوست چوب جدا گردد؟

یکی از مسائل بسیار مهمی که در واردات چوب وجود دارد کندن پوست چوب است. باید چوب قبل از صادر شدن به کشورهای دیگر پوست آن در کارخانه های چوب کنده شود علت این عمر جلوگیری از انتقال آفات است.

ممکن است در چوب ها آفاتی وجود داشته باشد که این آفات می تواند به اکوسیستم سایر کشورها آسیب برساند به همین علت برای جلوگیری از این موضوع پوست چوب ها کنده شده تا به راحتی بافت چوب قابل مشاهده شود و سپس اقدام به صادرات آن ها می شود.

تخته های روسی
تخته زیرپایی و کارگران ساختمانی

واردات چوب یولکا روسی

واردات چوب روسی یولکا در ایران برای دکوراسیون داخلی، سخت مبلمان چوبی و وسایل چوبی دکوراتیو انجام می شود. چوب یولکا روسی وارداتی دارای رنگ سفید، بافت نرم و بسیار سبک است و در عین حال مقاومت خوبی دارد. چوب یولکا که با نام نوئل نیز شناخته می شود، رنگ روشنی دارد و از مهمترین گزینه های واردات تخته روسی ایران است.

واردات چوب ساسنا روسی

چوب ساسنا یکی دیگر از انواع واردات چوب روسی است که رنگ آن مایل به قرمز است. چوب ساسنا به نسبت سایر چوب های روسی دارای بافتی سفتی است. از چوب ساسنا روسی در ساخت مبلمان چوبی، قایق و … استفاده می شود.

چوب ساسنا کاربرد زیادی دارد. این چوب از نوعی درخت کاج تهیه می شود که ارزان است، به همین دلیل برای ساخت تخته سه لا، نئوپان، ام دی اف و کابینت استفاده می شود. همچنین این چوب سبک و نرم است و مناسب صنعت الیاف سازی است.

تنه های درخت بریده شده در روسیه

چوب روسی وارداتی

چوب چندلایی روسی در جنگل های شمال روسیه است و قطع درختان در فصل های اردیبهشت تا شهریور (در تابستان) انجام می شود چراکه در ماه های دیگر مناطق جنگلی روسیه یخبندان می شود و دیگر امکان کار در این جنگل ها، قطع درختان و عبور و مرور کامیون های حمل چوب وجود ندارد.

شرایط واردات چوب روسی چیست؟

در کل واردات چوب موضوعی بسیار حساس است و هردو کشور باید دقت بسیار زیادی روی این موضوع داشته باشند زیرا ممکن است چوب وارداتی دارای آلودگی باشد و به اکوسیستم کشور لطمه بزند و باعث بیماری جنگل ها و منابع طبیعی شود. به همین جهت برای واردات تخته روسی باید ابتدا پوست چوب کنده و ضد عفونی شود و سپس واردات انجام شود. دلیل این امر در این است که ۷۰ درصد آفات چوب روی پوست چوب قرار دارند.

واردات چوب روس به ایران شامل چه مراحلی می شود؟

واردات چوب روسی به ایران دارای مراحلی است که در ادامه به آن می پردازیم.

۱٫بریده شدن درختان جنگلی

۲٫انتقال تنه های درختان به کارخانه

۳٫جداسازی پوست تنه درخت

۴٫برش تنه های چوب

۵٫بسته بندی و آماده سازی برای صادر کردن

۶٫تایید سلامتی چوب از طرف سازمان حفظ نباتات روسیه

۷٫بارگیری و انتقال آن به مقصد

علت واردات چوب از کشور روسیه چیست؟

بیشترین چوب وارداتی در ایران چوب روسی است.

۱٫کشور روسیه دارای جنگل های بسیار زیادی است (جنگل های سیبری در این کشور واقع هستند) و از همین جهت یکی از مهم ترین تولیدکنندگان چوب در دنیا محسوب می شود.

۲٫همچنین چوب روسی دارای کیفیت و محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم است.

۳٫به علت فاصله نزدیکی که با ایرن دارد بیشترین واردات ما از این کشور است.

چرا ایران نیازمند واردات چوب است؟

ایران دارای جنگل های طبیعی بسیار زیادی است که در صورت بهره برداری از آن ها می توانیم نیاز چوب داخل کشور رو تامین کنیم و دیگر نیازی به واردات چوب نداشته باشیم.

اما در سال های اخیر به علت بهره برداری های بی رویه از جنگل های طبیعی، این جنگل ها درحال از بین رفتن است و اگر جلوی این امر گرفته نشود ممکن است مشکلات جبران ناپذیری به وجود آید. به همین علت واردات چوب روسی در ایران افزایش یافت به این منظور که تا حدودی فرآیند از بین رفتن جنگل ها، کاهش یابد.

اهمیت چوب روسی در صنعت

همان طور که گفته شد از چوب های روسی در صنایع مختلف به وفور استفاده می شود. از جمله کاربرد های این چوب ها می توان به ساخت کاغذ، تولید کابینت و کمد، تولید قایق، طراحی دکوراسیون، ساخت نما کلبه های چوبی، تولید انواع مبلمان، ساخت نبشی و … اشاره کرد. این چوب ها به خوبی می توانند در موارد مختلف مورد استفاده قرار بگیرند و در طول زمان دچار مشکل و خرابی نشوند.

واردات تخته ها روسی

نکاتی که باید قبل از خرید چوب روسی به آن‌ها توجه کنید!

زمانی که قصد خرید چوب روسی را دارید بهتر است دقت داشته باشید که این چوب ها هیچ نوع پوسیدگی نداشته باشند. همچنین ترک های روی چوب نیز ممکن است به میزان زیادی پرتی کار شما را افزایش دهد و هزینه های شما را بالا ببرید. مسئله بعدی رنگ این چوب ها است؛ دقت کنید که چوب های روشن تر از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و مقاومت بسیار بالاتری دارند.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم شما را با واردات چوب روسی و کاربرد های آن آشنا کنیم. چوب های روسی اغلب از درختان کاج جنگل های سیبری تولید می شوند. این چوب ها اغلب وزن بسیار کمی دارند و برای دکوراسیون داخلی، ساخت سقف ها، تولید قایق و …. مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید این چوب ها را از وب سایت اف جی وود خریداری کنید و از کیفیت و سلامت آن ها اطمینان داشته باشید.

انتخاب چوب مناسب با توجه به ویژگی های انواع چوب های روسی برای استحکام و زیبایی سازه مورد نظر ضروری است. آوا چوب سال ها است که در زمینه تامین و فروش انواع چوب و واردات چوب روسی فعال است. شرکت آواچوب در شهرک صنعتی خاوران یکی از بزرگترین واردکننده های انواع چوب روسی در ایران است که با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت محصولات خود را ارائه میدهد.

سوالات متداول

از انواع چوب های وارداتی می توان به چوب ساسنا، چوب یولکا و نراد اشاره کرد.

برای ثبت سفارش در آواچوب و اطلاع از قیمت ها می توانید با کارشناسان فروش ما با شماره ۳۴۶۳۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

در کل واردات چوب موضوعی بسیار حساس است و هر دو کشور باید دقت بسیار زیادی روی این موضوع داشته باشند، زیرا ممکن است چوب وارداتی دارای آلودگی باشد و به اکوسیستم کشور لطمه بزند و باعث بیماری جنگل ها و منابع طبیعی شود. به همین جهت برای واردات چوب روسی باید ابتدا پوست چوب کنده و ضد عفونی شود و سپس واردات انجام شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای